| Jessi55 a întrebat:

Buna!
Am o nelămurire mare și am nevoie de un ajutor.
Prietenul meu are herpes genital și a avut ultima dată activ în aprilie și acum 2 zile, am facut-o neprotejat (totul era in regula, sănătos)și a2a zi cand ne-am trezit, s-a trezit ca problema lui s-a reactivat peste noapte și am dormit și fără haine pe noi. Exista mari sanse ca acum sa o am si eu?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, merge ti amindoi la doctor pentru tratament si numai face ti sex pe perioada tratamentului abstinență totală, ce varste ave ti voi?

| corbulalbrosu a răspuns:

Este cat se poate de posibil si probail sa te fi infectat si tu. Virusul herpesului genital se transmite extrem de usor de la persoana infectata la cea sanatoasa, chiar si in cazul in care este folosit prezervativul. Sanatate!

| alina2k18 a răspuns:

Sanse uriase sa ai si tu nenorocirea de virus.
Poate esti norocoasa si ai imunitate top si nu apare acum...