| bdorys a întrebat:

Am sa povestesc despre relatia mea sa putei sa va dat seama cum stau lucrurile. ( e mult de citit dar chiar am nevoie de parerile voastre )
Eu am 16 ani sunt o persoama calma si din cauza problemelor din familie m-am maturizat de pe acum. prietenul meu are 22, vorbim mai mereu ne vedem cat de des putem incearca mereu sa ma faca sa ma simt bine langa el, sa fiu fericita ( problema noastra : ne certam destul de des ).
Suntem impreuna de 10 luni si nu am facut nimic ( stiti voi la ce ma refer ) a incercat de 2 ori dar i-am zis ca nu vreau sa facem asta, niciodata nu s-a suparat ( dar va dati seama ca nici bine nu ia picat ) Eu il cunosc de cand avea 17 ani era un baiat cu fete pe el si o facea destul de des.
Si acum se "aprinde" repede la sarituri si chiar il simt ca nu mai rezista. e ceva necesat si e vorba de hormoni. dar sincer ma simt ciudat. nu stiu daca e chiar ok sa imi incep viata sexuala de pe acum. Parerile voastre : ( daca vreti mai multe detali, intrebati-ma )

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Spune-i ca nu esti pregatita pentru sex si daca te iubeste cu adevarat, te asteapta pana cand vei fi pregatita.

| LoveSleep a răspuns:

Faci niște legături între lucruri de mă doare capul.
Mă plictisesc toți labagii ăștia care spun că sexul e o nevoie.
Faptul că nu ți-ai început viața sexuală nu înseamnă că vă afectează certurile. Poate să se "aprindă" la fel de repede și după ce faceți sex.
Dacă crezi că nu ești pregătită n-o face, iar dacă vrei s-o faci spor la treabă. Orice decizie ai lua are consecințe. Bune, sau nu, fac parte din viața ta.

(Hai c-am dat-o în proverbe)

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru LoveSleep):

Pai ma, in cazul tau nu e o nevoie, ca nu ai cu ce sa practici laughing)

| LoveSleep a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Bă, vezi-ți de lubrifiantul tău laughing

| AndreeaAysel a răspuns:

Draga mea, nu face asta doar pentru el, intotdeauna sa te pui pe tine pe primul loc nu pe el. Crede-ma ca si eu am iubiti care au incercat..insa le-am zis ca nu ma simt pregatita si au inteles. Roaga-l sa astepte pana te simti pregatita