| BabyThisIsMe a întrebat:

Am o problema cu un barbat care e... inaccesibil din cauza profesiei pe care o are. ( Cred ca intelegeti )
De cand l-am vazut prima oara mi s-a parut extrem de sarmant, de carismatic, cu simtul umorului, cam plin de el dar cumva asta imi place. Nu stiu cum sa mi-l scot din cap, seara adorm gandindu-ma la el, vreau sa il intalnesc, macar 1 secunda, cat sa il vad si...ma linistesc.
Acum, eu am observat cate ceva discret la el, dar mediul in care ne intalnim nu cred ca il lasa sa arate mai mult: ma priveste insistent, apoi daca ma uit la el intoarce capul, ii simt privirea si incerc sa ignor dar nu pot si se repeta faza cu privitul. Vorbeste cu mine cel mai mult, cand pune o intrebare se uita prima oara la mine, are corpul mereu intors spre partea in care eu ma aflu si altele, dar lucruri subtile, de ordinul privirilor etc.
Ce sa fac? Sunt topita...Cum mi-l pot scoate din cap?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista nicio lege organica sau morala, etica, in baza careia ar putea fi luat la intrebari sau tras la raspundere. El este un barbat tanar lipsit de orice indatoriri fata de oricine sau orice institutie care isi poate trai viata asa cum doreste el, fara nici-o constrangere sau interdictie cu atat mai putin din partea institutiei sau a conducerii acestuia, in care isi desfasoara activitatea. Motivatia interesului manifestat fata de persoana ta poate fi de la o simpla relatie pasagera de tip aventura, pana la un interes real de a-si gasi o partenera de viata de lunga durata/definitiva. Nimeni si nimic nu te poate impiedica sa te intalnesti si/sau sa intretii cu el in mod direct si evident o relatie de cuplu. Succes!

29 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

Gandeste-te mai mult la tine si tot mai putin la el si incet va disparea.

| RAY a răspuns:

Ce meserie are?

| BabyThisIsMe explică (pentru RAY):

E profesor universitar, in fine e asistent universitar, dar si titular la curs. E cu 11 ani mai mare ca mine

| RAY a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Nu isi pierde speranta deja, vorbeste cu el incearca, nu e asa mare diferenta de varsta

| LoveSleep a răspuns:

Și profa de română din liceu se uita la mine după fiecare întrebare. Credeam că vrea să facem sex, dar s-a dovedit că eram foarte bun la română și ceilalți foarte proști și aștepta răspuns de la mine.
Dar fiind faptul că la tine nu se aplică povestea mea, eu zic că te place.

| BabyThisIsMe explică (pentru LoveSleep):

Asta cred si eu. Nici nu sunt proasta grupei

| BabyThisIsMe explică (pentru LoveSleep):

Cum si ce sa urmaresc la el ca sa fiu sigura ca e atras de mine? Mai am anumite gesturi de ale lui de surprins? E ceva, un gest ' cheie' care il va da si mai mult de gol?

| sofisis a răspuns:

Cum anume face serviciu ca un om sa fie inaccesibil?
Nu exista asa ceva happy

| BabyThisIsMe explică (pentru sofisis):

Pai daca e profesor universitar...cam da.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Pai daca e profesor universitar (asistent) si mai ales daca nu este casatorit si nu are copii, si nici cu mult mai in varsta fiindca cei 11 ani diferenta nu pot reprezenta o piedica in privinta infiriparii unei relatii de amicitie, sau de ce nu chiar de cuplu, cu sentimente de iubire/dragoste reala si adevarata. Relatiile de iubire dintre studenti/studente si profesorii lor se produc frecvent deoarece protagonistii sunt persoane majore si din acest motiv relatiile de naturasentimentala nu le afecteaza absolut deloc statutul social sau activitatea lor profesionala. In concluzie reiese ca vara teama sau retinere, poti intretine cu el relatii indiferent de ce natura ar fi acestea. Succes!

| BabyThisIsMe explică (pentru corbulalbrosu):

Si nu ar putea raspunde cumva in fata rectorului, decanului? Daca se afla?

| BabyThisIsMe explică (pentru corbulalbrosu):

Dar crezi ca e interesat de mine? Eu am tot zis ca poate interpretez eu gresit gesturile lui, desi...la barbati limbajul non verbal e cam fara echivoc.

| BabyThisIsMe explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc

| sofisis a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Legal nu are nimeni ce sa va reproseze. El e lipsit de obligatii iar tu majora.
Poate daca se afla sa va barfeasca colegii tai, la modul ca tu ai note mari ca ti-o tr.agi cu profu...dar cam atat.

