| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu o situatie prin care trec. Iubitul meu cu care sunt de un an, lucreaza afara o luna si o saptamana si doua este acasa. Este normal ca atunci cand vine sa isi doreasca sa petreaca timp cu rudele lui care sunt din alt oras distanta de 100 km de unde sta cu parintii lui acum. Unde merge el acolo s-a nascut. Am fost si lasata balta pentru a-si vizita neamurile, si chiar si pentru a-si ajuta parintii, are 27 de ani si inca locuieste cu ei, eu am 22, ah si nu suntem din acelasi oras sunt cativa km dar ne vedem de 4 ori cand vine acasa maxim si petrem aproape o zi impreuna. Totusi inteleg ca ii e greu sa fie plecat dar chiar mereu sa i se faca dor sa isi vada neamurile? I-am zis si lui ca nu imi convine si a fost o tura cand nu s-a dus iar apoi mi-a scos ochii ca l-o sunat matusa lui si l-o intrebat de ce nu s-o dus la ei sa il vada. laughing mie sincer mi se pare o prostie asta, relatia deja eu zic ca e destul de serioasa si ar trebui si ai lui sa fie constienti ca are o iubita si sa nu il mai cocolaseasca nu? Sau sa zica ca merge cu mine dar nu ma ia cu el pentru ca merge cu parintii lui si chiar si singur. Eu vreau sa petrecem timp impreuna dar el vrea altceva, tin sa mentionez ca eu ii ofer totul, m-am "dedicat" cu totul lui si nu ar avea motive sa plece la alta de asta nici nu inteleg treaba asta. Sa fie vorba despre altceva? Multumesc ca ati citit tot si sper sa ma ajutati cu un sfat.

17 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poate fi si putin racit de tine si prea mamos cu rudele. Dar, din moment ce nu te-ai gandit si nu te-ai dus cu el acolo sa vezi ce si cum, si sa te vada si rudele lui, din pacate, poate exista si altceva!
Depinde foarte mult de cata satisfactie sexuala are in relatia cu tine, si cata afectiune reala are! Asta numai tu iti poti da seama! Chiar daca doare, trebuie sa iei in calcul si posibilitatea ca acolo, in satul lui sa fie inca una cu care sa faca sex, si e clar ca e altfel!
Adica, daca o sa zici ca nu, ca tu ii oferi si sex oral, trebuie sa stii ca foarte putine tipe stiu sa faca sex oral, iar senzatiile au o gama foarte larga! Daca tu nu ii faci si ii face aia, ce parere ai?! Sau tu faci si nu inghiti si ailalta face dar si inghite, e o mica mare diferenta! La fel e si daca el iti face tie si ii si va place, sau nu si nu! Mereu cam de aici, din diferentele de genul asta, dar si corelate cu restul problemelor, apar marile probleme! Ca sa intelegi si mai bine, trebuie sa intelegi ca multe fete de liceu sunt virgine, dar fac sex oral fara prea mari probleme!
Cel mai bine e sa incerci sa mergi cu el acolo, si sa vezi si sa afli daca e ceva!
Daca te refuza categoric, e clar ca are ceva de ascuns si atunci mai bine te consolezi si cauti pe altcineva, care sa te respecte, sa tina la tine si sa vrea si el sa fie cu tine!
Cand ai spus ca "ii ofer totul si m-am dedicat cu totul lui", cred ca la sex te-ai referit, chiar daca poate ti-a fost jena sa scrii si oral.
Cei de la tara sunt altfel decat orasenii si poate nu pot intelege ca tu vrei sa fi cat mai mult cu el.
Success!

| Alexandru0007 a răspuns:

Tine minte 3 chestii happy
relatiile la distanta nu merg.
ciorba reincalzita nu mai e buna
si diferenta de varsta mai mare de 10 ani.iar slabe sanse.

| myra19 a răspuns (pentru Alexandru0007):

Da nu e diferenta de 10 ani. sunt 5 ani

| Alexandru0007 a răspuns (pentru myra19):

