| anonim_4396 a întrebat:

.am o poveste mai lunga de dragoste sper sa aveti timp sa o cititi. Acuma un an. aproape, am cunoscut un baiat din scoala. Totul a inceput de la o prostie..eram pe fb si mi-a dat cerere de prietenie, bine..am dat accept ca la oricare alt coleg de scoala. Dupa vreo 5-10 minute m-a intrebat daca ma cheama xxxxxx xxxx si daca am fost in clasa cu fata care o cheama fix ca mine,culmea. Si i-am spus ca da,aceea fata care avea acelasi nume ca al meu a fost colega mea de clasa dar sa tranferat la alt profil si era in clasa cu el. el fiind fostul ei prieten happy. asadar, ne-am luat cu vorba si neam imprietenit usor si din prima clipa pot spune ca era deschis cu mine spunandu-mi ca inca mai suferea dupa ea ( fosta colega cu acelasi nume ca al meu). Eu fiind mai miloasa si mai sufletista i-am dat tot felul de sfaturi, l-am incurajat intr-un fel si l-am alinat intr-un fel..prietenesc sa spun asa. In fine,totul ok pana aici. Apoi a intervenit obisnuinta,vorbeam in fiecare zi,mai mult mai deschis si nu ne vedeam la scoala, de fapt eu il tot evitam nu stiu de ce, mi se parea urat dar el avea un suflet frumos dar eu nu voiam sa vad acest lucru.LA scurt timp mi-a pus intrebarea pe care o evitam aproape cu toata fiinta dar imi si umplea inima de bucurie ca totusi exista cineva caruia ii placea de mine asa cum sunt, revin la intrebare ( "Vrei sa fii cu mine") si i-am spus nu stiu. Eu de obicei nu sunt hotarata, asta e un defect dar asta e..si l-am tinunt asa mult timp, cu "nu stiu"dar el tot insista sa ne vedem sa vorbim fata in fata ca sa ma convinga ca el este baiatul potrivit pentru mine si sa nu voi regreta daca ii voi da o sansa. Sar de la un subiect la altul, scuzati-ma dar nu ma pricep sa povestesc prea bine.Fiind f indragostiti a pus poza cu mine pe tlf,la avatar,si sa ma eticheteze in tot felul de postari,melodii de dragoste aratandu-si suferinta ca eu in resping. La un momenta dat i-am spus ca nu vreau sa fim impreuna, pentru faptul ca e din aceeasi sc cu mine si imi va parea rau daca vom fi impreuna, poate ne vom desparti si vor iesi vorbe, si desigur va fi durere puppy dog eyes. Insistand timp de o luna si ceva,si el si colegele mele pe care el le suna si le stresa cu intrebari genul " ce sa fac sa fie cu mine? cum sa o conving? vorbeste cu ea." etc. si pe langa asta il luat si prietenii in ras ca eu nu il bagam in seama,nici nu ma vedeam cu el,nu ii dadeam atentie si el era disperat,mai bine spus foarte indragostit m-am gandit mai bine si mi-am spus.ce am de pierdut? incercarea moarte nu are happy si asadar mi-am luat inima in dinti si i-am spus da,din mila si de dragul lui. Pana aici a fost bine,dupa cum stie toata lumea inceputul unei relatii este cel mai frumos lucru. Fiind cu el intro relatie mi-am dat seama ca el este diferit, diferita a fost relatia cu el,fata de celelalte,asa cum imi doream cu adevarat,cum speram sa fie o relatie perfecta pentru mine,cu bune si cu rele. Asa zisa mea prietena cea mai buna,fiind geloasa incepuse sa bage raca intre mine si el,gen " ce urat se comporta cu tine, e prea gelos, e figurant " si asa mai departe.Eu eram foarte indragostita si tineam la el dar dupa cat de mult am suferit inaintea lui imi era frica si eram prea orgolioasa sa ii arat cat de mult inseamna pentru mine si cat de mult tin la el. Eram foarte apropiati,oriunde eram impreuna dar la scoala imi era rusine cu el de ce nu stiu,de gura lumii sad. asa. el avea o sora, si de cand eram cu el o neglijam pe prietena mea, ea vroia sa ii faac cunostinta cu el, eu nu voiam ptk eram constienta de faptul ca o sa se bage si o sa imi bage tot felul de idei in cap, evitam asta dar inevitabilul s-a intamplat. era cu sora lui afara, vroia sa ma vada eu ma feream de el, cautam motive ca ne vedem mai tz ca sa pot scapa de pr mea dar sa intamplat..neam intalnit au facut cunostinta si na in fine,eu ma certasem cu el atunci si m-a luat deoparte sa discute cu mine,sa imi reprosese ca nu il ascult, ca nu tin la el si alte chestii. pr mea a ramas singura cu sora lui si au pastrat legatura, sau imprietenit si de