| Pufi02 a întrebat:

Bunahappy am o relatie foarte frumoasa si bazata pe sentimente reale chiar daca nu am avem mult timp impreuna.Problema e ca varul meu nu il suporta pe iubitul meu si mi-a zis ca ar fi mai bine sa ne despartim ca nu e de mine etc.Acum i-a zis si mamei chestia asta(mama nu era de acord cu relatia asta de la inceput ) si acum mama se comporta oribil cu mine ma supravegheaza si m-am certat cu varumio si mama mi a zis ca nu merita varumio asta ca el imi vrea binesadsi in plus peste vara vom fi plecati aman2(eu si iubi) in tarii diferite si nu intelege nimeni ca mai avem cateva saptamana impreuna si apoisad... vreau un sfatcrying( va rogsad

Răspuns Câştigător
| dan_2834 a răspuns:

Nu asculta parerea celorlalti.Conteaza ce vrei tu. Daca vrei sa fii cu el si il placi, ramai cu el.Nu varul tau sta cu el si nu mama ta sta cu el.La urma urmei tie trebuie sa iti placa.Nu renunta la el daca nu simti ca vrei sa renunti pentru ca apoi o sa iti para rau ca ai ascultat de parerile lor si nu ai facut ceea ce ai simtit.Nici pe mine nu ma mai lasa tata sa vb cu prietenul meu si eu tot vorbesc.De ce crezi? Pentru simplul fapt ca il iubesc si nu vreau sa il pierd. Sper sa faci asa cum simti.Bafta!happy

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mama si varul tau sunt persoane mult prea apropiate ca sa nu ai incredere in ei, sigur iti vor binele.Si,stii,cand doi iti spun ca esti beat, te duci si te culci.Cu alte cuvinte, poate ar fi mai bine sa-i asculti, ca sa nu fii tu cea care plange la urma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

deci, cum spuneam si de la cap, normal ca varul tau are dreptate, ba ai relatie cu unu care e mai invirsta cu 5 ani decit tine, ba ai relatie cu altul care e mai in virsta cu 7 ani decit tine, ba cunosti pe unul de o saptamana ba pe altul de 3 luni rolling on the floor dracu sa ma ia daca te inteleg la virsta de 15 ani sa ai atatia iubiti, ti-o place tie s-o dai cu imprumut dar nu crezi ca e normal ca ar trebui ca cineva sa iti poarte de grija? stau si magindesc ce te-oi faca cind o sa ajungi acea tara si iti fug ochii dupa alt iubii silly silly o sa-ti aduci aminte cati iubii ai avut aici? te asptept cu stupiziiiiiiiii, poate dai ca ma transform in iubii tau si vezi pe bau-bau laughing