| Aly_Alla_1997 a întrebat:

Buna,am o problema sunt fata am 17 ani si nu ma excit repede mai este o problema când ma masturbez simt putina durere si placere in același timp e normal?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca libidoul tau este mai scazut sau s-ar putea chiar sa fii frigida intr-o anumita masura si din acest motiv dorinta sexuala lasa de dorit. Senzatiile resimtite pe parcursul masturbarii pot sa sufere diferite modificari pe parcursul efectuarii miscarilor specifice si din aceasta cauuza pot sa apara acele pusee de durere amestecate cu perioade de placere si/sau satisfactie extrema oferita de orgasm daca ai sansa/norocul sa-l obtii. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Nu e musai să te exciți repede. E bine că te exciți, indiferent de cât durează.
Durerea nu e normală de obicei; e semn că nu faci bine ceva. Dacă te masturbezi doar la exterior (pe clitoris) atunci caută să apeși mai puțin - e foarte sensibil!
Dacă introduci ceva în vagin - trebuie să fii mai relaxată și să folosești mult lubrifiant.

| JustStitch a răspuns:

Ca sa te poti excita mai repede roaga pe cineva sa iti faca un oral

| octa2021 a răspuns:

Uita-te la filme porno