atunci si ea mergea la el, pe motiv ca sa stea cu sora lui chatterbox. intr-adevar aveau dreptate, eu tineam la le dar nu ii aratam, pana si pr mea mi-a spus. in fine. ca sa fa pun in tema prietena mea X mi-a facut f mult rau dar eu am iertato pentru ca nu aveam cu cine sa stau si imi era ca o sora.asa..sa continui dupa vreo doua saptamani incepuse certurile, geloziile, era nemultumit de mine ptk nu ii aratam ca tin la el si eu totusi eu ma incapatana sa ii arata ptk eram orgolioasa si imi era frica..ma gandeam "dar de ce sa ii arat eu ca tin la el? ca sa isi bata joc, sa vada ca sunt slaba si ca poate sa faca ce vrea el? nu. o tin asa pana ma conving ca tine cu adevarat la mine " si asta a fost prostia mea. toate bune si frumoase, iar apareau certuri in paradis din ce in ce mai dese, si prietena mea din ce in ce mai mult statea cu ei 2 ( fostul pr si sora lui). Sora lui nu ma inghitea si ii spunea ca tu nu ajungi departe cu ea,ca nu te iubeste.dar el nu o baga in seama. dar mi-a spus odata." eu o sa ma satur sa te astept sa imi arati ca ma iubesti,sa nu iti mai fie rusine cu mine si alte lucruri", avea dreptate sad... bazandu-ma pe faptul ca ma iubeste mult nu mi-am facut griji, dar am incercat sa ma schimb,sa ii arat mai mult, eram dragastoasa,iubitoare dar cand eram doar cu el,dar nu tot timpul. cand eram in preajma altor persoane nu ii aratam si aici greseam enorm. Incepuse certurile din nou si a spus lucrul de care imi era teama,ca ne despartim. Ne-am despartit, dar am insistat sa ne impacam,pentru-ca imi dadusem seama cat inseamna pentru mine si i-am promis ca ma schimb. si el a acceptat. A doua zi, dimineata inepusem sa ne certam din nou pentru simplul motiv ca sa nu posteze niste poze pe fb cu asa zica mea prietena,din motive personale pe care el nu le intelegea si din nou, aburindu-ma ca vrea o pauza, ca nu m-am schimbat ..neam despartit,definitiv.
Devastata am insistam o saptamana sa ne impacam,i-am spus lucruri care nu le-am spus niciunui baiat,pana acum. si degeaba. Prietena mea,ducandu-se in fiecare zi la cafele si tigari la sora lui, vorbise cu el i-a spus ca nu se mai poate repara relatia,ca daca se impaca cu mine din mila o sa ma faca sa sufar si nu vrea asta, dar eu nu voiam sa accept ca nu mai putem fi impreuna,dar nu am mai insistat. Ca sa nu cad in depresie si sa mai plang stand in casa, am inceput sa ies cu prietena mea si cu sora lui,pretext sa aflu ce mai face,fara sa intreb si sa il vad, sa ii aud vocea. Atunci cred ca vroia sa ma faca geloasa,o punese pe sora lui sa o sune pe o fosta prietena de la noi din liceu ca sa iasa afara,dar la refuzat. Primul lucru la care m-am gandit a fost ca vrea sa se impace cu ea. In primele zile,dupa despartire si el parea indurerat, punea statusuri de tristete, de dor. dar nu arata, spunea lumii ca nu ma mai iubeste dar nu era chiar asa..in primele zile. El a intrat in sufletul meu ca nimeni altul,pentru-ca a fost singurul care m-a facut cu adevarat fericita si mi-am dat seama, ma apreciat, m-a placut asa cum sunt eu. A insista doua luni de zile sa fie cu mine,ma asteptat pe bancile scolii sa ma conduca acasa dar eu nu il bagam in seama,a plans,a facut lucruri din dragoste pe care altii nu le-au facut. Dar sa revin la perioada aceea dupa despartire. Trecuse doua saptamani, si intr-o zi am aflat ca se impacase cu fosta prietena din Italia,care avea prieten dar se impacase cu fostul pr,fara sa stie actualul. Trebuia sa vina in tara,se mutase la el. si acest lucru mi-a dat de gandit, imi amintisem niste lucruri pe care nu le dadusem prea multa importanta dar poate ele erau cheia motivului despartirii;. Intro zi eram la el si stateam pe pat, si avea un ursulet in mana se juca cu el,si incepuse sa imi dea cu el in fata,ma lovea jucaus. in fine, a doua zi sora lui mi-a spus ca adormise cu acel ursulet in brate,si ma intrebam ce e cu el? adaugand ca e al unei foste prietene straight face. Si de fapt ursuletul cu care adormise el,era al actualei prietene,care venise din Italia. Buna venita,mutata la el, intr-o zi, inainte sa ajunga ea in Romania imi reprosase