| RoninKuzuri a întrebat:

Am o problema, am făcut sex neprotejat cu prietenul meu in iulie, acesta nu a terminat, iar la o săptămână mi-a venit ciclul. In august am avut un alt contact sexual protejat ( menționez că este a doua oară când am un contact sexual) și îmi întârzie ciclul. Deja este a 7 a zi de întârziere și nu am niciun simptom cum că ar trebui sa vina, dar nu am avut niciun simptom nici de sarcina. Care ar putea fi cauza?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau se poate aprecia ca cel mai probabil poate sa fie vorba se faptul ca ciclul tau menstrual este intr-o anumita masura mai mult sau mai putin NEREGULATA sau poate chiar DEREGLATA. Este explicatia rationala si probabil si cea precisa si corecta. Multa sanatate!

| Aghireirs a răspuns:

Este ceva normal, și eu am fost in același situație...și pana la urma a venit menstruatia, este normal sa ai o dereglare hormonală. stai liniștita.