| DeeaEle007 a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva sfaturi/pareri. Luna trecuta pe 10 ian a inceput menstruatia s-a terminat pe data de 17 din care cateva zile mai abundente in rest foarte putin, pe data de 26ian pana pe28 o usoara sangerare iar 29 un pic rosiatic si lipcios doar pe hartie -30-31 mai abundent bun dupa calculatorul menstrual pe data de 10februarie trebuia sa imi vina nu a venit pe data de 14 feb am avut dureri de ovare extraordinar de mari pe data 15 sau ameliorat un pic astazi suntem in 16 am observat o usoara usoara" chestie" putin roz ca sa zic asa stiu ca se mai poate si menstruatie cu sarcina (am caz in familie unde i-a venit 3 luni peste ) am un test acasa dar nu stiu daca ar trebui sa il fac sau nu prea are rost. Apropo I au tratament din data de 6 decembrie cu acid foloc si myo sun plicuri de 2 x pe zi (contacte sexulale regulate din data de 15ian pana in prezent, neprotejat ). Menstra este cam neregulata.
Un ajutorrr!
Multumesc frumos, ps : dau funda ????

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In acest caz reiese ca ai facut/ai procedat ceva gresit in modul de a efectua testarea si din acest motiv trebuie efectuat inca un test, care ar fi bine daca se poate sa fie efectuat cu 2 tipuri de testere diferite in modul prezentat de catre medicul ginecolog Laurentiu Craciunas in urmatorul film educational :
https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a exista o sarcina in conditiile descrise pare a fi destul de mica. Singurul mod de a-ti da seama care este de fapt situatia reala si existenta in uterul tau, o poti realiza doar prin intermediul unui test de sarcina chiar daca NU stii in ce moment al ciclului menstrual esti din cauza ca este NEREGULAT. Multa sanatate!

| DeeaEle007 explică (pentru corbulalbrosu):

Am facut acum un test cu prima urina de dimineata si este invalid nimic nici o linie.

| DeeaEle007 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos
Eu am crezut ca am urmat toti pasi.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru DeeaEle007):

In acest caz reiese ca ai facut/ai procedat ceva gresit in modul de a efectua testarea si din acest motiv trebuie efectuat inca un test, care ar fi bine daca se poate sa fie efectuat cu 2 tipuri de testere diferite in modul prezentat de catre medicul ginecolog Laurentiu Craciunas in urmatorul film educational :
https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk

| Catrice a răspuns:

Ar trebui sa faci testul, ai putea avea o surpriza.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai precizat dacă ai avut relații sexuale.
Oricum cred că e o simplă întârziere, mai ales că urmezi și acel tratament.

| DeeaEle007 explică (pentru Andreeush):

Am specificat ca am o relatie sexuala activa de pe 15 ianuarie.