| Alexyne a întrebat:

Buna, am piercing in buric, sunt insarcinata abia in 3 luni dar burtica a inceput sa creasca, ar trebui sa il scot sau il pot tine pe tot parcursul sarcinii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat ca piercing-ul sa fie scos cat mai repede. Este spre binele tau. Sanatate!

| alina2k18 a răspuns:

Scoate-l cat mai repede.

Răspuns utilizator avertizat
| CameliaCamyBlondina a răspuns:

Buna.Iti poti lua de pe internet un fel de piercing cu o tija din plastic, e ceva mai lung care se poate purta până în ultima lună de sarcină.