| Loredana96 a întrebat:

Buna,am o problema care nu ma lasa sa imi traiesc viata linistita.
Am deja un an decind ma chinui cu un baiat, de fapt ne chinuim unul pe altul.Eu am 17 ani, iar el 22.
La inceput cind s-a legat de mine imi era frica de el.Credeam ca vrea doar sa ma foloseasca.Si il respingeam incontinuu.El mereu ma cauta, ma intilnea dimineata cu flori cind plecam la scoala.Tin sa mentionez ca mi-a placut de prima data cind l-am vazut, dar nu i-am aratat asta niciodata.Toti il stiau ca baiatul dur de cartier.Eu tot asa il credeam pina sa cunosc o alta parte a sufletului lui.Se pare ca persoanele dure pot si ele sa iubeasca.Cu toate ca nu ii ofeream atentie el devenea pe zi ce trece tot mai insistent.Si recunosc, ma simteam foarte bine pentru ca aveam non-stop parte de atentia lui.Dar intr-o zi el a disparut.A plecat in Franta.Credeam ca aici totul s-a sfirsit.Plingeam mereu si ii simteam lipsa.Dar el si de acolo ma cauta.Imi scria mereu.Si cu greu a trecut jumate de an fara el.Cind a venit, nici nu a trecut la el pe acasa, a venit direct la mine.Se astepta la un alt comportament de la mine.Dar eu m-am comportat cu el ca si inainte-urit si indiferent.A stat 2 saptamini.Am iesit de citeva ori.Si niciodata nu i-am permis macar sa ma atinga.Inainte sa plece inapoi in Franta mi-a scris mesaj.Mi-a spus sa uit de el, sa nu il deranjez ca el s-a saturat sa ofere dragoste dar sa nu primeasca nimic inapoi.Nu au trecut nici 2 saptamini ca el si-a cerut scuze si mi-a spus ca nu poate sa uite de mine.Are 2 luni decind e plecat si peste 1 luna sau 2 trebuie sa se intoarca.In aceste 2 luni decind e plecat s-a comportat ciudat.Intr-o zi putea sa imi spuna ca ma iubeste, iar a doua zi sa ii scrie verisoarei mele.Si culmea, s-a facut indiferent tocmai atunci cind eu am inceput sa ii arat ca tin la el.
Stie foarte bine ca tin la el, dar totusi imi arata indiferenta.Se incurca singur in vorbele lui, spune ca ma place mult si totusi vorbeste si cu altele.Cu citeva zile in urma a fost ziua mea, iar el nici nu m-a felicitat.A doua zi mi-a spus ca special a facut asta ca sa vada cum o sa reactionez.Eu eram foarte inervata si i-am spus ca e un nesimtit si ca nu mai vreau sa aud de el.Acum din cite imi dau seama nu trebuie sa mai astept nici un mesaj de la el, din moment ce i-am spus sa ma lese in pace.
Inteleg ca eu nu am facut normal, dar in ultimile 2 luni am inceput sa ii arat ca tin la el, si stie ca sufar dar nu face nimic in legatura cu asta.Si asta ma doare cel mai mult
Ce parere aveti de situatia asta?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu te chinui cu el, el nu se chinuie cu tine. El stie sa se distreze.

| Emilian65 a răspuns:

Sunteti amandoi doua pietre tari si nu vreti sa cedati nici unul in favoarea celuilalt. Sfatul meu este sa puneti punct relatiei si sa va vedeti fiecare de drumul vostru.

| grab a răspuns:

Situatia e complicata.
adica el e mai mult plecat si cand e cu tine nu puteti sa va iubiti din diverse retineri ale tale.
daca tot e plecat departe si v-ati racit, da-i pace!

| NoName0x0 a răspuns:

Pai ati fost pusi aman2 in aceeasi situatie, mai intai el, apoi tu. Vorbeste cu el deschis, spune.i ce ne spui si noua, intreaba.l daca te mai iubeste si spune.i ca si tu si spune.i ca esti pregatita sa aveti o relatie...

| MădălinaDinu a răspuns:

Deci, după mine tu ai greșit și i-ai provocat suferință. Acum v-ați schimbat locurile, a găsit pe cineva mai bun, te-a înlocuit și te-a uitat. Să nu plângi, dar ai aruncat în vânt ocazia pe care ai avut-o exact în fața ta pentru multă vreme. Gândește pozitiv, ai învățat ceva din această experiența.