| AndreeaRoxanaBZ a întrebat:

Am o relatie de cativa ani, de aproape un an de zile ne-am mutat impreuna, suntem tineri amandoi (22 si 23). Problema este ca nu mai aveam relatii intime, inainte faceam dragoste pe unde apucam laughing. Acum situatia s-a schimbat, muncim amandoi destul de mult, eu simt dorinta de a face dragoste cu el, de multe ori incerc sa-i atrag atentie, imi iese, se excita- insa nu facem dragoste. Bineinteles ca am discutat cu el asta, imi spune ca isi doreste la fel de mult ca mine, insa este foarte obosit de la munca iar sexul il oboseste si mai tare. O facem odata la 2-3 saptamani, cateodata pe fuga, iar mie personal mi se pare extrem de rar avand in vedere ca suntem si tineri. Il inteleg, insa situatia tine de ceva timp si nu ma simt foarte confortabil. Nu va ganditi ca vreau sa fac dragoste in fiecare zi. Ce as putea sa fac sa nu mai fie asa obosit? Mentionez ca nu cred ca are pe altcineva, am mare incredere in el si chiar cred ca motivul este ca vine obosit. Baieti ati trecut vreodata prin asta? Sau cineva care a trecut sa-mi poata da un sfat? laughing Multumesc anticipat!

16 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

La noi stresul si oboseala strica foarte mult la erectie. Voi cred ca ati facut prea mult si prea des inainte, te-ai obisnuit asa si uite acum. incearca sa ii faci masaj, sa bea doar un pahar de vin rosu inainte cu 20 de minute de sex si fi tandra, intelegatoare si rabdatoare cu el!
De obicei, daca faci asa, si incerci si oral pana e beton si apoi il incaleci ai sanse destul de mari! Orice ar fi, trebuie sa discutati sincer si deschis, fara nervi si incrancenare! In cel mai rau caz, ai si tu degete! Sau ii ceri si tu lui sex oral, sau te pozitionezi in 69, daca ati mai facut!
Succes!

| RAY a răspuns:

Dar in ce domeniu lucra?

| Violleta2022 a răspuns:

Imi este imposibil sacred ca, un barbat atat de tanar sa nu mai aiba dorinta sexuala decat odata la 2-3 saptamani, stand alaturi de o fata tanara, pentru care mai are si sentimente.
Iarta-ma, dar nu se leaga, indiferent cat aforma el ca este de obosit!
Ceva nu-i convine la tine, sau a aparut o alta persoana in viata lui, pentru care se simte atras si are dorinta.
Trebuei sa discutati serios si sa luati o decizie, daca sunteti dispusi sa continuati relatia, inseamna ca trebuei sa aduceti imbunatatiri si noutati in viata voastra, atat cea de zi cu zi, cat si cea sexuala.

| AndreeaRoxanaBZ explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns, stimata doamna.
Insa eu cred cu tarie ca relatia mea, cel putin in viata de zi cu zi, nu are nici o problema. Am avut probleme in trecut, pe care amandoi am reusit sa le depasim. Iubitul meu are erectie mereu la atingerea mea, chiar si doar la o imbratisare mai patimasa. In fiecare zi imi spune ce mult ma iubeste si-mi multumeste pentru tot ce fac pentru el. In diminetiile cand ne trezim impreuna(pentru ca el mai munceste si de noapte) ma trezeste mereu cu cafeaua si cu o imbratisare + pupicuri pe frunte, ochii, gura, toata fata. De comunicare, care a fost inainte o problema, acum suntem bine. Vorbim absolut orice. Alta femeie in viata lui, as simti daca are, stam in acedasi casa. Nu-si ascunde telefonul sau retelele de socilizare de mine. Programul la munca mi-l da in fiecare luna pentru a incerca sa ne punem liberele amandoi. Eu cred ca daca nu mai ai sentimente, sau nu mai esti atras, nu faci aboslut nimic cu femeia respectiva. Ba chiar mai nou, mai in gluma mai in serios, imi spune si de nunta laughing. Problema e in viata sexuala, eu vreau mai mult, iar el imi spune ca isi doreste la fel de mult ca mine, doar ca este extenuat de la servici.O sa incerc sa nu-i mai impun asa mult ideea ca nu facem sex, sa-l las pe el sa vina la mine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaRoxanaBZ):

Esti micuta, nu ai habar cum poti sa fii pacalita.
Sa spunem ca eu ma insel, desii, astea sunt semne clare ca te evita din motive stiute doar de el.
Desi erectii are, totusi chef de sex cu tine nu prea mai are, ceea ce ar trebui sa te duca cu gandul la posibile motive pentru care un barbat tanar si potent, in care tropie hormonii si pocneste slitul de erectii, refuza sexul cu fata iubita. Ciudat nu?

