| Djlsghtnquuw a întrebat:

Buna,am o problema maare. Deci, sa incep, prietenul meu a avut o relatie de 1 an cu una,ea tinea foarte mult la el, si inca tine, dar el s-a despartit de ea pentru ca nu mai simtea nimic pentru ea. Ok, sunt de 7 luni cu el, si ea il tot cauta, si de multe ori il ameninta ca se sinucide daca nu se desparte de mine ca sa fie cu ea. Voi ce ati face? straight face

13 răspunsuri:
| Allex7 a răspuns:

A venit timpul sa te ajut si eu, in primul rand tu nu ai gresit cu nimic ca te-ai indragostit de el, nu ai nici o vina ca iubesti si pui suflet. Daca el te iubeste foarte mult trebuie sa ai incredere in el sa vorbiti amandoi sa-i explicati ca a fost si nu mai e. Imi pare rau ca ti se intampla una ca asta, o sa fie bine ai sa vezi

| mihaMGB a răspuns:

Am fost si eu intr-o situatie asemanatoare,si stiu cum te simti.E aiurea sa stii ca o fata care are sentimente pentru persoana iubita de tine ii da tarcoale acesteia,dar trebuie sa te detasezi de situatie si sa o ignori si tu si prietenul tau,se va satura si plictisi la un moment dat. Daca il mai ameninta vrodata cu suicidul el ar putea sa ii spuna clar sa faca ce o duce capul,daca atat poate duce asta e nu este treaba voastra viata ei se afla in propriile maini,altfel va crede ca exista o sansa daca il sensibilizeaza si va repeta procedura la nesfarsit. Daca esti sigura de sentimentele lui, nu ar trebui sa iti faci probleme, incearca pe cat posibil sa nu te certi cu el pe tema asta, sa nu ii reprosezi nimic si sa nu lasi s va afecteze relatia.Fi alaturi de el pentru ca el este prins intre ciocan si nicovala, iar pe ea ignoro, ca nu rezolvi nimic daca ajungi la alte gesturi.happy va trece problema asta de indata ce va vedea ca latra la usa inchisa degeaba.

| hotshotb a răspuns:

Sincer nimic.Ptr ca nu e vina ta ca el tine la tine si ca nu mai tine la ea.Asa e dragostea. Ignor-o nu ii mai dati atentie si spune-i prietenului tau sa o rezolve cu ea. Poate ai putea sa vb si cu parintii ei sau prietenii cred ca nu iar strica vreo cateva palme

| IMC90 a răspuns:

Pai, cine te-a pus sa-l iei? E ca si cum ai cumpara o masina care stii ca are probleme cu directia.
Daca pe aia a lasat-o, ce crezi ca-l impiedica sa te lase si pe tine? Poate face switch iar intre voi.
Daca mi-o bagi pe aia cu ''ma iubeste'' atunci deja nu-mi mai pierd timpul sa-ti explic nimic.

| Djlsghtnquuw explică (pentru IMC90):

Oricum nu totul tine pana la nesfarsit, daca ma lasa asta e, inseamna ca nu era pentru mine.

| IMC90 a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Pai, daca ai mentalitatea asta e foarte ok. Dar atunci de ce-ti mai faci probleme, daca tot stii ca orice e posibil?

| Tmcn a răspuns:

Fosta lui e o "drama queen"din cate văd. Cu el nu ai ce discuta pe tema asta, e clar ca nu mai are sentimente pentru ea. Totul o să se rezolve de la sine, nu trebuie să faci tu ceva.

| rutanklan a răspuns:

Cand vad intrebari din astea "am o problema mare..." si continuarea e despre o relatie imi vine sa il imit pe hitler.

Probleme mari au cei care se trezesc ca nu au ce manca a doua zi sau care nu au casa.

| rutanklan a răspuns:

Si ca sa raspund la intrebare. as lasa-o (sau as ajuta-o sa se sinucida)...

| Bellatores a răspuns:

Ideea de baza este: nu iubi, vei ajunge la sacrificare, eu as ramane cu el..asta e daca o face o face cu mana ei, tu nu ai nici o vinawinking

| OviTM a răspuns:

Cum zic si cei de aici nu o baga in seama pe tipa bucurate de relatie las ca nu-i prima care sar sinucide din dragoste pentru un baiat( desi cred ca minte), oricu me problema lui ar trebui s-o rezolve eu asa as facetongue

| Mikutza22 a răspuns:

EU as spune ca fata doar il santajeaza nu ii atrageti atentia iubitiva inkontinuare si fiti fericiti happy FUNDA