| Mysteryossa a întrebat:

am si eu nevoie de niste sfaturi: acum ceva timp mi-am inselat iubitul(doar am vb si m-am intalnit de cateva ori cu altul si m-am pupat o singura data,nu altceva) si pana la urma i-am spus adevarul pentru ca ma simteam foarte prost stiind ca l-am inselat.el ma iubeste enorm si s-a impacat cu mine, chiar daca eu m-am comportat urat cu el in tp in care ma vedeam cu celalalt sad. as dori sa imi dati cateva idei despre ce as putea face ca sa ii dovedesc ca imi pare rau si ca nu o sa mai fac asa ceva, pentru ca intr-adevar chiar imi pare rau si nu vreau sa mai existe certuri intre noi.suntem impreuna de un an si 9 luni si ne-am facut multe planuri de viitor, dar stiu ca el nu mai are incredere in mine acum sad. cateva idei, va rog?:X

Răspuns Câştigător
| buzeduulci a răspuns:

Te cred. dar la mine asa face. chiar de nu mai vorbesc si ii dau cu flit aluia, tot ma cauta prin mesaje mess fcebook. l-am blocat pe mess, i-am dat ignore, si pe fb, si in telefon. dar tot nu ma crede. si nu prea ii dau motive. ii trimit toata ziua mesaje de dragoste si tot felul de dulcegarii numa ca sa fie bine si sa vada cat de mult il iubesc. mai bine fa si tu asa. scrii- mesaje cu tot ceea ce simti. pupa-l. iai un mic cadou cum ar fi o jumatate de inima. ca medalion. zi-icat de mult il iubesti si ca vrei sa fiti mereu impreuna.; d

25 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Buna, ti-a spus el ca nu mai are incredere in tine? oricum daca te-a iertat e clar ca te iubeste, promite-i ca nu se va mai intampla, poarta-te cu el cat mai natural, fa-i pe plac cat mai mult, excat ceea ce faceati si inainte de micul incident, chiar mai mult de atat.

| Mysteryossa explică (pentru raisa1993maria):

Da,el mi-a spus ca ma iubeste, nu la fel de mult ca inainte dar tot ma iubeste, si nu mai are incredere in mine..adica are, dar nu 100%..eu i-am promis, i-am jurat ca nu mai fac, dar nu stiu ce sa mai fac.el crede ca m-am si culcat cu baiatul ala, si din cauza asta ne mai certam din cand in cand..eu am ajuns sa vb cu baiatul asta pentru ca si iubitul meu m-a inselat, cu vreo 3 fete a vorbit si s-a intalnit.dar eu l-am iertat pentru ca mi-a dovedit ca ma iubeste, mia adus florin, a plans, si-a cerut scuze in fata parintilor lui si ai mei...chiar nu stiu ce as putea face ca sa ii dovedesc ca imi pare rau sad

| buzeduulci a răspuns:

Mda. Cam la fel a fost si la mine acum 2 ani cred. thinking
Si iubitul meu tot imi scoate ochii la aproape fiecare cearta. Mai bine ..nu stiu. faci cum crezi tu. ramai cu el daca il iubesti daca nu, nu. mai bine ruipi acum totul pentru ca de fiecare data cand va certati iti va scoate ochii cu acea persoana. mie una cand nu ii raspund sau imi controleaza telefonul zice ca eu tot vb cu baiatu' ala da cica sterg mesajele... faci cum vrei.winking

| Mysteryossa explică (pentru buzeduulci):

Pai si la mine se mai uita in telefon sa vada, dar eu chiar nu mai vb cu baiatul ala.sincer il iubesc foarte mult si si el mi-a dovedit ca ma iubeste.sunt sigura ca in timp va uita...pt ca si eu i-am uitat lui multe.

| Mysteryossa explică (pentru buzeduulci):

Pai si eu ii dau tot timpul mesaje in care ii spun cat de mult il iubesc si cat de important e pentru mine..si tot asa.cand suntem amandoi e totul ok, ne iubim, ne giugiulim...dar seara in general, cand se pune sa doarma nu poate ca se tot gandeste..si ma suna si iar incepem aceleasi discutii... faza este ca de multe ori mi-a spus ca el imi tot spune lucrurile alea ca sa ma atace pentru ca ii place sa ma vada crizata laughing dar el ma iubeste si o sa fie bine. faza la noi 2 este ca avem amandoi un semn identic din nastere in acelasi loc si el mereu spune ca noi unu fara altul nu putem trai, mai ales ca suntem "insemnati".

| buzeduulci a răspuns (pentru Mysteryossa):

Ce dragut :X
lasa ca o sa-i treaca. rolling on the floor)
sa va iubiti tot mai multsmug smug >big grin

| Mysteryossa explică (pentru buzeduulci):

Multumesc mult

| buzeduulci a răspuns (pentru Mysteryossa):

Pentru nimic. Numai iubire!winking

| buzeduulci a răspuns (pentru Mysteryossa):

Te cred. dar la mine asa face. chiar de nu mai vorbesc si ii dau cu flit aluia, tot ma cauta prin mesaje mess fcebook. l-am blocat pe mess, i-am dat ignore, si pe fb, si in telefon. dar tot nu ma crede. si nu prea ii dau motive. ii trimit toata ziua mesaje de dragoste si tot felul de dulcegarii numa ca sa fie bine si sa vada cat de mult il iubesc. mai bine fa si tu asa. scrii- mesaje cu tot ceea ce simti. pupa-l. iai un mic cadou cum ar fi o jumatate de inima. ca medalion. zi-icat de mult il iubesti si ca vrei sa fiti mereu impreuna.; d

| Mysteryossa explică:

Daca am iesit la un suc nu cred ca ma pot numi chiar "curva" respectiv "tarfa"..masoara-ti cuvintele totusi

| ooolifeoolol a răspuns:

