| Marbella188 a întrebat:

Am o relatie de 2 ani care a mers destul de ok au fost si certuri dar am trecute peste cu bine de fiecare data. Eu la inceput am greşit destul de mult, el facea totul pentru mine si eu eram altfel, il iubeam dar ma comportam urat. Si vorbeam cu unii "prieteni"asta pana la 5-6 luni.
Acum eu m-am schimbat radical de ceva timp si il iubesc enorm de mult, as face orice pentru el. Dar el s-a schimbat. E ft stresat si nu stiu. Am vazut ceva emoticoane si chestii de genu la cineva din partea lui. Dar nu as vrea sa cred pe nimeni. Vreau sa am incredere in el fiindca el mi-a zis ca nu e nimic. El face si in continuare multe pentru mine si o clipa libera daca are e la mine. Ce sa fac? Eu cred ca ma iubeste doar ca e foarte stresat... Ce sa stiu sa fac? Nu vreau sa il las tot incerc. Dar de multe ori el imi reproseaa chestii pe care i le-am gresit si nu pot zice nimic fiindcă asa este. sad
Credeti ca e ceva? El nu iese in oras fara mine si e tot cu mine. Am parolele, imi lasa mereu telu, nu se asunde, cu nimic dar ma simt eu ciudat.

15 răspunsuri:
| oany a răspuns:

Buna.Hai sa iti povestesc ceva. Sunt cu un barbat de 7 luni.Pare putin, dar am locuit impreuna vreo 3 luni, am trecut prin multe deja..In august stand noi frumos pe telefonul lui si uitandu-ne la filmulete ..primeste un mesaj :"Te iub mult!"Era cu o zi inainte de ziua mea..De socul pe care l-am avut, nici nu am vazut pe ce aplicatie a primit acest mesaj.La vremea aia stateam impreuna.dar avusesem vreo cateva zile de cearta in care eu am fost plecata din judet.Mi-a picat cerul in cap, dar intr-un final am ales sa cred ca e un cont fake si nu stie despre ce este vorba, ca nu m-a inselat si nici nu a dat curs la vreo discutie cu alta femeie.Din cand in cand..mai am dubii..insa treaba cu atata control, crede-ma ca nu va face bine.Cine vrea sa insele, inseala de mana cu tine..nu pe facebook..insta sau te miri ce alte aplicatii..Incearca sa te detasezi putin si sa lasi posesivitatea la o parte..asta distruge multe relatii.Si comunica cu el..vezi ce feeling ai cand iti spune anumite lucruri.Lasa intuitia sa-ti spuna daca e sincer sau nu, dar nu va sufocati pentru ca va pierdeti.

| Marbella188 explică (pentru oany):

Imi spune şi el des ca is foarte stresanta si a face totul pentru mine si are multe pe cap şi nu are timp de prostii.
Poate ar trebui sa am mai multă încredere? Sau sa il las mai usor o perioadă sa fiu mai indiferenta?
Vreau sa fac sa fie bine nu vreau sa l pierd

| oany a răspuns (pentru Marbella188):

Daca imti ca intr-adevar face totul pentru tine, nu il indeparta.Stiu ca o parte din tine simte nevoia sa se indeparteze putin.Dar stii de ce? Ca sa te calmezi tu si sa nu mai fierbi atat de tare.D-asta vrei indepartare..pentru ca ce simti acum te copleseste si luandu -ti putin gandul de acolo, te-ar face sa te simti putin mai bine.Lupta trebuie sa o duci tu.tu cu tine.Tu trebuie sa iti duci creierul in punctul in care s-a calmat in privinta lui.Gelozia nu e buna..strica tot..si in ciuda faptului ca te iubeste, se va indeparta el daca nu lasi lantul mai slab.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu el dacă simți ceva nu merge între voi.

| sofisis a răspuns:

Adica mai pe scurt ti-e frica sa nu iti faca si el tie ceea ce i-ai facut tu lui, nu?
Doamne ca bine ti-ar face.
Dar nu cred. Pare genul ala de talamb care chiar te place iar paranoia ta este total nefondata. Si esti si foarte ipocrita si egoista. Bine ca te gandesti sa il lasi de la un emoticon ( :-)))))) ) dar tu te-ai purtat cu el naspa,. Superb,. Esti un adevarat premiu, ce sa zic?

| Marbella188 explică (pentru sofisis):

Da. Exact. Cam de asta mi e frica.

| sofisis a răspuns (pentru Marbella188):

Si nu ti se pare ca daca ar face asta, ar cam trebui sa adopti pozitia ghiocel si sa nu faci prea mare tam-tam avand in vedere ca de la tine a aflat ca e ok sa se comporte asa intr-o relatie? Intreb pentru o prietena...

| Marbella188 explică (pentru sofisis):

Dar el pana acum nu a vorbit cu alticineva si mie mi se par ciudate chestiile astea..cred ca ar trebui sa tachappy

| sofisis a răspuns (pentru Marbella188):

Stii aia cu "hotul neprins"? Pana acum el nu ti-a dat nici un motiv de ingrijorare. Si chiar daca a vorbit cu vreuna, acea una putea sa fie oricine. O veche colega, vecina, ruda indepartata etc. Nu orice are **** e un pericol si atenteaza la gagica-tu.

| oany a răspuns (pentru Marbella188):

E greu sa tinem pe cineva legat.e greu sa gasim omul 100% corect.dar la ce bun sa ne facem atatea griji? In fond.o viata avem, o misiuei personala..restul oamenilor pe care ii intalnim in calatoria vietii, sunt doar un cadou. Daca este langa tine.e pentru ca vrea si te vrea..pana cand ceva concret iti va iesi in cale, bucura-te de el si de relatie, nu-l mai sufoca, nu te mai stresa pentru ca oricum sunt lucruri inevitabile in viata...Traieste frumos!

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca ai devenit cam posesiva, lasă l sa i treacă dacă e stresat, chestia cu parolele mie mi se pare prea mult control, dacă tine la tine și tu la el asta contează. Nesiguranța într un cuplu nu ajuta. Dacă ai greșit asta e la modul trecut nici el nu mai are de ce sa ți reproșeze, contează prezentul, îți faci prea multe griji

| Marbella188 explică (pentru Emma30555):

Si daca de ex am gasit un emoji trimis unei fete el mi-a zis ca din greseala. Si a blocat o. Dar a blocat o si de e contul meu si ma gandeam ca poate au vorbit si ni voiau sa afle. Apoi am primit de pe conturi fake mesaje ca sa am grija ca el e nu stiu cum. Eu vreau sa l cred pe el. Sa am încredere. Nu intr o persoana care nu are curaj sa zica cine e.

| Emma30555 a răspuns (pentru Marbella188):

Faza e ca nu trebuie sa dai atâta importanta, oricum e doar un emoticon, nu înseamnă mare lucru, nu are rost sa faci pe detectivul. Faptul ca ti scriu persoane cu conturi false întradevar îți dau motive de îndoială după mine cred totuși că ceva este adevărat dar nu ști cât și cum, dar eu zic ca aceste persoane vor sa bage strâmbe

Răspuns utilizator avertizat
| Marbella188 explică:

Merita sa las o relaţie pentru atata? O conversatie cu o fata pe care eu o banui dar el spune ca nu? Sau e prea puţin?