| stiudetoate123 a întrebat:

Am o vecina de 12-13 ani cu parinti plecati in strainatate. Problema este ca are iubit de 12 ani si ii vad cum se saruta pe strada si am inteles de la un vecin ca au facut si sex. Cand ii vad ma rusinez eu pentru ca nu mi se pare normal la varsta lor sa faca ceea ce fac. Cum as putea sa ii ajut?

Răspuns Câştigător
| CerealaCuOchi a răspuns:

Doamne ce oameni. Am vazut ca toti comentati la adresa fetei, de baiat nu spuneti nimic. Bai, deci dupa toate cate s au intamplat privind misoginismul si abuzurile sexuale, voi inca va luati doar de fata? De unde stiti ca nu baiatul a convins o sa o faca? Poate i-a spus ca o sa se desparta sau mai stiu eu, sunteti vai de mama voastra...

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imi tot zic dc naiba nu aveam prezervativu ala la 12 ani cand aia de 16 vroia sa i-o trag... imi pare putin rau dar this is life - am compensat pierderea aia cu alte experiente dupa 18 ani laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca pana una alta, nickname -ul tau @stiudetoate123 este incorect si eronat. laughing

| stiudetoate123 explică (pentru corbulalbrosu):

? In cazul asta chiar nu stiu toate

| Andreeush a răspuns:

Și cu ce ai putea să îi ajuți?
Nu ești tu persoana care trebuie să intervină ci familia celor doi, în cazul lor bunicii sau alte rude apropiate dacă părinții nu sunt în țară.

| Sofer a răspuns:

E viata lor și nu trebuie sa intervi.

| alina2k18 a răspuns:

Ce treaba ai tu cu viata lor?
laughing
Trebuie sa ti se para tie normal?
Asta-i buna laughing
Vecinu ala sta in churu lor de stie el? laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Poate sunt doar pupăcioși, eu nu m-aș lua după bârfe că oamenii inventează multe de plictiseală.

| Anonima163333 a răspuns:

Nu trebuie sa te procupe problemele altora.E aiurea sa faci sex la 12 ani...dar de unde stii, poate au mintit si au zis doar ca sa para mai interesanti, ceea ce mi se pare cel mai penibil lucru.

Copiii inteligenti de 12 ani invata, citesc, nu se tin de prostii.Se vede ca pe fata aia nu au supravegheat-o paruntii cum trebuie.

Dar daca vrei si esti destul de matur/a, poti sa le explici mai detaliat tot ce isi doresc cei doi asa de tare.

Sanatate!

| CerealaCuOchi a răspuns:

Spune le parintilor, daca te vei baga in relatia lor vei parea un obsedat sexual sau un ciudat

| stiudetoate123 explică (pentru CerealaCuOchi):

Ce obsedata sexual ma crezi, ca vreau sa ajut niste copii? Nu ma jigni tu pe mine ca nu ma cunosti.

| CerealaCuOchi a răspuns (pentru stiudetoate123):

Spun ca ei o sa te creada asa. Daca erai in locul lor si venea unu de 20 de ani sa te intrebe daca si de ce ai facut sex cu aia tu nu i spuneai sa si vada de treaba lui?

| supadeceapa a răspuns (pentru CerealaCuOchi):

Și dacă le spune prostii? Ce dovadă are că au făcut ei sex?

| Bella993 a răspuns:

Trist. Cam asa se intampla cand parintii nu se complica destul in viata copilului. Tu nu poti face nimic. Parintii trebuie sa faca, sa isi educa copilul ca e abnormal sa faci asa ceva la o varsta atat de frageda. Dar ce ne asteptam? Sunt multi copii in situatia ei. Nu e nouatate. Trebuie explicat copilului, si eventual o sa isi dea seama singura mai tarziu.

| stiudetoate123 explică:

Normal*

| stiudetoate123 explică:

Update: a iesit bunica fetei afara si ia luat la bataie, ca a gasit un prezervativ sub patul fetei. Cred ca a cam luat sfarsit povestea lor de dragoste

| Lule a răspuns (pentru stiudetoate123):

Macar ei se protejeaza, nu ca unii care pun intrebari la acesta categorie