| anonim_4396 a întrebat:

Am o relație de 1 o lună cu un băiat. El e din alt oraș și a venit la mine. Azi mi-a dat telefonul să mă joc și am întrat la mesaje... Si atunci îi sunase telefonul, am reușit să ies, normal nu am văzut nimic și el a văzut când am ieșit.Si m-a întrebat ca i-am citit mesajele și am zis ca nu.Practic nu am citit nimic. El se uită când îmi scrie mie cineva sau dacă îmi vibrează telefonul. Am încredere în el dar a fost pe moment. Si a zis ca va merge mâine acasă.Ce sa fac? Cum sa vorbesc cu el? Mi-e teama ca dacă va pleca nu vom mai fi împreună... Am greșit știu. Dar nu am citit, doar am intrat și atunci îi sunase telefonul și am încercat să ies. Și atunci când am dat sa ies el mi-a luat telefonul și a văzut că am ieșit. Am greșit știu. Ma gândesc ca dacă avea ceva de ascuns nu mi-l dădea de la început.

Răspuns Apreciat de Editori
| B3HappyN0Worry a răspuns:

Buna. Dorinta ta de a-i verifica mesajele arata faptul ca nu prea ai incredere in el. Iar faptele din partea lui arata acelasi lucru. Sa stii ca o relatie se bazeaza pe incredere, iar daca asa ceva nu exista, relatia e deja ca terminata. Am trecut prin asta. E un stres ca tot timpul cand te vezi cu el sa stii ce urmeaza si sa fii nevoita sa-ti verifici si stergi toate mesajele care ar putea sa-i transmita vreo informatie eronata, chiar daca tu de fapt nu-i ascunzi nimic. Din cate vad, asta pare a fii o relatie distructiva, nu constructiva. Tu il cunosti, si asta te face sa ai sau nu increde in el. Atat timp cat nici unul nu aveti incredere in celalalt si va cautati prin mesaje, nu prea vad sa ajungeti bine. Propune-i sa aveti o discutie despre asta, pur si simplu sa vorbiti calmi si sa rezolvati problema asta dintre voi. Intreaba-l daca are incredere in tine, bate-l la cap sa raspunda sincer, si daca spune ca da, propune-i sa nu se mai uite in telefonul tau de oricate ori primesti mesaje/notificari, si procedeaza si tu la fel. Inteleg ca sunteti posesivi, si asta nu e rau atat timp cat nu incepe sa distruga relatia. Aveti grija de voi si de problemele care apar si rezolvati-le pana nu e prea tarziu. Bafta si, sa va tina! happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti sclava lui din cate vad eu. Ar fi bine sa iesi tu din viata lui

| Freya1 a răspuns:

Si eu am instinctul asta nu stiu de ce.
Poate din curioazitate sa stii daca te minte, daca mai are si alta, daca vorbeste cu cineva despre tine.Stiu ca se zice ca trebuie sa ai incredere da sa fim seriosi, cine are?
Acuma el pleaca maine inapoi ca oricum se intoarce, nu cred ca este atat de copil sa plece pentru ca i-ai intrat tu la mesaje.Ti-a dat si alte semne cum ca nu te-ar placea?

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Nu. Merge din alte motive. A zis ca o sa vina. O sa vedem pe parcurs ce și cum. Și da îmi arata. Adică nu are ce sa mi ascundă. Poate și eu am greșit ca m-am uitat la mesaje dar el dacă vede ca tastez sau îmi vibrează telefonul mereu ma întreabă. O sa vad eu cum va fi după ce va fi plecat. O sa merg si eu la el. Chiar îmi place de el și chiar vad ca și lui. Adică a cunoscut-o pe sora mea, pe mama mea. Încă pe tati nu ca nu am mai reușit sa ajungem la țară dar a zis că o să vină. E mai rău puțin cu relația la distanță. Dar dacă avea ceva de ascuns nu venea sau nu vroia să îi cunoască pe ai mei... A stat de vorbă cu mami. Și chiar e ok.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Na pai inseamna ca nu la deranjat ca i-ai umblat la mesaje.
Acuma ai grija pe parcurs sa ti se merite.Bafta.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Nu știu. M-a întrebat la un moment dat că am văzut ceva mesaje și am zis ca nu. Acum nu știu. Ieri am discutat și mi-a zis că se va întoarce, o să merg și eu... Îmi era teama că nu mă va mai suna dar m-a sunat și azi de două ori, și a zis ca vorbim mai târziu. El e puțin mai înalt decât mine și mă gândeam că poate îl va deranja...

| Laila12Izabela a răspuns:

Nu cred ca l-a deranjat ca i-ai umblat prin mesaje. Dacă îl deranja s-ar fi certat rau cu tine.

| ioanabeldean a răspuns:

Eu zic sa il intrebi daca are ceva de ascuns. Nu e nimic rau, nu are ce sa se intample. Pana la urma o relatie este bazata pe incredere, nu?