| Larisa_5606 a întrebat:

Am o problema.

Cele 3 prietene ale mele sunt frumoase si toti baietii le considera "bune"ma scuzati de exprimare dar nu stiu cum sa zic astfel, si eu ma vad cea mai fraiera si cea mai urata. Ce sfaturi imi dati?
multumesc.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e bine sa te autocomplexezi.Prin comparatie si Madonna e o pocitanie pe langa Jessica Alba,nu? Fiecare fata are harul ei,frumusetea ei, femeie urata nu exista, cred ca ai auzit asta.Comporta-te civilizat,indiferent daca esti cu ele sau nu(nu fii bufonul lor),imbraca-te decent,invata sa apreciezi calitatea si nu cantitatea si dezvolta-ti inteligenta, devino inteleapta grupului, de exemplu.Baietii observa, nu-s chiori.Vei avea surpriza sa descoperi cat succes poti avea cu o replica inteligenta...Mult noroc!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Citisem un studiu mai demult cum că femeile care ies la agăţat cu o prietenă mai urâtă lângă ele au mai multe şanse pentru că oferă termen de comparaţie.
Se pare că nu era chiar o aberaţie de studiu.

| Honeybunny a răspuns:

Pai ceea ce vedem e diferit fata de ceea ce vad altii.tu te consideri cea mai fraiera dar poate cei din jurul tau nu te considera asa.lucrurile bune atrag alte lucruri bune, increderea in sine te va face sa fi mai fericita si sa te simti mai bine.plus ca la o fata,sa fie "buna" nu inseamna totul.un baiat ar prefera oricand o fata mai degraba draguta,decat sexy, dar care poate sa il faca sa se simta bine, in largul lui.succes!

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Sa nu te simti complexata si nici mai prejos decat ele fiecare persoana atrage in felul ei! funda?

| MaditsSaaa a răspuns:

Incearca sa ai mai multa incredere in tinehappy
Nu trebuie sa te compari cu ele,cine te place, te place asa cum estihappy
Si stii cum se zice: Nu incerca sa atingi perfectiunea, sunt defecte dupa care altii innebunescwinking

Xoxo

| babyblue a răspuns:

De ce sa te vezi cea mai fraiera si cea mai urata? Nu stiai ca frumusetea e subiectiva? Nimeni nu e perfect, dar fiecare isi gaseste persoana care sa o placa oricum. Ar trebui sa-ti pui in valoare tipul tau de frumusete.
Numai trai cu impresia ca prietenele tale sunt cele mai frumoase, si tu nu. Sa stii ca sunt baieti care apreciaza la o fata frumusetea interioara, si nu cea exterioara. Cand un baiat zice ca esti ''buna'' nu se gandeste la "asta e fata visurilor mele", ci la altceva, si cred ca intelegi la cewinking. Nu te mai compara cu alti, pentru ca cu totii avem defecte.

Succes.

| ZUzulikii a răspuns:

Nu ai de ce sa te vezi asa... poate si pe tine te considera 'buna' da nu observii tuthinking

| TheVampireDiaries a răspuns:

Nimeni nu e perfect.Sunt sigura ca si tu esti frumoasa chiar daca nu te place toata lumea.Ai mai multa incredere in tine

| MyRuXzZzA a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa te gandesti la cat de "buna" esti sau nu esti. Pentru ca baietilor carora nu le sta gandul doar la prostii isi dau imediat seama care este de fapt frumusetea adevarata a unei fete. Trebuie mereu sa fi sincera, buna la suflet si sa nu dai atentie celor care nu stiu sa aprecieze adevarata frumusete. Baiatul care te va iubii cu adevarat va stii ca a ales fata perfecta.
In al doilea rand fiecare persoana este frumoasa in felul ei, nu trebuie sa te gandesti ca tu esti mai urata ca altcineva. In ochii lui Dumnezeu toti suntem la fel, pentru ca pe fiecare in parte ne-a inzestrat cu cate o calitate.
Eu una sper ca ai inteles sfatul meu si sa stii ca nu am spus aceste cuvinte doar pentru a imi da funda, nu am nevoie. Sfaturile nu pot fi cumparate, ele vin din suflet. Sper sa nu te mai subestimezi singura si iti spun eu ca sigur vei gasi baiatul care o sa te iubeasca asa cum esti. love struck

| teutza_2626 a răspuns:

Nu trebuie sa pui la suflet ce spun alti. Daca ai pune la suflet cu timpul te vei izola, cel mai bine este ca tu sa te gandesti ca arati mai bine decat oricine.Cand o sa intalnesti baiatul perect el o sa-ti spuna ca esti perfecta.Sa nu crezi intodeauna ce spun alti.