| Dana8989 a întrebat:

Bună am o problema grava! Sunt măritată de 7 ani eu am 22 de ani el are 28 avem și 2 copii, dar problema mea e ca eu nu simt nimic în timpul actului sexual și asta nu ca nu îmi iubesc soțul orgasm am foarte rar, îmi face sex oral știe cum sa lucreze în pat dar problemă sunt eu, nu știu de ce, țin sa menționez ca el e singurul barbăt cu care am întreținut relații sexuale. Al iubesc foarte mult nu as putea trai fără el o secunda,eu niciodată nu simt nevoia sa fac sex as putea sta fără sa fac toată viata, tocmai acest lucru îmi afectează căsnicia avem certuri dese pe tema asta, imi este frica sa nu al pierd ce ar trebui sa fac? va rog ajutați-mă cu un sfat

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Si te-ai gandit ca pe un site de copii o sa aflii?
Ideea e asa, daca esti frigida, e naspa. Desi daca ai orgasm cand te masturbezi, clar nu esti. Probabil esti foarte stresata, obosita etc. Sau poate, in subconstient, desi la nivel declarativ il ridici in slavi, nu te atrage omul. Poti iubi un om din tot sufletul dar sa nu fii atrasa fizic de el. Alta explicatie chiar nu vad.
Ai putea cere indrumare la un psiholog marital sau la un sexolog.

14 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Banuiesc ca la voi, la inceput sexul a fost ca un troc, ca sa nu il pierzi, ai facut-o, si nu te-ai gindit ca va trebui sa o faci toata viata ca sa nu il pierzi. Pacat ca v-ati intemeiat o familie... Si nu as vrea sa fiu in pielea lui.
Nu ai de ce sa te certi cu el. El nu are nici o vina. Tu trebuia sa ii spui de la inceput ca esti "rece" in aceasta privinta. Dar, desigur, asta ar fi dus la despartire. Insa cand v-ati luat, ai consimtit ca sexul va face parte din viata voastra, la urma urmei, asta e casatoria.
Deci, se pare ca esti intr-o situatie delicata. Nu vrei sex, dar trebuie sa il faci pentru a nu pierde persoana iubita, si pentru a nu-ti distruge familia. Tu trebuie sa decizi, ce e mai important, el si familia, sau lipsa ta de dorinta, care va duce la singuratate, dar la linistire in ce priveste sexul.
Si nu inteleg cum de poti sa il iubesti foarte mult, fara dorinta de a te darui lui cu totul, chiar si fizic, caci sexul asta este de fapt.

| doctorandus a răspuns:

Mergi la medicul de familie si te va trimite mai departe.

| relian a răspuns:

Nu ai ce face, asa esti din fabrica, as zice ca esti frigida, adica nu simti nevoia sa faci sex deloc.Vezi tu sotul tau sa fie sanatos, pentru ca s-a pus sa se insoare, sa mai faca si copii fara sa va cunoasteti, fara sa va potriviti.Toata chestia la voi este de potrivire, cu alte cuvinte nu va potriviti, deloc, sau mai bine zis va potriviti ca nuca in perete laughing scuze dara cam asa stau lucrurile.Pai adica cum tu te-ai maritat la cati ani la 15 ani? Ori spui povesti ori nu stiu ce vrei exact sa afli pe aici. Daca te-ai mamritata la 15 ani si sotul tau avea 20 sau peacolo ce experienta sa aiba,habar navea,a dat si el de sex,ati facut si voi sex de cateva ori si na ca orice tanar gata bucuros nevoie mare laughing dara sa ajungi sa faci copii sa te casatoresti,aici vorbim de chestii serioase,vorbim ca poti sta o viata cu acea persoana,deci va trebuie sa stii ce faci,cu cine te casatoresti,sal cunosti macar sexual cum este,pentru ca seriosi sa fim cand esti tanar sexu este tot,fara sex nimic nu merge, nimic nu se invarte in universul asta.
Da exact cum ai spus si tu aveti o problema, iar problema voastra no poate rezolva nimeni, serios vorbesc, sau o poate rezolva numai notaru sau judecatoru, adica divortu.Cand nu te potrivesti cu cineva crezi ca poti sa spui las merge si asa? Asa cum tu nu simti nevoia sa faci sex deloc,gandeste-te ca la sotul tau este invers,el simte nevoia sa faca sex si daca tu nu faci,sau daca faci acolo sa fie el simte asta si de aici numa certuri doara pe tema asta de sex.
In rest te poti potrivi in orice,daca la pat nu esti compatibil nu stiu vei avea o viata naspa,mereu certuri, daca cei doi continua sa stea impreuna el poate se va apuca de alte chestii, ori la fetite, ori la baut, depinde ce inclinatii are, cam asta o sa fie viata voastra.La 22 de ani deja sa ai 2 copii si casatorita dara potrivire la sex zero e de naspa.
Ce sfat sa iti dea cineva? Sincer acu nu stiu ce sfat ar putea careva sa iti dea.S[er ca nu te superi, nu am spus sa divortati, am spus doara divortu rezolva problema.Deci sunt si barbati ca tine, adica care fac sex din an in paste deci cun asa barbat ar fi trebuie sa fi.Bine voi aveti copii etc nu zic eu sa divortezi tu sau el.
Ok sfat zici? Hai sa facem experiente, desi sincer nu stiu daca ajuta, da na incerci cel putin.
Cred ca ai auzit de pilulele alea VIAGRA pentru barbati da? Ei sa stii ca sunt pilule din astea si pentru femei, vorbesc f serios, dara nu stiu exact ce fac, adica daca te ajuta in cazul tau.
Dara poti incerca si sa vezi daca te ajuta cumva.Aceste pilule is de diferite gramaje, poti incerca ceva de gramaj mai maricel, macar una odata si vezi ce se intampla.
La barbati din cate am auzit, vorbit cu oameni ajuta f bine, dara nu am vorbit niciodata cu o femeie care sa fi luat pilula asta.Bine ca nici nu mam documentat sa vad exact cum actioneaza sau in ce cazuri actioneaza,dara acu mi-am adus aminte,ca am pe cineva care lucreaza la farmamcie si mi-a zis de pilulele astea.
Cam naspa ce sa va fac daca v-ati grabit la pat si la copii.
Spui ca foarte rar ai orgasm,deci s-ar putea sa functioneze pilula aia,doara zic,dar cum zicea cineva pe aici ar trebuie sa consulti si un medic din asta ginecolog sau sexolog sau cum ii mai zice. Daca mergi la doctor intreaba si de pilula asta viagra pentru femei ar trebuie sa stie daca ajuta sau nu.
Referitor la certuri asta nu-i nimic,stai sa vezi deacu,or sa fie si mai dese si mai multe.
Daca mergi la medic poate iti face si ceva teste la urina sa vada daca nu ai ceva infectii bla bla,desi de atatia ani nu stiu, dar niciodata nu se stie.
Chestia este sa mergi la un medic care se pricepe, asa is multi doctori in RO dar unia habar n-au de ce is doctori vin la job doara sa isi ia banu.
Oricum bafta, cel mai bine e sa mergi la un doctor bun, da bun nu doara cu numele, aici nu cred ca rezolvi pe net nimic.