faptul ca eu nu am facut multe pentru el,sa ii arat ca tin la el si ca ea isi lasa prietenul pentru el chatterbox. Buun. Trecuse cateva luni,incepuse scoala,septembrie, chin ca il vedeam si nu era am meu. incepusem sa ma obisnuiesc,sa accept ideea ca are pe altcineva. si intr-o zi de noiembrie, incepusem sa vorbim,mai in gluma mai in serios, si parea suparat imi spusese ca avea probleme cu prietena, si nu mai tin minte cum,a adus vorba de cafea, ca ii sunt datoare cu o cafea. era tarziu si frig asa ca l-am chemat la mine,sa nu stam in frig. Pana aici totu ok,facusemcafeaua, imi povestea de prietena lui, ca era plecata in Italia,ca nu mai este cu ea dar sta la tatal ei,banuia ca il inseala,si astepta sa vina in tara sa se convinga daca il inseala sau nu, pentru ca ii daduse destule motive sa creada,atunci cand era acolo in Italia. Apoi ne-am pus la tv, eu mam intins pe pat, si el statea in sezut,ca pe scaun. Incepuse o emisiune interesanta si m-am dus sa imi fac un ceai, patul nu era tras, nu incaputeau doua persoane sa stea intinse. Cum spuneam,m-am dus sa imi fac ceaiul si el s-a pus in locul meu,intins. si nu mai aveam unde sa stau pentru-ca patul era mic,de o persoana cand nu era tras. Si am tras patul sa stau si eu intinsa,sa ma uit la tv,si el. si imi luase perna stateam f incomod,si i-am cerut o perna si facuse chestia asta doar ca sa stau langa el,in fine. cauta joaca cu mine,sa ma tina in brate. La un moment dat i-am spus sa nu se mai alinte asa cu mine ca are prietena si l-am intrebat de ce face el asa? Ma tinea strans in brate ca si cum nu ar mai fi vrut sa imi dea drumul,strangandu-ma cu putere,ofta din suflet. si imi pupase mana,asa cum facea inainte,cand eram impreuna. Imi exploda inima de bucurie, mi se parea ca se comporta foarte dragastos cu mine,se alinta ca atunci cand eram impreuna,dar eu faceam pe cat posibil si il respingeam dar fiind mai micuta si fara putere in brate nu ma puteam desprinde din bratele lui. Se facuse tarziu si stateam cu capul pe pieptul lui si ma mangaia pe spate ( daca ma mangaie cineva pe spate adorm reepede) si am adormit. si la un zgomot puternic, de la tv m-am trezit, si ca sa vad reactia lui mam dezlipit de el, dar el nu imi dadea drumul din bratele lui, asa ca mi-am luat inima in dinti si l-am intrebar "ne-am impacat? sau vrei sa te impaci cu mine" si mi-a spus nu stiu..am ramas pe ganduri. Apoi l-am intrebat din nou,l-am rugat sa imi raspunda ca sa nu pic de proasta,si sa imi fac sperande de aiurea si acelasi raspuns. i-am spus sa se mai gandeasca si cand se hotaraste imi raspunde, apoi imi da cel mai mare maxim, ca o palma de la viata ca sa spun asa. spunandu-mi "cum poti sa ma intrebi asa ceva cand eu mai sunt cu X " si am ramas paf, masca..ma lasat fara cuvinte..eu:" dar tu mi-ai spus la inceput ca nu mai esti cu ea. " si a intorso ca la Ploiesti ca nu asa a spus,ca de fapt e cu ea,dar asteapta sa vada daca mai ramane sau nu cu ea,daca la inselat. Imi venea sa plang,ma simteam groaznic. si l-am intrebat de ce te-ai comportat asa cu mine astazi,ca si cum am fi impreuna,asa dragastor? de ce ai facut gesturile astea? si el imi spunea ca exagerez,ca el nu mai are voie sa ma imbratiseze de acum si nu stiu ce. buun,am acceptat ideea ca poate am inteleg eu gresit. si l-am intrebat de ce se macina atat de tare cand ma tinea in brate, aproape ca plangea sau mi se parea si ofta din sufleT? si nu a vrut sa imi raspunda. Si asta e toata povestea,imi cer mii de scuze pentru scris,stiu ca nu am stris corect,gramatic,asa cum trebuie dar a fost mult. A trecut aproape un an de la despartire,si tot sufar. Dar tot imi pun intrebari,am nedumeriri. Ma intreb De ce sa comportat asa cu mine atunci? De ce ofta,si se macina cand ma tinea in brate,cand adormisem pe pieptul lui? M-am gandit ca ar fi facut asta in bataie de joc,sa vada daca mai simt ceva pentru el dar totusi. a fost cam neobisnuit. Va rog spuneti-mi parerile voastre si va multumesc ca ati citit, si m-ati ajutat. Mai adaug faptul ca el inca a ramas in inima mea, si regret enorm ca nu i-am aratat cat il iubesc, si ca merita.

