| iulia85 a întrebat:

Am obervat din intrebarile puse pe acest site ca majoritatea baietilor le place sa faca sex neprotejat, nu inteleg de ce? Ce satisfactie au? Nu se gandesc ca pot fi in pericol?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Băieţilor le PLACE să facă sex neprotejat deoarece NU se gândesc la consecinţe ( sau nu-i interesează riscurile la care se expun, ceea ce denotă o LIPSĂ de educaţie sexuală minimală )!

Satisfacţia "fizică", deci PLĂCEREA/excitaţia este mai mare/intensă fără prezervativ!

În afară de "pericolul" unei boli ( cu transmitere sexuală ) nu-i interesează altceva - NICI măcar "pericolul" unei eventuale sarcini, deoarece voi fetele rămâneţi însărcinate ( nu ei ) - lucru care dovedeşte IRESPONSABILITATE din partea băieţilor!

Rămâne ca voi, fetele, să fiţi mai responsabile şi să vă gândiţi la aceste RISCURI - şi să le IMPUNEŢI folosirea prezervativului!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca nu se gandesc la consecinte, pentru ca nu au deloc o educatie despre viata sexuala, pentru ca unii se cred mare macho si sunt foarte priceputi in ale sexului si nu lasa ei nicio fata insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate se gandesc abia dupa ce vad ca au probleme.Asta este constiinta lor.Numai bine.

| roxiada a răspuns:

Eiii atunci cand hormonii joaca feste te mai gandesti la asa ceva(desi ar trebui)! Satisfactia e normal mai mare deoarece un plastic intre doua oranisme nu e cea mai ok senzatie, asta cred eu desi nu ar trebui sa fie un inconvenient, altfel e atunci cand nu te impiedica nimic sa simti...cat despre prezervativ e cel mai bine sa il folosim daca cumva ajungem in pat cu cineva pe care nu cunoastem sau chiar vream sa nu riscam nimic!

| Cristi972013 a răspuns:

Pentru k nu au bani de un prezervativlaughing

| Marian_Silviu_1981 a răspuns:

Tu ai facut sex protejat/neprotejat pana acum ca sa vezi diferenta? in concluzie, pentru a simti mai multa placere in timpul actului sexual iar in al doilea rand poate nu le dau parintii bani de prezervative sau le este rusine sa cumpere...

| Anonim_Gcontrol_1988 a răspuns:

Draga iulia85 sexul e si el o ARTA, te protejez cand mergi si faci sex prin bai cu cine apuci. SPOR la SEX PROTEJAT