| Hammurabi a răspuns:

Nu mai cred în povești d-astea de doi lei spuse de un user care și-a făcut contul în aceeași zi în care pune întrebarea.

| JustMeForever3 a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai poate de-aia si-a facut contul...

| Dana8989 explică (pentru Hammurabi):

E foarte adevărat de aia am creat contul am nevoie de mai multe păreri pentru a trage o concluzie

| Hammurabi a răspuns (pentru JustMeForever3):

Urmărește și tu. Toate poveștile sau întrebările ciudate, cu tentă pedofilă sau de agresivitate sexuală sau de perversiune extremă, vin de la conturi create în aceeași zi. Nu sunt mai mulți useri, e doar unul singur cu probleme la mansardă care își face conturi după conturi ca să-și plaseze obsesiile și aberațiile.

| Hammurabi a răspuns (pentru Dana8989):

Aș vrea să te cred, dar povestea ta nu stă în picioare.
"Nu simt nimic în timpul actului sexual" și "orgasm am foarte rar" nu merg împreună. Se exclud una pe alta. O femeie care nu simte nimic nu poate avea orgasm.
"E singurul bărbat cu care am întreținut relații sexuale" și "știe cum să lucreze în pat". Dacă e singurul bărbat din viața ta, de unde știi că "știe cum să lucreze în pat"? Comparativ cu ce? Și dacă ar fi fost prost la pat, de unde ai fi știut asta dacă n-ai cu ce să compari?
Dacă sexul nu înseamnă nimic pentru tine, cum ai ajuns să te căsătorești la 15 ani?
Deci e o poveste nereală, prost construită.

| Dana8989 explică (pentru Hammurabi):

Mai băiete nu ești obligat sa ma crezi și am cerut o părere nu o critica și o analiza a situației mele, dar știi cum e vb "măgarul moare de drum lung și prostul de grija altuia" o seara buna.

| JustMeForever3 a răspuns (pentru Hammurabi):

Privește partea bună, daca nu ar fi ei nu am avea de cine sa ne mai amuzăm si noi

| Dana8989 explică (pentru sofisis):

Chiar ai foarte mare dreptate aici vad ca sunt mai mulți copii care își dau cu părerea, eu încă ma simt la fel de atrasa de el ca în prima zi, de masturbat nu am făcut niciodată treaba asta, problema mea mai exact a început după prima sarcina, iar eu în ceea ce privește sexul încâ am unele retineri gen îmi e rușine sa umblu dezbrăcată în fata lui asa sunt eu mai timida și probabil asta ma afectează, cum ai zis am nevoie de de un psiholog sau sexolog eventual un set de analize. Ms frumos

| sofisis a răspuns (pentru Dana8989):

Si te-ai gandit ca pe un site de copii o sa aflii?
Ideea e asa, daca esti frigida, e naspa. Desi daca ai orgasm cand te masturbezi, clar nu esti. Probabil esti foarte stresata, obosita etc. Sau poate, in subconstient, desi la nivel declarativ il ridici in slavi, nu te atrage omul. Poti iubi un om din tot sufletul dar sa nu fii atrasa fizic de el. Alta explicatie chiar nu vad.
Ai putea cere indrumare la un psiholog marital sau la un sexolog.

| petitconseil a răspuns:

Uite de asta e data legea ca dupa 18 ani poti face ce vrei.Tu te-ai grabit cam tare la 15 ani, acum te-ai saturat dupa 7 ani ...nasol.Incepi devreme, termini devreme.Organismul uman are ceasul lui, toate se fac la timpul lor, nu fortam nota, ca nu iese nimic bun din asta.Acum stau si ma intreb daca povestea ta e adevarata, sau ai scris doar asa la misto.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Cel mai frumos raspuns =]]]

| BVRNOUT a răspuns:

Pai ca sa nu "al" pierzi, trebuie sa "al" satisfaci ca sa "al" faci sa se simta bine.