| iliubesc_8833 a întrebat:

Bunastraight face am o stare foarte naspa ma simt atat de singura si trista nu am prieten si ma simt foarte naspa plang ascult muzica trista si stau si ma gandesc ca nu am pe nimeni langa mine in afara de parintisadam 14 ani si nu am noroc in dragostesad nu stiu ce sa mai fac sa uitsadam incercat de toate dar nu pot sa ies din starea asta...acum de curand am aflat ca baiatul pe care il plac are ca prietena pe una pe care nu prea o suportsadtoate imi merg foarte prostsadsi simt ca nu mai rezist...nu stiu ce sa mai fac sa ies starea asta. m-am certat si cu cea mai buna prietena. dati-mi un sfat ce sa fac sa uit? in afara sa ies in oras ca nu am cu cine.sa ma uit la un film incep sa plangsad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,ai 14 ani,e varsta cea mai frumoasa,trebuie sa profiti din plin de viata,sa iesi sa te distrezi,fa-ti prieteni noi, incearca sa uiti acel baiat, ca mai sunt baieti.Ai sa vezi ca poate fi si mai rau, gandeste pozitiv pentru ca viata nu e numai lapte si miere.Nu lasa amaraciunea sa iti conduca viata, sa fi trista la 14 ani si sa fi asa deprimata nu e bine.deloc.
Ai sa vezi ca la momentul potrivit vei intalni un baiat potrivit,toate la timpul lor.Fa cea ce iti place,practica diferite sporturi,ocupa-te de scoala cat mai mult,fa diferite activitati si lasa tristetea,zambeste.
Fiecare are momente de depresie cand se simte singur si neinteles,dar toate sunt trecatoare,cum vin asa pleaca.
Daca ai diferite hobby-uri,practica-le,fa-ti prietene si prieteni,iesi cu bicicleta,role,mergi la inot,citeste o carte interesanta,danseaza, asculta muzica vesela si uita-te la o comedie si ai sa iti revi, bafta!

4 răspunsuri:
| annaliana a răspuns:

Stiu cum e, am avut aceasta stare de toarte multe ori.S-ar putea sa ai si o usoara depresie, dar nu te speria va trece.Ai putea sa iti cauti prieteni pe net,pentru inceput,poti iesi afara,in parc, chiar si singura. Dragostea nu te gaseste in casa(trebuie sa o si cauti un pic, sa te faci observata).

| Șușșș a răspuns:

Cunoaste persoane noi happy.
Daca vechii prieteni nu mai sunt alaturi de tine, e timpul sa gasesti persoane de increderewinking
Bafta >big grin

| DeepEyesClaudia a răspuns:

Stiu ca suna banal, dar la mine chiar a functionat. Spune-ti in gand: "Nu pot sa ma gandesc la asta acum. As ceda psihic daca as face-o. Ma voi gandi la asta maine." Mergi inainte, capul sus si nu privi inapoi. Ai 14, ai VIATA in fata, trebuie sa treci peste asta pentru ca POTI.

*hug*

| Silviu1993 a răspuns:

Da add la id asta :dj_fly1993 poate te pot ajuta.happy sunt o persoana mai amuzanta.tonguetongue