N-ai inteles ideea. NU TE VREA

| MCRgurl a răspuns:

Cred ca pur si simplu e "prea mamos", cum s-ar zice.Si mie mi se pare exagerat.Mi s-ar parea normal o tura sa stea cu tine si data viitoare cand vine sa stea cu ai lui.Eu zic ca asa ar fi cel mai ok si pentru tine si pentru ai lui.Sau sa te aduca si pe tine acasa la neamurile lui.

| anonim_4396 explică (pentru MCRgurl):

Da asa ma gandesc si eu, oricum i-am zis ca sa ne despartim ca asta nu imi convine si a zis ca el nu o sa renunte la mine, de asta nici nu mai inteleg nimic...

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iubitul tau alege sa mearga la rude, sa fie in preajma lor, nu in preajma ta, inseamna ca relatia voastra este pe rupte, el nemaiavand atata dragan la tine ca inainte.
Ori s-a plictisit, ori a aparut alta draguta acolo, ori vrea sa fie liber. De un singur lucru sunt convinsa: nu te mai vrea pe tine si usor-usor se indeparteaza, ca sa nu-ti rupa inima.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Si daca luam varianta le care ai zis-o ca vrea sa fie liber, eu cum ar trebui sa reactionez? E ceva normal sa vrea asta? Multumesc

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este nromal sa vrea sa fie singur daca are pe alta, sau s-a plictisit de tine! Ce-i greu de inteles?

Acum sincer, care barbat care-si iubeste atat de mult prietena, prefera sa fuga iute la mama, nu sa mearga intai la iubita sa ia gurita si altele...si abia cand se satura mai trece si pe la parinti.
Daca s-a saturat de iubita...atunci drumurile duc la parinti intai si daca are chef, mai trece si pe la iubita...asta daca nu cumva are deja o alta draguta prin apropierea parintilor si atunci sta mai mult pe aoclo.
Eu spun sa deschizi subiectul cu el si sa vezi clar ce vrea.
Daca tu ai observat ca preferintele lui sunt altele si te simti neglijata sau ocolita, atunci este cazul sa comunicati, sa spuneti ce va supara si sa incercati sa reparati problema, sau macar sa aflati adevarul!

| LoveSleep a răspuns:

Cine ar sta cu un tip de genul?
A, stai. O tipă care i se "dedică" cu totul.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

laughing))) pai chiar ma dedic da nu am vrut sa fiu asa directa. Chiar ma dedic cu totul fara ghilimele

| OldSoul a răspuns:

Cat timp alege rudele in defavoarea ta e clar ca ceva nu merge in relatia voastra.
Nu stiu, probabil ai prea mari asteptari dela aceasta relatie, incearca sa discuti cu el, nu are rost sa continuati aceasta relatie in condiitile in care el nu doreste sa te vada.

| kandaraki a răspuns:

1. relatiile de la distanta nu rezista, probabil are pe alta acolo.
2. daca merge la rude dar nu sta cu tine, inseamna ca lui ii este mai vesel acolo decat cu tine.
3. diferenta e maricica, probabil e plictisit de tine

| Mihaelablabla a răspuns:

Nu cred că iubitul tău merge la rude. Ci la soție poate laughing)

| anonim70 a răspuns:

Eu cred ca nu prea isi mai da interesul pentru relatia asta! Cel mai bine este sa iti asculti inima! Nu merita sa stai langa un barbat care nu isi da interesul pentru relatie care nu isi face timp pentru tine.Cand te iubeste un barbat se gandeste mai intai la persoana cea mai apropiata cu care face o familie apoi rudele.E decizia ta sa alegi!

| Mmonicuta a răspuns:

Salut,

Cand vine acasa, incearca sa te ''autoinviti'' si vezi ce reactie are. Atata timp cat relatia este solida are toate motivele sa te cheme cu el.

E foarte important sa discutati face to face!

Succes!
Monica

| anonim_4396 explică (pentru Mmonicuta):

Mersi mult