| Anamaria2122222 a întrebat:

Am o problemă și chiar am nevoie de niste sfaturi și păreri serioase va rog. Este posibil sa ai menstruație regulata și normală și să fii însărcinată? De acum 4 luni de când am făcut dragoste observat niste schimbari și nu știu dacă sunt paranoica sau nu. Menstruația îmi vine regulat, dar am observat că burta mea s-a mărit puțin în special în partea de jos și în plus seara simt un fel de bătăi de inimă în zona abdominala (de o luna ). Acum o lună am avut și o infecție urinară care a trecut Intr o săptămână după medicamentație. Sunt destul de speriată și mă gândesc incontinuu la asta.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil sa ai cilu 4 luni la rand sis a fii insarcinata.
Se mai intampla uneori sa ai ciclul peste sarcina, dara sta se intampla doar unor femei si doar in prima luna cand raman insarcinate.

| Anamaria2122222 explică (pentru Violleta2022):

Și mă gândesc de ce dintr-o dată îmi aduc pulsațiile inimii în zona abdominala. Sinceră să fiu acum orice chestie pe care poate înainte nu am observat o acum mi se pare anormala.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anamaria2122222):

Nu sunt pulsatii in burta, poate gaze care se muta spre iesire, daca simti ceva in zona abdominala.
evident ca frica ta, naste mostrii si senzatii care inainte nu le bagai in seama.
Totusi, pentru linistea ta sufleteasca, de ce nu faci un test de sarcina?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Totul se poate rezolva extrem de simplu, prin efectuarea unui test de sarcina. Rezultatul obtinut va fi in mod foarte sigur valid, valabil si corect in proportie de 99-100% daca va fi efectuat conform indicatiilor precizate in urmatorul film educational :
https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk
Acele batai ''de inima'' pe care le simti in abdomen reprezinta intr-adevar ecoul batailor inimii care sunt transmise prin sangele pompat in aorta abdominala. Multa sanatate!

| idonttgiveafuck a răspuns:

Nu.nu poti avea menstruatiep peste sarcina!

| Anamaria2122222 explică:

Am tot auzit fete care ziceau că au avut menstruație și chestii de genul și mă gândesc incontinuu la asta.

| Anamaria2122222 explică:

Pulsul este același cu bătăile pe care le aud. Poate nu are aceași intensitate, dar este același ritm