| anonim_4396 a întrebat:

Am.o poveste lunga. Si da. E vorba de un baiat.
Ne'am despartit acum aproximativ o luna. Am fost cu el cam 6 luni, dar a fost ceva cu totul..neobisnuit. Cel putin in viziunea mea. A fost ceva..real. Ne'am iubit foarte foarte mult.
Ne'am despartit din cauza certurilor foarte aiurea pe care le aveam in ultima vreme. El era prea posesiv si eu prea geloasa. Avea toane...multe toane. Il apucau crize de personalitate si simteam ca imi cere prea mult.
In cele din urma, da. Ne'am despartit.
Motivul lui a fost ca el de fapt astepta sa ma detasez de muuuuuuult timp si ca de fapt el nu mai simtea nimic bla bla. si alte vrajeli.
Era suparat inainte de despartire pentru ca urma sa plec o saptamana intr'o tabara si nu as fi avut timp si pentru el etc etc...
Primele 3 zile totul a fost..neutru. Apoi m'a cautat la scoala ca sa...ma vada, sa vada ce mai fac.
Cand am ajuns acasa, s-a aprins din nimic. A inceput sa vorbeasca iar de fosta relatie..si eu i'am zis ca nu vreau sa vorbesc despre asta, pentru ca iar o sa ajungem sa ne certam. Pana la urma inevitabil am deschis subiectul. Si vorbeam normal si ferm, si apoi el s-a enervat deodata si a inceput sa zica chestii.....foarte urate. Apoi n'am mai vorbit deloc. A fost asa cam 2 saptamani, pana cand am vazut ca este tensionat prin preajma mea. Asa ca m-am dus la el sa ii zic ca nu e nevoie, ca ce a fost a fost si ca putem sa ne salutam pe holuri cand ne vedem, ca nu suntem salbatici. Nu am apucat sa ii zic chestiile astea, pentru ca a facut....foarte urat cand l'am luat deoparte. A inceput sa tipe si sa zica "PLEACA. VEZI'TI DE TREABA! LASA'MA."
A iesit si cu una intre timp care se bagase peste noi si in timpul relatiei, dar a ales sa o ignore pentru mine cand eram impreuna. Si il cred, a fost mereu sincer cu mine. Dar s-a dus exact la ea, ceea ce nu imi da de inteles decat ca a incercat sa imi faca in ciuda. Oricum. Ce parere aveti? Ce inseamna toate astea, ca eu nu pot sa inteleg ce e in mintea lui...
Va rog raspundeti. Chiar am nevoie. Sunt absolut confuza si la pamant.

Răspuns Câştigător
| MihaitAngel a răspuns:

Eu unul fiind baiat, cred ca ori este gelos (adica se gandeste ca tu puteai fi cu altcineva) sau o iubeste pe acea fata despre care ai spus, eu te sfatuiesc sa vorbesti cu el sa clarificati totul si apoi sa fiti fericiti impreuna, daca el nu vrea, inseamna ca nu te mai iubeste, si daca va spune asa, dupa un timp s`ar putea sa se intoarca la tine, va regreta foarte mult. Daca nu te vei mai impaca cu el sper sa iti gasesti o alta iubire happy Sper ca ti-am fost de ajutor happy

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Lasa-l, tie nu-ti trebuie nici marlani, nici stapani.