| Laviniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

am o problema.imi place de un baiat foarte mult si am fost impreuna cateva luni,dar m-am certat cu el deoarece la, la telefon vorbeam putin si rar, iar de cand ne-am despartit vorbim aproape toata ziua,mi-a cerut sa ne impacam si nu stiu ce sa fac ce este mai bine pentru mine.
P.S: cand eram impreuna mi-a demonstrat ca ma iubeste dar, problema este ca se da si la alte fete si i-am zis ca ma deranjeaza lucrul acesta, dar continua sa-l faca imi zicea ca pe mine ma iubeste si ca cu celelalte nu are nimic, doar vorbeste cu ele ca amici, dar cand vedeam cum le cuprinde si cum vorbea cu ele cand ieseam undeva imi dadea de gandit.cand eram cu el nu ma prea baga in seama parca ma uita.il iubesc si el ma iubeste, dar nu stiu daca are rost sa o iau de la capat.voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Loora a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa-ti gasesti pe altcinevawinking! Daca zici ca vorbeai mai mult cu el la telefon, dupa ce v-ati despartit... asta inseamna ca va intelegeti mai bine ca si amicihappy. Gaseste pe cineva care sa te respecte pentru ceea ce esti. Odata ce v-ati despartit, las-o asa!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-l ca nu e de tine, lui ii place sa prinda tot ce intalneste si din cate vad nu este genul tau

| neutrino a răspuns:

Nu ai o mica problema, ai o mare problema. Exista diferenta de comportament intre o comunicare directa si cea prin telefon, net. La telefon baiatul te minte cat poate, tu nu-i poti vedea ochii lui, fata lui. Eu cred ca tu ii esti draga dar nu esti singura. Cat despre iubit, las-o mai moale.Nu mai folosi termeni pe care nu-i stapanesti.

| ShucarGirl a răspuns:

Daca te iubeste si nu vrea sa te raneasca ar trebui sa tina cont ca tie nu iti convine sa se comporte cu celelalte fete la fel cum se poarta cu tine.Iti spune ca se va schimba? Atunci sa inceapa sa se schimbe..sa nu mai faca ceea ce stie ca te doare straight face. Daca spune si ti-a demonstrat ca te iubeste va tine cont.winking

| Laviniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa explică:

.imi zice ca se schimba. inima imi zice sa-l cred, dar mintea imi zice sa nu. ajutooooor ce sa fac?