| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat.
Prietenul meu e foarte timid, e cu 2 ani mai mare decat mine.ne intelegem cat de cat bine, suntem impreuna de 2 saptamani, dar de la un timp a devenit...diferit.inainte nu iesea afara, statea in clasa, acum a inceput sa iasa cu unii colegi p afara, as vrea sa specific ca recent a aflat aproape jumatate de scoala ca sunt cu el.Multi colegi de ai lui rad de mine, pentru ca stiu ce se intampla intre noi
azi am vb un pic in pauza dar nu foarte mult pentru ca ma cunoaste f multa lume, si nu vreau sa ma pun in situatii penibile.trebuia sa vb cu el azi, dupa ore, dar a venit maxi taxi si a plecat acasa(locuieste departe de scoala, si nu ne putem intalni in afara scolii,)
vorbeste mai mult prin mesaje, nici macar nu m-a luat de mana pana acumstraight face
nu ma atinge...si i-am pus ca ma derajeaza cand colegii lui pun mana pe mine, intr-un fel l-am incurajat sa se apropie de mine, dar.straight face
si nu stiu cum sa-i spun sa se apropie de mine... apoi ma batea un gand sa ma despart de el... i-am trimis cateva sms-uri si i-am zis ca daca vrea sa-i trimit prin sms lucrurile care ma deranjeaza, sa dea sms sau beep, dp alt telefon(nu are credit momentan)
Ce ar trebui sa fac eu mai exact in aceasta situatie?straight face

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Spune-i ca te deranajeaza anul mite lucruri, in plus el ar trebui sa se complice mai mult, si nu lua in seama vorbele colegilor fi tu mai inteligenta ca ei si ignora-i. Kapsunik, sa stii ca sunt multi baieti pe lume...alege unu care te merita cu adevarat nu care sa-si bata joc de tine.Ai grija de tine si mult succes skumpy!kiss

4 răspunsuri:
| cristi11cristian a răspuns:

Mdea. e ceva ce nu intalnesti in fiecare zi -adica se pot petrece doar 3 lucruri-1 nu e interesat de tine, 2sta in preajma ta doar sa-i "bucure" pe altii si 3 dar e cam penibil -inca nu si-a descoperit adevarata vocatie in materie de sexualitate! deci din cate am citit eu cred ca esti mult mai matura decat el din punct de vedere moral! in locul tau asi pune cartile pe fata, fa-i o vizita!

succes!

| bianka93 a răspuns:

Pai daca il iubesti si tii mut la el ar trebui sa iei u initiativa sa te apropii de el.sa il saruti, etc. si atunci poate va reusi sa se deschida in fata ta, totul depinde de tinehappy

| poesia a răspuns:

Sa nu te mai complici...nu merita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, adica sa ii spui ce te deranjeaza si apoi vezi ce o sa se intample...