| Ara997 a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Numai sa nu fie un sharlatan care agata studente...
au shtaif si priza la public universitarii astia...
is pline ziarele de universitari care ajung sa dea examenele pe favoruri sexuale.
deci eu atata te rog cerceteaza -i trecutul, intreaba pe la colegii mai mari asa in treacat care i treaba cu dom' profesor. nu te baga cu gatul in gard. si domoleste ti oleaca bataile inimii, te-ai indragostit asa laprima vedere dar vezi intai de cine.
daca afli ca e un smecherash poate te linistesti, daca nu, ia-o domol
.

| BabyThisIsMe explică (pentru Ara997):

Tocmai asta e.el nu e cunoscut pentru aventuri cu studente, are un statut foarte bun in facultate. L-am analizat destul si pe el si trecutul sau laughing

| Ara997 a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Si la 30 de ani e holtei? divortzat? care e treaba cu el?
nu te da la el lasa sa vina el spre tine, daca e ceva serios o sa vezi la toata urma n-o sa ti fie prof decat anul asta probabil.
sti este o vb : "vara coace cireasha " - daca e sa iasa ceva bun si de durata, timpul este cel mai important fator. daca este apa de ploaie, peste o luna gaseste alta studenta dragalasa cu care sa vb la curs.
apropos, ce te recomanda in mod special de s-a oprit fix la tine dintre sute de catarge (studente )? este doar curiozitate nu rautate cand intreb acest lucru.

| BabyThisIsMe explică (pentru Ara997):

Pai nu stiu

| BabyThisIsMe explică (pentru Ara997):

Din cate a dat de inteles ( pentru ca face afirmatii subtile despre viata lui personala) si eu zic ca am inteles bine, e divortat.

| BabyThisIsMe explică (pentru Ara997):

De exemplu la seminar a zis ca e curios ce vrem sa facem mai departe si nimeni nu zicea nimic si mi-a zis: spune mi tu, tu ce ai vrea?
Dupa care a mai cerut opinia nimanui despre planuri de viitor, a inceput sa vorbeasca numai cu mine. Si face mereu chestii de genul, efectiv uita ca exista si altii in sala.

| Ara997 a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Complicat ..probabil i-ai cazut cu tronc. dar eu te-as sfatui sa nu te arunci cu gatul inainte. el e matur tu inca nu deci trebuie sa fi isteata.
cat despre diferenta, nu e una imensa, vezi cazul (fericit) al familiei alexandra si alexandru titieni. (actori)

| BabyThisIsMe explică (pentru Ara997):

Ma intriga ca nu inteleg ce vrea, adica...e complicat. Imi e frica si nici nu vreau sa fac primul pas, dar ma omoara incertitudinea asta. As vrea sa ies cu el, dar idk la o cafea sa il cunosc in afara facultatii, insa nu vreau sa fac asta in acelasi timp...pentru ca mi as face mai mult rau daca nu ar iesi nimic.
Ceva imi spune totusi ca va iesi, acel ceva e atitudinea lui

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

NU exista nicio lege organica sau morala, etica, in baza careia ar putea fi luat la intrebari sau tras la raspundere. El este un barbat tanar lipsit de orice indatoriri fata de oricine sau orice institutie care isi poate trai viata asa cum doreste el, fara nici-o constrangere sau interdictie cu atat mai putin din partea institutiei sau a conducerii acestuia, in care isi desfasoara activitatea. Motivatia interesului manifestat fata de persoana ta poate fi de la o simpla relatie pasagera de tip aventura, pana la un interes real de a-si gasi o partenera de viata de lunga durata/definitiva. Nimeni si nimic nu te poate impiedica sa te intalnesti si/sau sa intretii cu el in mod direct si evident o relatie de cuplu. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigura ca e inaccesibil?

| BabyThisIsMe explică (pentru anonim_4396):

E profesor universitar, e inaccesibil deontologic vorbind, etic etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Ba nu.E accesibil. Daca asta iti doresti, incearca sa vorbesti cu el.Mai ales ca din ce spui tu ar rezulta ca si el te place.N-are nicio treaba cu etica.

| leapșa a răspuns:

Orice s-ar intampla, te rog sa ne uploadezi cu informatii noi.

| udrescuf a răspuns:

Cauta pe alt cineva SAU inpacativa.

| BabyThisIsMe explică:

Vreau doar sa il uit..nu vreau sa i fac rau la serviciu, e ultimul lucru pe care il doresc.

| BabyThisIsMe explică:

Nu e casatorit, nu are copii.