48 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Prea lunga... straight face

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru Ichnat):

Atunci nu mai zice nimic daca nu te intereseaza.

| pink2soul a răspuns (pentru Ichnat):

Stiu. as putea sa o scurtez. sa fac o idee

| Ichnat a răspuns (pentru Nujjjjjjjjghf):

Ba ma intereseaza!
Vroiam sa-i spun ca daca vrea sa raspunda mai multi oameni, sa fie prompt! happy

| pink2soul a răspuns (pentru Ichnat):

Este prima data cand postez aici big grin

| Ichnat a răspuns (pentru pink2soul):

Nu asta este ideea, Roxana! happy
Dar chiar vreau sa te ajut dar mi-e o leneeeee! big grin
Si mai sunt si altii ca mine... sad

| pink2soul a răspuns (pentru Ichnat):

Te cred. am refacuto, putin mai scurta.

| Ichnat a răspuns (pentru pink2soul):

Nu se vede! happy

Eu zic sa inveti sa te exteriorizezi nici prea mult dar nici prea putin! big grin
Daca tu nu esti impacata cu felul de a te comporta intr-o viata in 2 atunci nu vei avea parte nici o data de o relatie lunga si frumoasa! happy

Cred ca pana sa incepi din nou o relatie, intai clarifica relatia cu tine...

| pink2soul a răspuns (pentru Ichnat):

Asa e. ai dreptate. Am invatat din greseli, mai ales din asta doar ca nu stiam ce sa cred. si voiam niste pareri.

| Andeuta a răspuns:

Ruox (te cheama exact ca pe prietena mea cea mai buna care are aceeasi varsta cu tine) am multe lucruri sa-ti spun despre aceasta poveste, dar nu o sa-ti spun aici. Am un id de mess facut pentru prietenii de pe TPU andreeamaria519, sa-mi dai add si vorbim mai multe acolo!winking

| pink2soul a răspuns (pentru Andeuta):

Bine. te voi contacta. Dar suna putin suspicios big grin.

| Nujjjjjjjjghf a răspuns:

