| Evelinn123 a întrebat:

Bună, am și eu nevoie de un sfat.
Nu stiu dacă să îmi fac griji sau e ceva natural.
Sunt împreuna cu un baiat de câteva luni, de obicei inainte se termina greu iar acum de câteva zile se termina puțin mai repede. El zice ca e de la prezervativ(fiind si prima data când încerc cu el cu prezervativ).
Stiu ca e normal atat sa te termini repede cât si greu dar la el s-a schimbat ceva acum.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Discuta cu el ca fiecare om este diferit.
Unii se scapa pe ei in cateva secunde, altora le ia30-40 de minute.
Depinde cat de excitati sunt, cat de incepatori sunt, cat de mult abuzeaza de masturbare, cat de mult sunt interesati de pornografie samd.

Nu exista timp standard sau proces incadrat la un anume timp, ca sa fie considerat normal.
Dar se poate face o evaluare de bun simt, o partida de 5 minute de sex este considerata un mare fiasco, ca fata nici nu apuca sa se excite bine sau sa simta ceva.
O partida de minim 15-20minute este o viatnta buna, cand barbatul cu experinta stie ce face acolo si ii produce placere si orgasme femeii.

Eu cred ca tu ar trebui sa fii ingrijoarat de faptul ca nu-ti produce orgasme vaginale si asta il face ori nepriceput, ori are cucul mic si anatomic este incapabils a produca oragsme femeilor, ori nu este interesat sa-ti produca si tie satisfactie ci doar sa-si vada madularul satisfacut.

1 răspuns:
| steamrogue77 a răspuns:

Totul depinde de starea lui psihica, nimic mai mult.