| Mihaelaioana123 a întrebat:

Am o nelămurire. Am făcut sex neprotejat si trebuia sa mi vina menstruatie astazi si nu mi-a venit, de cateva zile ma doare foarte tare mijlocul, am dureri abdominale si mi s au întărit puțin sanii. Poate fi intarîntârzierea menstruatiei? De regula cand fac sex imi vine menstruatia cu cateva zile mai devreme. Poate fi risc de sarcina sau dereglarea menstruatiei? Cel mai bun raspuns sau funda

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat ai facut sex neprotejat, bineinteles ca te-ai expus si unei sarcini!
Poti face un testd e sarcina DUPA 7 zile de interziere a menstrei, doar asa vei avea siguranta ca-i facut corect si va arata realitatea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera ca d.p.d.v. medical/ginecologic simptomele premenstruale apar numai atunci cand NU exista o sarcina instalata in uter si din acest motiv organismul femeii pregateste declansarea procesului menstrual. Deocamdata inca nu poate fi considerat ca intarzie menstruatia din moment ce ciclul tau NU este perfect ragulat Multa sanatate!