| 354 a întrebat:

Am o problema care ma macina, am prieten de 3 ani de zile dar mi-am dat seama ca degeaba il am, pentru ca saptamana aceasta ma mintit cu ceva foarte grav si nu stiu daca il voi putea ierta vreodata. El este de la tara iar eu de la oras, si face liceul in oras. Duminica seara i-am trimis un mesaj cu suna-ma si m-a sunat intr-adevar dar mi-a provocat o mare suferinta pentru ca mi-a zis ca se va transfera la tara la liceu, chestia asta mi-o mai spusese si cu o saptamana inainte si l-am convins sa ramana, am trecut si peste asta iar luni de dimineata l-am sunat iar si am crezut ca el chiar este la tara dar ce credeti? era la oras la scoala iar eu l-am intrebat de ce m-ai mintit, dupa care el mi-a spus de placere si i-am inchis telefonul.Ma sunat peste o ora si a intors-o mi-a zis ca de fapt el este la tara la scoala si de aceea am auzit eu galagie, iar eu l-am intrebat pai si noi cum o sa ne intalnim iar el a zis ca intre amici, eu i-am zis ca o sa il astept oricat va fi nevoie, dupa care mi-a zis ca este la oras ca ma mintit cu tot, deci va dati seama ca eu am plans si la scoala si acasa si la telefon si nu i-a pasat nici macar nu si-a cerut iertare, dar acum suntem iar impreuna dar simt ca nu pot sa il iert. Voi ce credeti despre asta, ce sa fac? vreau sa va mai spun ca i-am dat multe sanse multe multe dar acum simt ca nu il pot ierta, pentru ca nu este prima oara cand greseste.

2 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Să fim serioşi, te înţeleg dar dacă te-ar iubi nu ar avea de ce să te mintă pentru că nu ar vrea să suferi happy, probabil s-a plictisit de ceva sau cel mai bine ar fi să discutaţi serios. 3 ani e foarte mult timp şi ar fi păcat să vă despărţiţi;(. sper să fie bine.

| Lexiiii a răspuns:

Nimeni nu e perfect si sunt sigura ca si tu ai facut greseli.Dar faptul ca te-a mintit asa nu are scuza.Si totusi sunteti impreuna de 3 ani, ceea ce nu e 3 zile sau saptamnai.
Dar tu ai spus ca a mai gresit.Ceea ce inseamna ca si-a luat-o in cap si crede ca orice ar face o sa il ierti. Poate ca cel mai bine ar fi sa luati o pauza si sa gandesti limpede ce sa faci. Daca il iubesti si el te iubeste eu zic ca nu are rost sa va despartiti.
XoXo