| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelămurire. Am avut o aventura cât am stat despărțită de prietenul meu. A fost un accident. Însă, după câteva zile m-am reimpacat cumva cu el. El a fost primul băiat din viața mea. Prima iubire. Însă, faza este ca am făcut-o cu amândoi neprotejat, însă prietenul meu și-a dat drumul in mine, având in vedere ca eram cu câteva zile inainte de menstra. Și mi-a întârziat ciclul cinci zile. Încă nu am făcut testul, mai astept puțin. Dar, am o intrebare. Dacă ar fi sa fiu, cine ar fi tatal? Băiatul ăla si-a dat afara, însă nu stiu. Sunt puțin panicata. Voi ce credeți? Și cât costa un avort?

40 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand tea calarit armasarul salbatic putin lapte a intrat la tine deci padrino e strainul sau cu noroc indesat scapi de sarcina poate nu ramai

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru mgtow):

N ai citi bine. ‘))
Am zis ca prietenul meu și-a dat drumul in mine, celălalt doar afara. Asa ca, data viitoare când răspunzi la o intrebare, încearcă sa o citesti de doua ori.

| mgtow a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Stiu mai, pedegeaba sia scos-o afara pentru ca exista sperma pre-ejaculata care iese in timpul actului sexual pedegeaba o scoate cand se termina. Ala mic ar fi o combinatie intre 2 indivizi

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru mgtow):

Eu am mers pe metoda asta timp de 3 ani cu prietenul meu și niciodată n-am rămas. Și am și prietene care la fel procedează. De asta am crezut ca cu acel tip nu as fi avut cum sa rămân.

| mgtow a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Sa fie intr-un ceas bun

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tatăl poți să îl afli cu test de paternitate după.
Un avort costă viața viitorului tău copil. Cănd plătești pentru avort, plătești ca el să fie omorât.

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru sadrian46):

Dar care ar fi tatal totuși? Cine are șanse mai mari? Stiu ce Spuneti, dar sunt la facultate.

| sadrian46 a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Și dacă ești la facuitate, nu poți crește un copil. Facultatea ta justifică un omor? Pe copilul din tine nu îl întrebi ce părere are despre rahatul tău de facultate pentru care tu îl omori pe el? Nu ție scârbă de tine, dacă respecți mai mult o hârtie de absolvire decât viața care crește în tine?

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru sadrian46):

Stiu ce Spuneti. O sa ma gandesc la chestia asta. Însă, cine credeți ca ar putea fi tatal după cele spuse de mine?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Al naibii accident rolling on the floor
Altii 'se chinuie' pentru treaba aia, tie iti cade in cap pe strada.
Deci te f ti neprotejat cu cine se nimereste, iar acum intrebi daca esti insarcinata.
Stiai cum se fac copiii?
Pardon, stiai ca asa se fac copiii?

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Vrei sa spui ca tu mereu o faci protejat, cu prezervativ? Și cu cine se nimereste, ma? Cu iubitul meu de trei ani? Și am avut doar o aventura. Se mai intampla. Aia e.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Nu se intampla, e alegere.
Si da, cam obisnuiesc sa folosesc prezervativul, cat timp nu am relatie stabila, si nu imi doresc un copil cu tipa respectiva.
Crezi ca prezervativul s-a inventat doar pentru cei care au HIV si alte BTS? Nu. S-a inventat ca sa nu ajungi sa ai "mici probleme", cum ai tu acum.
Si repet, nu se intampla ca era zi de post, se intampla ca ai lasat tu loc de asta.
Succes in dezlegare.

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Oh god. Când ești beat nu gândești. Iar cu prietenul meu am o relație stabilă. Și ai zis ca nici u uneori nu-l folosești, nu? Asa ca nu mai critica oamenii când și tie ți se putea intampla, intr-adevăr tie cu o fata cu care ai avea o relație stabilă.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

"Uneori" se nimereste ca o fata sa ia anticonceptionale pentru reglarea menstruatiei, sau sa aiba inel. La betie e mai usor sa scot din portofel un prezervativ, decat sa intreb fata daca are ciclul regulat, cand ar trebui sa ii vina, daca cumva are inel sau alte "trucuri", etc.
E o probabilitate mica sa mi se intample si mie, dar sa zicem.
Legat de situatia ta, sustin si eu un avort facut la timp, intr-o clinica ok.
Dar depinde cine e tatal, si cum reactioneaza asta. Daca mi s-ar intampla mie, si ar fi iubita mea, as fi de acord cu decizia ei, oricare ar fi ea. Mi-as asuma rolul de tata. Acum am ceva ani, dar la fel consideram si pe la 20-21 de ani.
Femeia ar trebui sa decida ce face, pentru ca e corpul ei, si sunt si riscuri, iar barbatul este bun de plata inclusiv dpdv legal (in cazul nasterii).
Tratez subiectul cu dispret nu pentru ca m-ar depasi, ci pentru ca este unul 100% previzibil, pe care ar trebui sa fie stapan orice adult activ sexual.

