| Adesim a întrebat:

Am revenit cu problema de săptămâna trecută. V-am ascultat sfaturile. Nu am vrut să fac clasicul test de sarcină ci am făcut analize de sânge. Problema este că nu ştiu dacă rezultatul este negativ sau pozitiv. Tot ce ştiu este că valoarea HCG-ului Beta este de

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) daca rezultatul testului de sarcina beta-hCG are valoarea mai mica de 5, 3 mUI/ml atunci testul este NEGATIV,
2.) daca rezultatul testului de sarcina beta-hCG are valoarea mai mare de 5, 3 mUI/ml atunci testul este POZITIV,

| Adesim explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc mult! Mereu mi-ai fost de ajutor. Nu am să mă mai las pradă observaților și așa zise,, schimbări care arată o sarcină" de la cei apropiații. Mă liniștesc în legătură cu subiectul ăsta. Chiar nu vreau un bebe acum! Mersi din nou?