Daca nu ai incredere in tine si nu stii sa te comporti, ce sfaturi ai vrea?
Poate te comporti de acum incolo cum trebuie? Cred ca ar fi un inceput.

| Mysteryossa explică (pentru ooolifeoolol):

As vrea sfaturi in legatura cu felul in care as putea sa ii dovedesc ca imi pare rau si ca nu o sa mai fac sad

| ooolifeoolol a răspuns (pentru Mysteryossa):

Da da, bravo tie! Ca oricare alt lucru in viata increderea se castiga si se mentine odata cu trecerea timpului.Asta daca chiar iti doresti o relatie de calitate cu respectivul partener. Daca nu vrei decat ceva, control de moment, go agead...da-i in cap, luati-va la bataie, dati vina unu pe altu si va despartiti.
O relatie nu o poti repara precum iti repari tu pantoful atunci cand iti cade tocul.Necesita timp, comunicare, devotament, daruire.E ceva continuum.

| monycutzza a răspuns:

Pai nu stiu, sa petreci mai mult timp cu el si sa fi mai dragastoasa de cat ai fost pana acum sau daca vb cu un baiat ai putea sa vb in prezenta lui si asa poate se convnge ca nu il vei mai "insela"

| Mysteryossa explică (pentru monycutzza):

El mi-a spus sa il sun pe baiatul cu care am vorbit si sa ii spun ca imi pare rau de ceea ce am facut, ca nu trebuia..si asa sa se convinga el ca nu o sa mai vb cu celalalt niciodata.i-am spus ca sunt in stare sa il sun pe celalalt si sa ii spun tot ce vrea el, daca asa o sa ma creada sad

| Nim3niAltul a răspuns:

Pai incearca sa ii acorzi toata increderea ta uneori cand sunteti impreuna sarutal tu si nu astepta asta de la el. sper sa va intelegeti din nou bine, succes!

| Alfreda a răspuns:

Buna. E bine ca esti constienta ca ai gresit si ca i-ai pierdut increderea. Pentru ca, orice ar spune altii, chiar daca te-a iertat, cu siguranta are dubii in privinta ta. Asigura-te, in primul rand, ca nu ii vei mai gresi, vezi daca el e omul pe care il asteptai in viata ta.iar daca raspunsul e afirmativ, iubeste-l.pur si simplu! Fi dulce, zambitoare. pune-ti sarmul in valoare! Cu timpul, totul va revenii la normal..Ai rabdare si nu forta nota. Pune-te in locul lui! Sper sa reusesti!

| Mysteryossa explică (pentru Alfreda):

Eu de cand ne-am impacat, de pe data de 6 decembrie, am fost foarte iubitoare, ii fac pe plac in orice..si el crede ca e ceva suspect pentru ca deodata am redevenit iubita lui cea iubitoare, asa cum eram inainte.

| Alfreda a răspuns (pentru Mysteryossa):

Stai linistita.o sa fie bine. Explica-i ca nu ai nimic de ascuns, ca vrei sa ii castigi increderea din nou..Arata-i ca e important pentru tine. Sa nu iti fie jena sa iti ceri scuze daca l-ai jignit si...rabdare. Timpul vindeca orice rana!

| Mysteryossa explică (pentru Alfreda):

Multumesc frumos pentru raspunsuri

| zgary4all a răspuns:

E greu de reparat greseli de genul acesta, din pacate, el a spus ca te iarta, dar din cand in cand o s iti reproseze despre acest lucru, o sa vezi. De iertat e usor dar foarte greu de uitat.

| Teodora009 a răspuns:

Iti spun din propria mea experienta ca oricat te-ar iubi acea persoana candva iti va reprosa.eu am avut o relatie de 4 ani si l-am inselat cu un coleg de liceu.e mi-a spus ca ma iarta, dar nu a putut trece peste. daca te-ai pune in locul lui, cum te-ai simti?

| Mysteryossa explică (pentru Teodora009):

Faza este ca si el a facut la fel inaintea mea..si eu intr-un fel am vrut sa ii arat lui cum m-am simtit sad

| noidoi24 a răspuns:

Poi arata-i ca nu o sai mai gresesti niciodata si sp in fiecare zi cat de mult il iubesti, alintal, pupal, si nu fi prea geloasa daca vb cu o fata la telefon pentru ca el vrea sa iti arate cum sa simtit el atunci cand u vb cu acelalalt baiat si daca intr-adevar iliubesti nul mai insela si sunteti de 1 ani si 9 luni impreuna cam greu sa te desparti si sa uiti tot ce a fost intre voi
Succes:*

| Mysteryossa explică (pentru noidoi24):

Pai stiu..pt ca eu cat am vb cu celalat baiat i-am spus lui ca vreau sa ne despartim.dar nu am putut sa stau fara el asa ca m-a intors.el in tot timpul asta ma tot tinut dupa mine, m-a rugat sa ne impacam, mia adus flori..eu am fost cea care a gresit foarte mult pentru ca m-am purtat urat cu el in perioada aia(timp de o luna) si i-am spus lucruri care stiu ca l-au ranit sad

| noidoi24 a răspuns (pentru Mysteryossa):

Vezi nu mai fa greseala asta niciodata cand stii ca esti cu o persoana care te iubeste si ar d orice sa te aiba inapoi inainte de a face o greseal gandeste-te de doua ori inapinte ca daca ii mai gresesti sigur nu o sa te mai ierte daca un alt baiat iti face avansuri nul baga in seama pentru ca el poate sa faca asa doar sa se dea mare ca a putut sa te fac din prima si dupa aia iubitul tau nu o sa te mai ierte si u ai vrea sa dai timpul inapoi dar nu mai poti:*