| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am o problema. Vorbesc cu un tip de aproximativ 3 ani. Problema este ca am tinut la el mult de tot iar el..in iarna s-acuplat cu prietena mea cea mai buna. M-au dezamagit extraordinar de tare..si am fost foarte afectata. Am sfarsit prin a-mi zice " esti o greseala ". Si nu am mai vorbit cu el vreo 10 luni. Apoi de ziua mea fusesem in oras si venise si el -era prieten cu fostul meu - dar s-a intamplat o chestie foarte urata si am ajuns acasa plangand. El nu stia asta.mi-a trimis mesaj vu ce fac si daca sunt ok, i-am zis ca nu chiar pentru ca am ajuns acasa plangand. Mi-a zis ca sa astept sa intre pc si o sa vorbim.A intrat si ma rog, m-a facut sa ma simt mai bine. Si am continuat sa vorbim.mi-a zis ca s-a indragostit de mine dar nu. poate face nimic pentru ca are.prietena si ii este oarecum frica ca noi doi sa fim mai mult decat prieteni. Si nici eu...nu ma vad cu el. Ma rog, mi-a zis niste lucruri foarte dragute care nu ii stau in fire si chiar si-a lasat orgoliul pentru mine laughing in sensul ca s-a suparat de la o faza si mi-a zis " sa nu ma mai cauti ' si in cateva secunde "..nu vreau sa te las. Scuze."
Acum cand mai ies cu el afara laughing face gesturi gen : ma ia de mana, ma. pupa pe frunte.m'a si sarutat.
Tipa cu care a fost cuplat ii poarte o pica incredibila. zice ca tipul se foloseste de mine...eu nu stiu ce sa cred. Vad lucrurile astea si totusi continui. Nu sper la o relatie cu el pentru ca nu prea vreau una. dar toate aceste gesturi, nu stiu ce sa cred. Tipa e exagerata si zice tot felul de lucruri urate la adresa lui..mna, are dreptate uneori dar acum exagereaza si vede doar partea in care el isi bate joc si nu ma asculta pe mine. Cum ziceam, acum nu mai are prietena laughing - a avut pana acum cateva zile - dar nu se intampla nimic intre noi. Ma simt folosita, gen a 3a roata la bicicleta. Si stiu ca se joaca. Dar.mi-a zis chestiie alea care nu-i stau in fire laughing si ma pun pe ganduri. Nu prea cred eu in cuvinte. Dar de fiecare data ma conduce acasa, are grija sa ajung bine, ma.ia de mana si nu vrea sa-mi mai dea drumu, ma pupa pe frunte.
OARE numai eu vad astea?! Toata lumea zice ca se foloseste.dau nu vreau si nu pot sa cred asta. tind sa cred ca face ce simte. si + ca ce e intre noi a ramas doar intre noi, nimeni nu stie sa tine la mine, sau ma rog, ce mi-a zis el. pentru ca atunci avea prieten, de fapt, niciodata nu a expus ce e intre moi. A ramas intre noi.
Voi ce credeti? Ar fi mai bine sa continui sa fim doar amici sau s-o rup de tot cu el? -.-" cu toate ca parca mi-e aiurea sa plec asa.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand toata lumea iti spune ca esti beat,trebuie sa te duci sa te culci...
Daca toata lumea e de aceeasi parere si-ti spun cu totii ca te foloseste, tu de ce te pui de-a curmezisul?
Vorbele zboara, indiferent cat de impresionante sunt, faptele raman.
Si faptele spun ca te-a dezamagit groaznic, ca 10 luni nu ati vorbit deloc, ca te-a ranit si te-a facut sa plangi si acum te-a adus intr-o stare de completa confuzie....probabil se joaca cu tine.
Sfatul meu?
Fii foarte atenta la orice nuanta pe care o schimba nu numai in comportament,ci si in inflexiunile vocii si ai grija,posibil sa se joace cu tine,oricum i-ai acceptat multe si stie ca ai o slabiciune pentru el.
Ramai eventual amica lui,dar fereste-te sa intri intr-o relatie, vei deveni mult mai vulnerabila si mai expusa, risti sa-ti pierzi toti prietenii si sa ramai doar cu el.
Iar el sa se amuze cu tine.
Ce vei face atunci?
Asa ca, doar amici, nimic mai mult!
happy

| Luka杀手的女孩 a răspuns:

Buna! Tocmai tu ai spus ca nu crezi in cuvinte, tot tu ai mai spus ca te-a dezamagit si ranit.Nu cred ca are cineva ceva cu tine,dar probabil acesta a fost unsemnal de alarma. Tipul te-a dezamagit te-a si inselat,dar tu continui sa il iubesti,degeaba. Poate mai ameteste si alte fete asa,nu ai de unde sa stii.
Ai spus ca iti e"aiurea sa pleci asa",nu pleci asa,spune-i mai frumos"Uite, chiar te plac, esti de treaba, stii sa te comporti, dar imi este frica de alta despartire care mi-ar putea frange inima din nou". Atunci probabil va intelege.
Sper ca te-am ajutat.

| Danysan a răspuns:

Tu fa ce simti dar tine minte ca Lumea nu vb degeba.iar tipa aia stie ea ce stie.Tu alegi dar pare genu de baiat care lupta sa obtina ce vrea apoi next.Ai mare grija!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragoste cu nabadai la 14 ani laughing Nu te-a apreciat la adevarata ta valoare, in locul tau ai dadeam cu sutul in cur de mult timp, daca iti place sa fi papusa lui de rezerva nu ai decat sa suferi ca fraiera

| Hexiled a răspuns:

Mama dupa toate astea sa mai fiti prieteni dupa cat te-a ranit eu asa cred dar cred ca face astea ca sa nu te mai raneasca vot?

| Hαppiηеss a răspuns:

Cat de naiva esti.
Un luat de mana, un pupat pe frunte si cateva cuvinte dulci nu inseamna ca e mega indragostit, vrea doar sa te ameteasca si tu de la niste chestii care ti se pare wow, te amagesti singura. Nu te-ai gandit ca daca tipul chiar vroia ceva cu tine facea ceva mai mult de atat si nu se limita la un luat de mana?
Puteau exista " n " fete in viata lui, daca ii pasa nu contau, muta si muntii din loc pentru tine.
Ai spus ca nu prea crezi in cuvinte, bun atunci lasa-l in urma pe pacaliciul asta si cautati un baiat serios care sa-ti merite atentia.
Succes!

| BlueViP a răspuns:

El are grija sa isi asigure o rezerva si cum stie ca tu esti prostuta si il iubesti si-a si gasit.

Totusi se poate ca el sa regrete cu adevarat, nimeni nu stie ce a fost si ce este intre voi, doar tu si el. Sau poate doar el... Incearca sa te mai detasezi o perioada de el pe motiv ca nu ai incredere, sa vezi daca insista si te cauta. Poate ca e serios.

| ginadr a răspuns:

Eu cred ca este obisnuinta din punctul meu de vedere ramaneti amici dar nu il mai lasa sa te ''vrajeasca '' daca te ia de mana te pupa pe frunte nu inseamna ca tine neaparat la tine daca sa coborat la nivelul de a se combina cu prietena ta cea mai buna iti dai seama ca nu te iubeste de loc Sper sa iti gasesti un baiat pe placul tau si sa va intelegeti perfect