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Stiu. Și chiar regret ce s-a intamplat..mai ales fata de prietenul meu. Dar da, de avortat o sa avortez dacă sunt insarcinata.

| Drimmero a răspuns:

Pai daca nu si-a dat drumul in tine nu exista sanse sa fii, dar se intampla accidente frecvente de genul ca una sa ramana gravida din prostie. Daca devii bortoasa cu celalalt, chiar daca sansele sunt foate mici, dar o luam ipotetic, o sa trebuiasca sa scoti de 2 ori camasa, o data ca ai ramas gravida indiferent cu cine, a 2-a pentru explicatiile pe care ti le cere prietenul/

| Andreeush a răspuns:

Tatăl poate să fie oricare dintre ei în cazul în care ai rămas însărcinată.

| Sofer a răspuns:

Preturile sunt diferențe din funcție din ce județ faci parte. De la 1000 lei porn este un avort. Dar sa fie într-un ceas bun și sa nu fii insarcinata.

| cristimihailov a răspuns:

Nu conteaza, oricum nu va stii.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Povestea drobului de sare?

| Emma30555 a răspuns:

Dacă ar fi sa ramai șansele ar fi mai mari cu iubitul dar pe de alta parte dacă erați băuți când a avut loc aventura șansele sunt la fel de mari ca celalalt sa nu fi putut sa se controleze la final, nu poți fi sigura ca nu a terminat în tine deloc. Pe viitor protejează te fiindcă în afara pericolului unei sarcini este și pericolul de boli. Probabil ca totuși nu ești însărcinată dar ți ai putea da seama dacă ți ai face un calcul sa vezi care e perioada fertila. Fa ți un test de sarcina, apoi repeta l peste ceva timp dacă tot îți întârzie. Un avort nu e asa scump, exista și medicamentos, sper sa nu fie cazul și pe viitor sa ai mai multa grija

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru Emma30555):

Am făcut un test astăzi la prima ora și a ieșit negativ. Dar faza e ca ultimul contact l am avut acum o săptămâna, atunci când prietenul meu și-a dat drumul și ma gandesc ca intr-o săptămâna testul nu poate sa vadă, însă sper sa fie cum mi-a arătat. Adică sa nu fiu.

| Emma30555 a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Mai faci un test. Eu cred ca nu ești dar cel mai bine sa te asiguri

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

"Accident" cica. Te-ai impiedicat si i-ai cazut in plua?

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Cel mai tare comentariu laughing)))))))))))))))))

| Legion7X a răspuns:

Ce să credem, " ce ați mai place șaorma" Eu nu stiu, de ce vă văitați multe, trebuia să fii fost fată cuminte, cum ați așterni așa dormi.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Scuze, cand ai o aventura, nu poti spune ca a fost un accident.
Cand incepi o aventura, o faci de dragul placerii sexuale, nu s-a intamplat, sa te impiedici, sa cazi cu fofoloanca in cocoselul lui, sa se implante in ea, direct. Acela e accident!
Cat priveste al doilea aspect, asta nu stiu ce sa zic. Vezi dupa 9 luni, la testul de paternitate, daca esti curioasa, si s-a intamplat sa ramai insarcinata.
Daca nu ai ramas, inseamna ca tocmai ce ti-a trecut glontul pe la ureche.
Mai asteapta putin, cateva zile, si fa un test de sarcina.

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru Octavian81):

S-a întâmplat doar odată. Și asta pentru ca ma bausem prea mult. Niciodată n-am mai făcut asta, având in vedere ca prietenul meu este, ma rog, a fost singurul băiat cu care o făcusem. Deci, da, s-a întâmplat.

| Octavian81 a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Dar nu a fost accident ca ai facut-o cu acel tip, mai ales ca bausesi. Se cheama ca ai fost atrasa din punct de vedere sexual/ erotic de el, si ti-ai implinit o fantezie/ curiozitate. Nu a fost accident, repet.