Cred ca sufera si de aceea imbratisatul l-a facut sa se simta mai bine.
Oricum el nu se poate hotara, scuze ca iti spun dar iti dai seama cat de mult sufera.
La fel ca tine.
Spune-i ce simti...dar nu acum, dupa ce afli daca s-a despartit sau nu de ea.
Daca nu s-a despartit eu zic sa fi-ti doar prieteni deocamdata caci daca va iubiti cu siguranta ve-ti ajunge impreuna.
Ori daca s-a despartit spune-i daca mai da o sansa relatiei si sa fi-ti impreuna dar din dragoste nu din mila sau altceva.
Sper sa fie bine. Daca s-a rezolvat sa imi spui ca vreau sa aud un final fericit caci sunt sigur ca va fi unul happy
Bafta!

| pink2soul a răspuns (pentru Nujjjjjjjjghf):

Multumesc mult pentru sfaturi si ca ai citit. Stiu ca este mult de citit. Dar tu de ce crezi ca suferea? Ca nu era cealalta langa el? M-am gandit si la asta sad.

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru pink2soul):

Suferea pentru ca nu era cu tine happy
Sincer.

| pink2soul a răspuns (pentru Nujjjjjjjjghf):

Oare? puppy dog eyes Eu m-am gandit ca suferea ca nu era cu cealalta, ca asa o tinea pe ea in brate poate, asa adormeau ei 2. Bine nu poti sa stii ce e in capusorul lui, ce gandeste dar dau si eu cu presupusul, doar el stie ce e in sufletul lui.

| pink2soul a răspuns (pentru Nujjjjjjjjghf):

Aa..am uitat sa specific anumite lucruri, cand era cu actuala..nu mai dau nume,vorbea cu mine cand nu era ea, sau cand dormea. Si atunci cand s-a intamplat fazele cu imbratisatu si asa. dupa cateva zile vorbea cu o colega si ma lua in ras, nu mai tin minte de ce, dar era si prietena lui langa el ceea ce ma face sa cred ca tot ce a facut in seara aceea, de era atat de dragastot doar in bataie de joc sad sad. Nici nu stiu ce sa mai cred.

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru pink2soul):

Fii atenta. Zic ca intr-o zi ca de exemplu atunci cand il vezi nefericit, socializeaza cu el despre ceva nu stiu ce va place voua( dar sa fie un loc potrivit la momentul potrivit si incearca sa il intrebi de ce este nefericit.
Daca raspunde incurajeaza-l, daca nu, spune-i ceva ce o sa-l amuze, bancuri chestii amuzante ceva ce il distreaza si simtiti-va bine.
Vei vedea ca iti va spune ce simte si vei fi cu el.
Am emotii pentru tine laughing)

| pink2soul a răspuns (pentru Nujjjjjjjjghf):

Sper sa vina acea zi. Multumesc mult pentru tot.:*. M-ai incurajat intr-un fel puppy dog eyes

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru pink2soul):

Stiu ca atunci cand spun ceva in cuvinte parca jignesc niste persoane.
Asa pare.Dar iti spun sincer sincer ca vreau sa te ajut.
Crezi ca eu nu am trecut prin situatii din astea? Si nu am decat 13 ani laughing

| pink2soul a răspuns (pentru Nujjjjjjjjghf):

Si a trecut ceva timp de atunci..au trecut 2 luni si ceva.

| Ichnat a răspuns (pentru Nujjjjjjjjghf):

Multi ani inainte!
Dar te rog nu te mai lauda ca vorbesti din experienta...

| pink2soul a răspuns (pentru Ichnat):

Tu ce parere ai? happy Ce ai crede daca ai fi in locul meu? Spune-mi te rog. poate tu ai mintea mai coapta, gandesti altfel.

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru pink2soul):

Cand vad ce ti se intampla Roxana imi amintesc de mine
Vorbesc serios happy

| Ichnat a răspuns (pentru pink2soul):

Cred ca in timpul acela a uitat de lumea lui si a zis ca poate alerga dupa doi iepuri. Iar atunci cand i-ai pus intrebarea l-ai trezit din vis si a realizat ca nu e posibil sa iasa dintr-o relatie asa usor...
Daca nu sunt prea indiscret, stiind ca nu e frumos sa intrebi o fata ce varsta are, o fac totusi... Deci, cati ani ai?winking

| pink2soul a răspuns (pentru Ichnat):

Prefer sa nu spun..nu vreau sa fac o impresie proasta..sau ceva de genu'.

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru pink2soul):

Sa stii ca nu vei face atata timp cat esti sincera.

| Ichnat a răspuns (pentru pink2soul):

Ok... daca erai senior puteai vorbi prin mesaje... asta e!