Stiu, nu ti-a placut raspunsul meu pentru ca a fost prea dur si direct... ma rog, nu-ti sunt prietena si nu intentionez sa-ti fiu, nu intentionez sa te mangai pe cap si sa-ti spun ceea ce vrei sa auzi, prefer sa-ti spun adevarul crud, ca sa nu-ti mai faci iluzii si sa vezi realitatea.
Decizia iti apartine tie oricum!

| AndreeaRoxanaBZ explică (pentru Violleta2022):

Bineinteles, probabil ca la cei aproape 23 de ani eu nu inteleg de ce m-ar minti un barbat cu care locuiesc impreuna ca ma iubeste, mai ales ca nici sex si nici foloase materiale prea mari nu aduc laughing. Multumesc inca o data. happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista asa ceva. Oricat de multa, de intensa si de grea ar fi munca executata de partenerul tau nu poate fi atat de obositoare incat sa-l extenueze intratat de mult incat sa nu poata sustine o partida de sex macar la 2-3 zile. Ce mai tura vura, el de fapt nu se mai excita la vederea ta sau cand esti in preajma lui, fiindca nu mai simte atractie fata de tine deoarece s-a instalat rutina, obisnuinta, blazarea care reprezinta de fapt "moartea" prematura a oricarei relatii de dragoste si iubire. Este foarte greu sau aproape imposibil sa se dea sfaturi sau idei in astfel de situatii. Ati putea incerca sa participati in doi la cateva sedinte cu un psihoterapeut sexolog, fiindca ar putea reprezenta o solutie buna de incercat. Succes!

| AndreeaRoxanaBZ explică (pentru corbulalbrosu):

Nu stiu ce sa spun de varianta asta. Faptul ca are erectie mereu cand ma tine in brate sau cand ne mai giugiulim prin casa mie nu-mi da de inteles ca n-ar mai fi atras fizic de mine.

| PersonajFictiv a răspuns:

Pai ce lucreza?
Ar putea o data pe saptamana,ar fi ok.
Poate nu consuma destula apa, eu de exemplu, daca nu beau cel putin un litru pe zi ma simt mai obosit.
Somnul cum e? Doarme destul?
Alimentatia? Consuma cafea? Daca da, sa nu mai consume asa multa, pentru ca te oboseste si aia daca exagerezi.

| AndreeaRoxanaBZ explică (pentru PersonajFictiv):

Lucreaza in comert. Des are si ture de noapte, il inteleg si pe el. Are si metodetele lui de relaxare, de exemplu cand mai prinde timp liber mai joaca un joc pe pc sau iese cu baietii la o bere, iar eu niciodata nu i-am spus de ce faci asta si nu faci sex cu mine laughing Nu pot sa spun, nu doarme atat de mult ce-i drept, si-a dereglat somnul. Insa de mancat mananca cand vrea iar de baut apa la fel. nu prea pot sa-i bag eu pe gat laughing

| PersonajFictiv a răspuns (pentru AndreeaRoxanaBZ):

Pai deh,daca nu bei apa esti mai obosit ca de obicei,e simplu.
Vrei sa fii mai energic,bei apa,vrei sa fii mai martalog, nu bei.
Nu stiu, incercati sa faceti fara sa termine el, incet si delicat, cand ii vine stie ce are de facut ( pss! o scoate ).

Răspuns utilizator avertizat
| claudiea a răspuns:

Fi atenta schimba un pic foaiea, fi directa cu el nu folosi cuvinte de sex dragoste, spune-i direct fi un pic vulgara sa-i trezesti sentimentul ala animalic

| Anonimus92 a răspuns:

Buna iti spun din propris experienta, eu si cu prietena mea la fel faceam sex fr des dar dupa ce ne am mutat lucrurile s-au schimbat, ca afat iti zic ca trebuie sa comunicati mai mult si sa aveti grija cu monotonia in partidele de sex...asta s-a intamplat la noi, nu te panica doar gandeste-te sa vi cu ceva nou surprinde l, si daa oboseala la noi este o scuza, sper ca te am ajutat