| DewLoWoofy a întrebat:

Am o problema. In luna iunie am avut un iubit, de care m-am despartit dupa o luna, pana in 2 Aprilie,am mai vorbit de cateva ori, dar dupa aceasta data am inceput sa vorbim zilnic, el a inceput sa imi impartaseasca lucruri despre el,sa imi povesteasca ce face si lucruri despre viata lui, de cateva ori mi-a zis ca s-a atasat de mine si ca tine la mine.El placea o fata de mult timp, insa ea avea prieten, intr-o zi, el s-a dus sa vorbeasca cu ea, si sa termine tot,dar ea i-a spus ca se desparte de prietenul ei si va ramane cu baiatul de care imi place. Pana la urma, chiar asa s-a intamplat, si eu practic am ramas pe langa. De atunci, nu prea ii mai raspund la telefon,cand raspund vorbesc la sictir si inchid repede. Intr'o seara, am vorbit mai mult cu el,spunandu-i ca nu am nimic,el incerca sa afle ce am dar eu refuzam sa ii spun. Dupa ce am terminat de vorbit, i-am trimis un mesaj lung in care i-am spus ca il placeam, si multe altele. M-a sunat, dar nu i-am raspuns.De atunci nu am mai vorbit. Eu zilnic ma gandesc sa il sun.Pun mana pe telefon, formez numarul, dar nu am curaj sa il sun, nu stiu ce as putea sa ii zic, avand in vedere ca i-am spus in fata tot, si are si prietena oh go on. Chiar nu stiu ce sa fac... Daca cineva a avut bunavointa sa imi citeasca tot acest roman, va rog mult sa imi dati un sfat. sad Chiar am nevoie de unul. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 intro luna nu vad ce mare iubire se naste
2 e timpul sa il lasi sasi vezi de viata ta

| DewLoWoofy explică (pentru RAY):

Da, am fost o luna cu el, dar ne cunoastem de 10... Nu trebuie sa fiu oficial cu o persoana ca sa o iubesc, nu crezi?
Multumesc pentru raspuns.

| RAY a răspuns (pentru DewLoWoofy):

Logic ca nu, nu stiam asta

| Dariusuu a răspuns:

Treci peste draga mea, vezi cât îl ține relația cu prietena lui. Dacă va-ți despărțit ați putea încerca să fiți doi prieteni buni.
Da, e o situație confuză dar cu siguranță vei trece peste.

Te pup.