Sper ca te-am ajutat...

| pink2soul a răspuns (pentru Nujjjjjjjjghf):

Nu e vorba de asta dar cine stie ce mai crede lumea. happy Aparentele inseala

| pink2soul a răspuns (pentru Ichnat):

Am 18.

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru pink2soul):

Vezi ca nu ai facut o impresie proasta.
Relatiile trebuie sa inceapa de la 18 ani in sus, si cred ca esti destul de matura sa te indragostesti cu adevarat.
INSA, TE ATENTIONEZ!
Stiu ca il iubesti, dar continuati studiile iar dupa ce vei termina facultatea masteratu doctorat nu stiu ce faci deci nu ma bag vei putea sa ai o viata fericita.
Bafta! happy

| Ichnat a răspuns (pentru pink2soul):

Multi ani inainte!

La varsta asta, baietii sunt foarte visatori asa ca... ei bine va visa mult si tine de tine daca il aduci la realitate sau nu! big grin

Nu stiu ce planuri ai in continuare cu baiatul dar daca vrei sa reluati relatia, stabiliti de la inceput ce vreti sa faceti! happy

| pink2soul a răspuns (pentru Ichnat):

Multumesc. Nu imi ramane decat sa sper, ca poate se va intoarce la mine si sa imi repar greselile, sa nu mai regret.

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru pink2soul):

Nu vei regreta.
Simt eu ca va fi bine. Sper sa ma crezi.

| pink2soul a răspuns (pentru Nujjjjjjjjghf):

La 13 ani nu cred ca ai trecut prin multe ca sa spui anumite lucruri, fara suparare. Dar multumesc oricum.

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru pink2soul):

Nu ma supar deloc.
Eu sper sa fie bine.

| pink2soul a răspuns (pentru Nujjjjjjjjghf):

Si eu sper

| Gatsby a răspuns:

Wow, daca ai scris atata inseamna ca ai fost chiar plictisita

| pink2soul a răspuns (pentru Gatsby):

Nu. Vroiam niste pareri, sfaturi. Doar pentru asta este site-ul acestawinking

| PentruCaAutomobile a răspuns:

Nu pot sa cred ca am citit TOT. Macar sa-ti dau un sfat: mai vorbiti pe fb, ym ca niste prieteni, fara sa vorbiti despre impacare sau o relatie viitoare, doar ca niste prieteni inofensivi, care nu s-ar gandi sa fie impreuna. Isi va da seama ca ii este dor de tine si vei vedea ca el va incepe subiectele legate de voi 2, la inceput nu le da prea multa importanta, dar nici prea putina, lasa-l sa-si dea seama ca ii e dor de tine.

| pink2soul a răspuns (pentru PentruCaAutomobile):

Multumesc de sfat.

| pink2soul a răspuns (pentru PentruCaAutomobile):

Nici mie nu imi vine sa cred ca ai citit tot laughing).

| HellyBoy a răspuns:

Cred că el a răspuns cu ''Cum poţi să mă întrebi aşa ceva'' din altă cauză.Poate că aşa a putut el să-şi mascheze sentimentele pentru tine... Ştiind cum ai reacţionat în trecut, nearătându-i afecţiune, poate crede că tot aşa va fi dacă îţi mai dă o şansă. Poate ar trebui să încerci să fi genul insistent, cum a fost el la început. După câte ai văzut, până la urmă ai spus ''Da''. Încearcă să fi mai afectoasă cu el, poate el aşteaptă de pe acum asta.Revenind la acea îmbrăţişare, cred că a fost alinare pentru suflet...ca o portiţă spre vremurile frumoase când aţi fost împreună.

| pink2soul a răspuns (pentru HellyBoy):

Astept sansa, sper sa o am. Dar acum tot cu aceea a ramas happy, desi i-a facut mult rau, mai mult decat i-am facut eu, mai umilitor

| qWerty1291 a răspuns:

Aici pui intrebari nu scrii romane straight face

| pink2soul a răspuns (pentru qWerty1291):

Am pus si intrebari daca ai fi citit ai fi vazut. Nu pot sa pun intrebari fara legaturawinking. Am scris-o mai scurt in alta postare

| cccheb a răspuns:

Extraordinar de lunga