| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 3 luni cu un baiat, am 20 si ceva de ani..il iubesc foarte mult dar simt nevoia sa fac dragoste cu el...dar mi se pare prea devreme pentru asta si nu vreau sa par disperata si nici sa fac ceva ce as putea regreta mai tarziu. Ideea e ca mi-e teama sa fac asta cu el pentru ca nu sunt virgina si mi-e teama ca nu o sa ramanem impreuna pana la urma si nu vreau sa am o mie de barbati, daca ma intelegeti ce vreau sa spun sad dupa ultima relatie mi am zis ca o sa mai fac sex cand o sa ma marit, stiu ca poate am o gandire mai invechita, nu stiu daca e bine sau rau.voi ce credeti? El mi-a zis ca ma iubeste foarte mult si ca ma asteapta oricat vreau si o sa facem asta doar cand o sa fiu eu pregatita dar faza e ca simt eu nevoia...Va rog, nu fiti rautaciosi, fara batai de joc..multumesc!

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este complet ILOGICA si IRATIONALA conceptia ta in aceasta privinta a vietii sexuale expuse in prezenta intrebare. Traieste-ti tineretea care ti-a mai ramas. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca smti nevoia fa-o nu mai pierde timpul scriind aici ca oricum tu vei face tot cum vei considera tu mai bine.

| HazelEyes77 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta daca nu ma insel...Ideea e ca tu desi iti doresti si o relatie fizica cu baiatul pe care il iubesti te lasi condusa de prejudecati. Te gandesti ca o sa si faca o parere gresita despre tine gen ca esti usuratica daca iti doresti sa faci sex cu el si tie teama ce o sa zica ca nu mai esti virgina. Astea sunt prostii crede ma. Unul care te iubeste sincer nu i pasa de aspectele astea, nu te judeca dupa trecutul tau, doar se bucura de prezentul alaturi de tine si de dragostea ta. Si 3 luni nu i chiar putin -nu e ca si cum l ai cunoaste de 2-3 zile si ai sari in pat cu el. Sunt cazuri de relatii care au pornit de la ceea ce parea o simpla aventura. Acum numai tu stii ce iti doresti cu adevarat si poti lua in consecinta cea mai buna decizie in ceea ce priveste viata intima /de cuplu. Numai bine

| Jonas94 a răspuns:

Păi dacă simți nevoia, fă-o, nu te mai reține.
Nu contează pentru nimeni câți parteneri ai mai avut înainte, nu ai contor jos, fă-ți de cap cu el, mai ales dacă te simți atrasă.
Eu nu înțeleg de ce ai stat trei luni.

| Cannibal a răspuns:

Dacă o să te parăsească că nu mai ești virgină atunci înseamnă că nu te-a iubit suficient. Dacă simți că vrei s-o faci făo!

Răspuns utilizator avertizat
| VICTORTPURO a răspuns:

Pai unicul mod sa ajungi la ce doresti este atunci cand sunteti acasa si deja de la sarut se ajunge acolo, trebuie sa slabesti cureaua, aici am refer la faptul ca il lasi sa isi faca treaba, fara sa il respingi, adica sa ii iei mainile din zonele pe care o sa puna el mainile sale etc. cam asta este una din iesirile situatiei tale, nu te ingrijora in privinta parerilor noastre, este de inteles, toti au tensiune sexuala si vor sa se relaxeze si sa primeasca acea placere, deci iti urez mult success.

| Marian9978 a răspuns:

Ai mai pus o intrebare pe acest subiect.Acolo ai spus ca ai 28 de ani
Aici ai 20?