| andrutzza a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor, am avut o relatie de 6 luni cu un baiat si acum de curand ne-am despartit din cauza parintilor lui care nu ma accepta, noi inca vorbim, am stabilit, ca foarte buni prieteni, ne trimitem mesaje, dar lui ii este greu pentru ca inca depinde de ei finaniciar, nu stiu ce sa mai fac, sa ii transmit putina "putere" sa zic asa ca sa trecem peste perioada asta, sunt niste sentimente profunde la mijloc. Ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Sa fi alaturi de el.
daca intr-adevar vrei sa salvezi relatia voastra va trebui sa fi alaturi de el. poti sa ii zici 1000 si una de cuvinte daca nu ii areti faptul ca intr-adevar il iubesti si ca poate sa conteze pe tine in orice moment.acum are nevoie de tine mai mult ca niciodata.ganditi-va impreuna la niste solutii, incercati sa vorbiti cu calm cu parintii lui, incearca sa te apropii mai mult de parintii lui.
daca intr-adevar il iubesti si simti ca relatia va merge mai departe nu te indeparata de el, fa ce am zis mai sus. daca nu crezi ca relatia va rezista e mai bine sa renunti acum, deoarece mai tarziu va durea mult mai tare.

6 răspunsuri:
| StropiDeDor a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie, doar ca parintii mei nu vor sa ma lase cu el. e foarte greusadnu stiu ce sa iti spun sa faci pentru ca nici eu nu sti ce sa fac, doar fi-i alaturi cat potide mult, indiferent de parinti. daca spui ca te iubeste stiu ce e in sufletul luisadii e foarte greu, insa a avut de ales si desi te-ar fi ales pe tine, a fost nevoit sa se lase pe mana parintilor.asa ma simt si eu.il iubesc enorm, insa nu pot sa fiu independenta de parinti!

| Dramaa a răspuns:

Sa devina independet. Sa isi faca prprii lui bani pentru a te avea pe tine. Parinti lui cand vor vedea acest sacrificiu al lui pentru a te avea pe tine poate vor intelege si te vor accepta. happy

| @ll3xXx@NdR@ :x a răspuns:

Este un baiat cu capul pe umeri din cate observ eu. puterea lui esti tu daca tine la tine.si tine asta se vede,, este un baiat sincer si nu unul fustangiu, il iubesti si te iubeste. o sa treceti peste toate ...eu va tin pumnii! aveti grija de voi

| andrutzza explică:

O zis ca nu vrea sa vorbeasca la trecut sa zica ca a fost, nu vrea sa vorbeasca la viitor sa zica ca o sa fie, o zis sa acceptam momentan situatia ca atare si sa lasam timpul sa decida, ii lipseste putin curajul acela de a se impune si e si putin mai aiurea deparece e singur la parinti.stiu ca ma iubeste, stie ca il iubesc, suntem unul langa altul dar distanta ne doboara putin, adica el nu e de unde sunt eu si numai in septembrie voi fi mai aproape de el de cand ajung din nou la faculta si faptul ca zilnic e cu ei l-a influentat, sa va mai spun ca ai lui m-au vazut numai odata, deci nici nu stiu ce si cum gandesc...sad e foarte greu

| kimi a răspuns:

Ce conteaza pentru el bani sau tu? daca te iubeste nu face dupa parintii lui si orice s-ar intampla veti fi impreuna.

succes! :*

| kimi a răspuns:

Ce mai pot sa-ti zic... nu abandona! nu-l lasa sa-ti scape din maini. luptate. iubirea mereu triunfeaza.

mult noroc

kisses