| Lola23111 a întrebat:

Buna, am revenit cu o nouă întrebare.
"Mi-am început viața sexuală prin februarie, folosesc protecție tot timpul, dar luna asta am făcut de 2 ori fără protecție, iar odată am făcut în timp ce eram fertilă, țin să menționez că sunt 100% sigură că nu a lăsat nimic, a scos-o la timp. Menstruația nu mi-a venit, și mă dor ovarele, credeți că nu mi-a venit menstruația din cauza că pot avea o infecție sau o răceală jos? Va mulțumesc!"

Răspuns Câştigător
| Fonk a răspuns:

O raceala, da nu cumva sa fi ins@rc! n@tă ca se pot strecura celule chiar daca nu si-a dat drumul

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa credem ca ai avea vreo infectie sau raceala la ovare din senin, cand in realitate poti fii gravida, tocmai pentru ca ai facut sex neprotejat in perioada fertila?

| Violleta2022 a răspuns:

Inca ceva: este imposibil ca tu femeie, sa stii ce simte barbatul si sa fii 100% sigura ca nu s-a scurs sperma, cand in realitate nici baiatul nu are cum sa stie acest lucru, fiindca exista picatura pre-ejaculatoare care se scurge instantaneu si involuntar in vagin, in primele secunde cand este introdus penisul, deci sanse mari sa te lase gravida, daca avea deja sperma pe teava ramasa de la o masturbare sau o partida anterioara de sex.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata, ca sa vezi daca esti sau nu gravida.

| Gabriieell a răspuns (pentru Violleta2022):

In principiu, tu n ai altceva de facut, decat sa stai pe aici printre copiii astia si sa i terorizezi cu prostiile si rautatile tale, ca deh, cand imbatranim ne facem rai si ursuzi.
Inainte sa scrii aberatiile tale te gandesti vreodata ca poti speria pe cineva fara sens, doar ca asa ti s-a sculat tie sa raspunzi?
"A ramas sperma pe teava de la un contact anterior sau o masturbare?"
Pai nu ti e rusine sa scrii asemenea porcarie femeie batrana si fara minte?
Spermatozoizii nu traiesc asa pe unde vor ei.
Sperma nu ramane pe teava sub nicio forma(te mai duci la toaleta)
In mintea ta creata, totul e posibil exact ca in desenele animate. In realitate...esti doar una care jignește pe toata lumea, si face pe desteapta. Mi e si rusine sa iti citesc raspunsurile. Latri atat de mult in cat nu prea exista postare fara sa scrii tu o tampenie. Du te femeie la plimbare, mergi la o vecina, bea o bere, mai fa sex daca mai ai cu cine...stresul asta o sa te faca sa crapi candva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriieell):

In principiu, in loc sa latri prostii ia de invata, ca-ti prinde bine si tie, om fara pic de bun simt si fara cunsotinte.

| GeorgeCazan a răspuns:

Cine te pune sa faci sex în perioada fertila fără prezervativ? Legat de infrecție, noi nu suntem doctori. De unde sa știm acest lucru? Hai fuguta la doctor...vezi ca dacă ești minoră, te poți duce la ginecolog doar cu un părinte...de preferat mama.

| Gabriieell a răspuns:

Esti la menopauza, ha? Duci lipsa de atentie si o cauti pe aici? Cum e sa fi cea mai injurata cumatra de pe aici?
Iti mai aduci aminte ce bine era in tineretea ta cand te mai ...linistea cate unul? Nu te mai interesa daca s-a masturbat inainte cu 845 de zile si i-a ramas niste sperma pe teava. Acum doar iti amintesti pofticioasa.

Ps. Pt tovarasa violata, care latra si blocheazalaughing)

| Lola23111 explică:

Va mulțumesc tuturor pentru răspunsuri! Cineva a comentat "cine te pune sa faci sex in perioada fertilă fără prezervativ" într-adevăr, aveți dreptate, dar consider că, majoritatea dintre noi am vrut și am încercat măcar odată fără și 100% v-a plăcut mai mult experiența fără decât cu, dar revenind la subiect, credeți-mă, daca știam că sunt fertilă nu încercam, tocmai după ce o prietenă mi-a recomandat acest calendar menstrual am văzut că de fapt eram fertilă și atunci am zis sa vin cu întrebarea asta, și problema cu infecția, am întrebat deoarece de un timp mă dor ovarele, iar unele dintre femei au trecut prin această experiență, sex in timpul fertilității, până la durere de ovare ceea ce am uitat sa menționez. Dar oricum, va mulțumesc tuturor, și va rog sa nu va jigniți, fiecare om are părerea lui față de orice, alții sunt mai răutăcioși, alții vor sa îți acorde ajutor, eu va mulțumesc tuturor in parte!

| Gabriieell a răspuns (pentru Lola23111):

Nu se cearta nimeni din cauza intrebarii tale, stai linistita. "Violata/Neviolata" asta are ea pacate destule in cat sa isi ia doza de felicitari de la 235% din oamenii de aici.
Doar mi s-a pus pe ea ca debiteaza niste porcarii mai mari decat creierul ei amortit, induce lumea in eroare, taxeaza pe toata lumea fara sa aiba habar pe ce lume traieste. Asta pentru ca majoritatea celor care posteaza sunt copii, nu stiu multe si incearca sa se informeze, iar tuta dezinformeaza, iar in mintea ei seaca considera ca e interesanta. In fapt, e doar o frustrata la menopauza de care au fugit si nepotii ei.
In fine. Vorba lui Uzi "hai da-o ma-n @#$% mea!