| Gabriella3108 a întrebat:

Buna, am o problema ( ca sa ii spun asa) stiu ca e ceva normal sa ai o atracție fata de un profesor mai ales cum esti si in liceu, imi cam place de profesorul meu de romana. Il cunosc de mai de mult, dinainte sa imi predea din diferite excursii. In excursii aveam impresia eu si cu o prietena ca ne cam urmarea in special pe mine, era tot timpul pe langa mine si se uita insistent, nu isi lua ochii deloc de pe mine si imi trăgea cu ochiul sau isi ridica sprancenele sau isi *casca gen ochii*. Acum de cand imi preda nu mai face aceleasi lucruri cum le facea inainte dar tot se uita dupa mine si imi zâmbește si rade la glumele mele, pe atunci nu simteam nimic fata de el doar acum de cand am inceput sa il mai cunosc cat de cat a inceput sa imi placa de el, e tanar, chipeș arata foarte bine nu e boșorog laughing). Va rog dati-mi ceva sfaturi, ar trebui sa flirtez cu el intr-un anumit fel? Oricum la o relatie nu ma gandesc deoarece nu o sa mearga deloc o relatie intre profesor-elev, eventual doar o aventura.

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt după părerea mea foarte larg, deschis și lipsit de prejudecăți în materie de sex.
Dar sunt contra unei relații între o elevă și un profesor.
Nici ca aventură.
Astfel, ar trebui să îl eviți.
În caz contrar, complicațiile de viață care pot să apară nu merită distracția.
Iubirea, atracția sexuală este printre cele mai importante lucruri din viață. Să nu ții cont de ele, este ca și cum ți-ai nega, ciunti viața. Dar după mine sunt restricții cu tabu, interdicție totală. Să faci sex cu tatăl tău, cu un frate, cu un verișor, cu un profesor. Dacă nu, ies copii nărozi, scandaluri, vieți și cariere distruse, nefericire cu duiumul.

| Sofer a răspuns:

Aventura zici laughing ce va mai place. Si eu aveam o profa buna in liceu ai doream un act cu ea laughing.

| Plato a răspuns:

Pune mana pe carte, copil inconstient, scapat de sub control.
Ce zici tu nu doar ca e imoral, e si ILEGAL. Crezi ca un om normal se uita la o fetita proasta?
Doamne, apoi ma mai intreb cine voteaza psd.

| Gabriella3108 explică (pentru Plato):

Nu avea rost sa ma jignești, iti multumesc pentru raspuns oricum ...am inteles ce voiai sa spui, n.are rost sa bagi partidele politice in asta, nu votez cu PSD stai linistit

| Plato a răspuns (pentru Gabriella3108):

"Sunt destul de matura" - replica tipica tuturor adolescentilor. Toti va credeti destepti si maturi, apoi realizati ce tampenii spuneati si faceati.
Nu esti matura deloc, draguto, desi tu crezi asta. Habar nu ai ce e viata si cu ce se mananca.
Nu ai cum sa imi spui ca esti matura dupa ce ai spus mizeriile alea cu profesorul. Aia doar gandire de om normal nu e.

Habar nu am cum va scapa parintii de sub control in halul asta.

| Paul754880338 a răspuns:

Ar trebui sa fii cu mare bagare de seama! Ma tem ca astfel de relatie sau chiar aventura ar putea degenera in ceva nu tocmai placut si nu cred ca tocmai la scoala ar fi locul cel mai potrivit sa ai astfel de probleme, pentru ca acolo iti petreci jumatate din timp, cunosti si te cunoaste multa lume. Deci, ai grija!

| Gabriella3108 explică (pentru Paul754880338):

Poate imi dau si eu cam multe,, filme’’ cine stie...sa ii spun nu pot pentru ca as fi de tot rasul in fata lui sau cine stie...e diferenta mare nu are rost, mersi mult de sfat!

| Paul754880338 a răspuns (pentru Gabriella3108):

Cu placere! Si nu uita ca ai doua "animalute" dragute, unul este "dorinta" ai celalalt este "moralitatea". Ai grija sa nu il lasi pe ala mai "salbatic" sa il agreseze pe celalalt, ca tare greu i s-ar vindeca ranile.;-))

| IAR a răspuns:

Cunoaste un baiat de varsta ta sau mai mare cu maxim 3 ani decat tine daca vrei sa ai pe cineva langa tine, lasa gandurile astea cu profesori ca sunt stupide si nu-si au rostul.

| ThyDoom a răspuns:

Un altfel de sentiment nu e unul sănătos. În primul rând concentrează-te pe școală și pe ce ai de făcut acolo. Nu pe ochii dulci ai profesorului.

| Anonima123456dd11 a răspuns:

Nu știu ce sfat să îți dau si imi pare rău dacă nu ai primit de la nimeni raspunsul de care aveai nevoie. Succes oricum! happy

| Gabriella3108 explică:

Foarte amuzant ...esti un om foarte inteligent, credeam ca daca pun întrebarea asta o sa fie macar un raspuns cat de cat fara jigniri ...sunt destul de matura stiu ce sa fac si ce nu voiam doar o parere, scuze daca v.am deranjat cu o simpla intrebare dar nu erati obligați niciunul sa răspundeți daca doar va place sa batjocoriți oamenii pe site-ul acesta.