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru Octavian81):

Dacă nu eram beata, nu o făceam. Ma rog, eu am vrut sa zic ca a fost un accident ca in mod normal nu făceam asta.

| Pantagruel a răspuns:

Din ce judet esti? Avortul costa in jur de 300.

| Hollyg a răspuns:

Buna! Nu-mi vine sa cred câte comentarii cu hate am citit. Oameni buni, calmați-va! Nu e copilul vostru, nu e corpul vostru, nu sunteți voi nici tata nici mama. Chiar asa fără de păcat va vedeți încât sa judecați atat de aspru? Daca ea simte ca nu este pregătită pentru un copil, atunci este dreptul ei sa aleagă ce va face. Atat timp cat legea ii permite in avort, nu este treaba voastră! Si chiar de nu ar fi fost legal tot nu ar fi fost treaba voastră! Nu puteți sa răspundeți strict la intrebare? Geez...

Mai așteaptă pana la 15 zile de la întârzierea menstruației si fa-ti un test. ( zic 15 zile ca testul sa aibă precizia mai mare)
In cazul in care esti însărcinată, mergi la. Un doctor ginecolog pentru Echo, sa stabilească exact perioada sarcinii. In funcție de asta poti calcula cam care din partide ti-a plasat sămânța. Însă nu poate fi 100% sigur.
Prețul unui avort costa in funcție de doctorul si modul in care il face, si mărimea sarcinii.
Daca nu esti împăcată cu ceea ce s-a întâmplat, consulta si un psiholog in alegere potrivită pentru tine si pentru ceea ce iti dorești.

| Ofiintă a răspuns (pentru Hollyg):

Nu poți avea alte așteptări de la userii de pe această platformă virtuală.
Majoritatea sunt niște frustrați care consideră că neșansa si experiențele lor sentimentale ratate sunt datorate femeilor.
Mai există și partea care interzice avortul, de parcă un copil nu ar fi o responsabilitate imensă.
Un copil are nevoie atât de sprijin material, cât și de cel emoțional.
Iară o copilă care face sex neprotejat "cu siguranță dispune de toate resursele necesare pentru a îngriji un copil".
Un copil se crește într-o familie care își asumă venirea pe lume a unei vieți și care dispune de suportul material și de capacitatea psihică de a-l îngriji și a-i oferi o educație.

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru Hollyg):

Mulțumesc mult pentru răspuns si pentru ca mi-ați luat partea. ‘) Asa o sa fac.

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru Ofiintă):

Exact. Iar eu sunt studenta. N-am nici timp, nici bani pentru un copil, chiar dacă am o relație serioasă.

| Ofiintă a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Un copil îți marchează viața. Încă nu este locul și nici momentul să accepți venirea pe lume a unui bebeluș.
Există posibilitatea de a te separa de acel prieten si pe urmă rămâi cu un copil.
Cât de greu va fi să le spui băietilor cu care te vei întâlni că te așteaptă un copil acasă. Cine te va mai accepta astfel? Majoritatea nu te vor privi cu ochi buni.
Lasă-i pe ceilalți să vorbească. Unii sunt atât de nerealiști încât au impresia că, copiii se fac pe bandă rulantă.
Există oameni casatoriti care nu au copii si asta pentru ca nu isi asumă o asemenea responsabilitate, cu toate că dispun de posibilități financiare.
Cel mai important este să îți vezi de studii, ca pe urmă să ai un loc de muncă și independență financiară.
Restul vin pe urmă.

| lorix a răspuns:

Nu exista accidente de acest fel si cine ti-a dat dreptate la intrebarea asta ori e prost, ori e cwrva
(nu conteaza genul) ori, cel mai rau, e ambele.
Si tu meriti sa te insele al tau, macar sa fiti chit.
Desi ideal era sa n-o faca niciunul, ca de-aia se numeste relatie (angajament).

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru lorix):

Cred ca tu ești cel prost aici. Eram despărțită de prietenul meu când am făcut-o. Ma rog, dar cu oameni ca tine care au o gandire fixa degeaba îmi bat capul.

| troleibuz a răspuns (pentru lorix):

In prima propozitie scrie ca erau despartiti.

| Andreion7 a răspuns:

Avortul este in jur de 300-400 de euro cat timp copilul este in primele saptamani.