| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o problema. ieri am vorbit cu un baiat care imi place foarte mult, a spus ca cind vine acasa(el acum e la Germania) sa incercam sa ne intalnim, si eu i-am raspuns ca cum ramina cu lena(o prietena de-a lui ) si el a zis ca daca incercam uita de toate. Eram foarte bucuroasa.Iar azi i-am scris si vorbea rece, iar acum nici macar nu-mi mai raspunde la mesaje. Oare de ce? ce sa fac? il plac foarte tare sadsad

2 răspunsuri:
| gabby269 a răspuns:

Nu`l mai cauta pana nu iti scrie el. Poate e intr-o pasa proasta, lasa-l sa vina el la tine, asa e cel mai bine.Nu il stresezi si el o sa aprecieze ca nu il sufoci.Cand o sa te caute o vrea el sa discute cu tine si o sa fie in toane bune.Bafta happy

| DianaMaria14 a răspuns:

Pai ai putea pur si simplu sa-l intrebi.Vezi tu, referitor la comportamentul ciudat care l-a avut raspunzandu-ti ‘’rece’’ poate fi si din cauza ca a avut o zi proasta sau s-a certat cu parintii.Nu ar trebuie sa fi asa de geloasa, uneoi pe baietii ii deranjeaza acest lucru, insa daca vorbim de o abatere anterioara este normal sa fi ingrijorata.Ar trebuie sa fii mai sigura pe tine, sa ai mai multa incredere, si aplica faza cu VORBITUL sunt sigura ca iti va fi de ajutor.