| laAAal a întrebat:

Am o relatie de un an jumatate si am facut.o cu prietenul meu acum 2 luni. Mi.a intarziat ciclu o saptamana. Tin sa mentionez ca am facut.o protejat si de fiecare data a ejaculat afara..am facut si un test de sarcina si a iesit negativ..Am de ce sa ma ingrijorez?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Metoda coitului întrerup nu este atât de eficientă, este suficient să piardă o picătură la retragere și uite sarcina!
Folosește prezervativul, atunci poți spune că a fost protejat!
Mai repetă testul, întârzierea este mare!
Pa, pa.

| Alcyon a răspuns:

Daca ai ciclu regulat, ar fi bine sa mergi la medic. Cu siguranta nu esti insarcinta. Ar putea insa, sa fie vorba de o dereglare hormonala sau o raceala.

| lex79 a răspuns:

Acu 2 luni ai facut sex prima oara. dar nu si ultima oara, nu?
nu ne interesa exact cand ai inceput, sau cat de lunga e relatia ta.
TESTUL DE SARCINA SE FACE LA 2 SAPTAMANI DE LA INTARZIEREA CICLULUI.

daca sexul a fost doar protejat atunci poti avea o dereglare hormonala.

| CheLoo23 a răspuns:

Nu mai stai linistita nu ai de ce daca tu spui ca ai facut-o protejat nu este nici o problema si testul a iesit negativ sfatul meu mai frumoaso mergi linistita cu iubitul tau de manuta plimbativa pe strada sau intr-un club la un suc si facetiva planuri de viitor cum ar fi la o familie sua nunta lasati gandurile negre despre sarcina ta ca nu are loc si rost happy bye happy

| andruana1990 a răspuns:

Stiu caz de cuplu care au copil de 5 ani cu faza de dat afara. nu e valabla cu imi vine si dau afara

| Flaviakawaii a răspuns:

De ce ti-ai inceput viata sexuala din moment ce nu esti informata? si ca sa iti raspund la intrebare, nu, nu ai de ce sa iti faci griji, e doar o dereglare hormonala.