| angel70530 a întrebat:

Buna, am o problema mare. Iubitul meu a plecat peste hotare si am iluzii că mă înșeală, azi nu am răbdat și l-am întrebat dacă mă înșeală, el mi-a zis că nu vrea sa vb de vb astea aiurea, eu i-am zis că nu sunt vb aiurea și i-am zis daca el face ce vrea și eu voi face ce vreau apoi el mi-a zis ca sa fac ce vreau eu, nimic nu îmi interzice. Eu m-am enervat, i-am scris că daca așa de am mai făcut copil împreună și de ce suntem impreuna. Mai tirziu mi-am cerut scuze și i-am zis că nu vreau sa-l impart cu nimeni doar cu copilul și este al meu. El a zis bine și mi-a zis nb. Apoi el vb cu mine in cafenea că nu are net acasă și sta singur acolo, mi-e frica sa nu se agate una de el. Mi-a zis că e acasă și nb mi-a zis. Off ajutati-ma va rog cum sa procedez, mi-a mai spus o vorbă e că bărbații toți înșeală dar se întorc acasă.Va rog ajutati-ma, cum să păstrez familia și cum sa reacționez, cînd el e pe net nu scrie primul, rareori cînd scrie primul și întreabă de copil și sta noaptea pana tirziu pe net. Imi pare că vb cu cineva, ce sa fac mai departe, sunt disperata. Ajutor il iubesc.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dupa vorba aia e destul de posibil sa aiba una pe acolo s-o tina de "distractii". Cam preistoric si nesimtit sa-ti mai si zica asa ceva dupa ce ca gandeste asa, cam prost ti l-ai ales

| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: fa-ti alt iubit, ca asta nu-i de tint.
Bine ca nu te-ai maritat cu el, ca oricum te inseala, odata ce mentalitatea lui este ca: chiar de inseala sau nu, tot acasa se intoarce.
Nu vad nici o dispaerare aici, doar o suspiciune bolnavicioasa, care nu-i justificata.
Iubitul asta este relativ si limitat. Tu bolnava de gelozie si suspicioasa, el interesat de iubit si tarit la maxim.
Dupa cum spuneam, bine ca nu-ti este familie!
Fa-ti alt iubit si de data asta, nu-l mai lasa sa plece fara tine in strainatate.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să vorbești cu el, poate nu îi este ușor să fie departe de familia lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu comunicati voi cand scrii asa...
Intuitia ta e posibil sa aiba dreptate, mai ales daca el a zis chestia aia cu barbatii care insala si se intorc acasa, o mare porcarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-i ca formati o familie, si copilul ala trebuie crescut si de tata si de mama. Orice prostie face, se va rasfrange asupra copilului lui.
Daca umbla beat pe strada p-afara si il opreste politia, se va rasfrange asupra copilului sau.
Daca te inseala cu vreuna care are vreo hepatita b sau chiar c, sau vreo boala de-asta, iar se rasfrange si asupra ta, si asupra copilului, ca va avea un tata infectat cu hepatita toata viata.
Trebuie sa fie responsabil, si sa dea tot ce e mai bun din el, pentru copilul lui.
Si chiar daca te-ar insela, raspunsurile lui vagi si seci, n-au nici o noima.
Adica eu ca barbat, daca as insela-o pe a mea, nu i-as zice, bineinteles ca la mine nu se pune problema, ca o iubesc, dar, nu i-as fi zis daca s-ar intampla ceva, doar nu sunt nebun sa imi pun in pericol familia, si sa pierd poate, si copilul. Pentru o zdreanta.

cati ani are el si cati tu? cati ani are copilul?

| bbobo22 a răspuns:

Daca te comporti ca o femeie disperata, o sa-l pierzi. Prin gelozia ta nu vei face decat sa-l indepartezi si mai mult de tine. Mai ales in situatia voastra in care el este plecat de acasa. Nu te ajuta cu nimic daca te gandesti ca el o sa te insele. Trebuie sa-l faci sa-i fie dor de tine. Sa-si doreasca sa vina acasa cat mai repede si sa nu mai vrea sa plece. In primul rand ai grija de tine si nu uita sa fi o femeie si mai ales femeia de care el s-a indragostit. Orice barbat isi doreste sa fie inteles si iubit de o femeie atragatoare. Nu-i mai scrie. Lasa-l pe el sa te caute. Iar atunci cand vorbiti incearca ca in acel putin timp in care comunicati sa fie unul cat mai placut pentru amandoi. Fa-l sa-si doreasca sa petreaca cat mai mult timp din timpul sau liber cu tine. Recucereste-l! Ai rabadare si incearca sa te abtii sa fi sacaitoare, posesiva sau geloasa. Incearca sa te comporti ca o femeie inteligenta si va fi cu tine toata viata. Ai incredere in tine!