| anonim_4396 a întrebat:

Buna.Am o problema.Nu am 13 ani sper sa nu vad comentarii de genul.
De curand iubitul meu m-a masturbat si mi-a curs sange, si probabil s-a rupt himenul insa nu e prima data cand facem acest lucru.Nu am simtit nici pic de durere de aceea ne a si surprins sangerarea. Ieri cand am fost la baie am remarcat pe chilot o secreție maro si astazi sunt la ovulatie, am sangerat din nou dar foarte putin. Puteti sa ma lamuriti pe mine ce s-a intamplat de fapt? M am uitat acolo si se vede ca himenul s-a rupt, dar nu inteleg sangerarea de astazi

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O rana pe colul uterin, dar vei vedea numai la ecografie vaginală exact cauza, ce varsta ai? Mergi la ginecolog nu sta asa.

| Floridori a răspuns:

Sangerarile pot fi inexistente in anumite cazuri, dar in general pot dura cateva ore sau cateva zile in functie de grosimea himenului, de tip si de gradul de fortare sau maltratare la care a fost supus vaginul.

Sangele maroniu este sange oxidat, deci sange vechi care a fost supus oxidarii si orice astfel de secretie poate sa apara inainte sau dupa menstruatie, in cazurile in care exista sau a existat o rana deschisa etc. Daca nu prezinta miros urat, este absolut normal si nu prezinta motiv de ingrijorare.

Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Bdggwgcdacwhbegysgvg a răspuns:

Poate ti-a venit Stopul, zic si eu