| anonim_4396 a întrebat:

Buna..Am o problema..ma plictisesc foarte rapid de relatii si trec de la o relatie la asta foarte usor. Eu in principiu imi doresc ceva serios, la inceput imi place mult apoi pur si simplu imi trece rapid si imi place alt baiat.

Cum sa fac sa raman la unul singur si sa il iubesc?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Esti imatura, de aceea te plictisesti foarte repede de o relatie.
Mai amana cativa ani, pana te maturizezi si esti capabila sa alegi un baiat pentru care simti cu adevarat ceva si poti ramane langa el.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Probabil ești tânără, traiesteti tinerețea și străbate cât mai multe cearșafuri

| Hammurabi a răspuns:

Când îl vei întâlni pe cel "destinat" să rămâi cu el, îți garantez eu că nu te vei mai plictisi.
Așa că nu-ți mai fă probleme.
Nu e nimic rău în faptul că îl cauți pe cel cu care îți vei petrece toată viața și nu te oprești la unul dacă simți că nu e ceea ce trebuie.

| VoidEternal a răspuns:

Învață să te cunoști. Tu încă nu știi ce vrei de fapt și tot cauți. E și ăsta un mod de a te cunoaște, dar e ca și cum ai trage cu gloanțe pe întuneric sperând să nimerești o țintă. Plus că făcând asta, calci pe cadavrele celor care poate au ținut la tine și au fost îndepărtați pentru că tu te-ai plictisit ca de un serial vechi, sau de o perna care îți plăcea la un moment dat. Not very nice, is it?

Află ce vrei, abia apoi incepe o altă relație.

Desigur, mai exista o variantă, dar încerc să nu mai fiu răutăcios în mod gratuit și deci o țin pentru mine happy

| Robert2526 a răspuns:

Pai nu ai cum, daca iti place asa de la unul la altul laughing
Daca iti doreai cu adevarat ceva serios, ai fi avut

| cineva4523 a răspuns:

Intr-o alta postare ziceai ca iti plac "baietii mai rai, mai smecherasi si mai tampiti" pe care e mai usor sa ii atragi si cu "atuurile fizice", iar in alta ziceai ca te gandesti intr-una la sex si cand ai un iubit te plictisesti repede de el. De ultimul, colegul de facultate, tot legat de asta te-ai despartit, ca era virgin si nu voia sa faceti sex asa de repede?

Nimeni nu poate sa iti explice exact de ce te plictisesti repede de relatii, dincolo de cateva speculatii, pentru ca intrebarea ta e prea vaga. Eu zic sa incepi prin a citi toate intrebarile si raspunsurile pe care le-ai postat pe TPU si sa te intrebi ce fel de persoana ar putea scrie acele lucruri. Pana la urma, doar tu poti sa iti dai seama de ce esti asa, niste anonimi pe internet n-au de unde sa te cunoasca suficient de bine pentru asta.