| cbn a întrebat:

am o nelamurire asa ca va rog sa ma ajutati.am facut pauza la anticonceptionale.si de saptamana trecuta am inceput din nou sa le iau.problema mea este:primul comprimat l-am luat luni dimineata si primul contact sexual neprotejat l-am avut sambata noaptea. exista sanse sa raman insarcinata? stiu ca de obicei isi fac efectul dupa sapte zile dar am inteles ca unele isi fac efectul si mai devreme...

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Puţin probabil. Extrem de puţin probabil.
Totuşi, dacă prin absurd ai rămas, mi-a luat-o "marymary" înainte, faci neapărat avort pentru că fătul sigur nu va fi sănătos.
Dar dacă e aşa cum înţeleg şi eu şi Brigaela (sâmbătă după luni şi nu sâmbăta de dinaintea zilei de luni) atunci nu ai de ce să-ţi faci stres.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Erai protejata, stai linistita (inteleg ca sambata a fost dupa luni, nu inainte de luni).

| marymaryanne a răspuns:

Sati spun sincerstraight faceo amica de-a mea exact ca tine patise si a ramas insarcinatasadam pus semnul asta ca a lasat sarcina si a nascut un copil cu malformatie.straight faceimi doresc sa nu fie si cazul tau sa fi ramassaditi doresc multa sanatate

| sbk a răspuns:

Nu pentru ca ovulatia nu incepe asa repede, ar trebui sa nu risti depinde de organism

| cbn explică:

Da, e vorba de sambata dupa luni, adica la 6 zile dupa ce am luat primul comprimat.

| cbn explică:

Da, este vorba de sambata dupa luni, la 6 zile dupa ce am luat primul comprimat.

| cbn explică:

Multumesc pentru ajutorul vostru si pentru raspunsuri."marymary" multumesc pentru sinceritate si grija. dar acum sunt linistita.am fost protejata atunci...si totul e bine.va multumesc oricum