| NUIMIPASADELUMEAASTA11 a întrebat:

Bună, am o problemă în legătură cu iubitul meu: Deci, sunt cu el împreună de trei ani el are 21 eu 18 și el are și autism, problema e că el a fost înșelat de alte trei fete înainte și e mereu îngrijorat, el anul trecut tot spunea că îl înșel și eu nu l-am înșelat niciodată! Ok și ne-am despărțit. După o lună, tot îmi trimitea mesaje ca:,,Vreau să mai fiu cu tine! :'( :' ( :'(, eu i-am mai dat o șansă și el mi-a promis că el nu va mai fi atât de ingrijorat. Dar ce să vezi? Ieri am dat un comentariu pe Instagram la un prieten de al meu ceva gen,, Îmi place cum pictezi happy" ca el a pictat ceva și a postat pe Instagram, ok și în dimineața asta iubitul meu mi-a trimis un mesaj la fel ca,, Cine este el!? Păstrează-l!" și eu am încercat sa ii explic că îl iubesc și că acel prieten e doar un prieten și că nu l-am și nu îl voi înșela niciodată! Dar el crede că are dreptate. Cum pot să îl fac să aibă încredere în mine?

P. S sunt Scorpion și el e Gemeni

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Ce Doamne iarta-ma de legatura are zodia?

In fine, eu nu cred ca el se va schimba vreodata, sau foarte putin. Trebuie sa intelegi ca sa fii tradat de atatea ori e foarte dificil.
E decizia ta daca vrei sa ramai cu el si poate la un moment dat sa ii schimbi mentalitatea, sau sa refuzi sa treci prin discutii din pricina geloziei si paranoia lui.

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Problema văd că nu s-a pus corect! Nu uita el are o boală care îl va face toată viața să fie singur. Nu uita, că el a spus că "a fost înșelat". Dar, ai avut ocazia să vorbești cu fetele incriminate?
Dacă, cumva, acele fete s-au săturat de comportamentul lui și pur și simplu au plecat? E autist, nu este un băiat normal psihic. Comportamentul, gândirea sa este complet diferit de cel al unui bărbat normal. Este, probabil, mai egoist, posesiv, egocentric. Nu cred că veți avea un viitor împreună, căci este peste puterile unui om normal să suporte astfel de comportamente!
Ai grijă, că vă veți putea distruge dumneavoastră psihic!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Are dreptate Plato, nu se va schimba niciodata. E posibil si sa inceapa sa-si faca scenarii cum ca il inseli.
Mai bine va despartiti.