| Deea2427 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare la care as vrea sa raspunda doar cei in masura fara hate sau alte...bun sunt casatorita de ceva timp, am 1 copil cu sotul meu, am fost plecata la parinti in urma cu ceva timp si cand m-am reintors acasa am gasit sub pat (cand faceam curat) o pereche de chiloti care nu imi apartin, in mod sigur m-a inselat, cel putin eu asta zic si nu este prima data cand gasesc astfel de ''urme''. Ce sa fac? Sa il parasesc? El neaga faptul ca m-ar fi inselat...voi cum ati proceda?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Divorteaza, mai ales ca nu-i prima oara cand te inseala si nu va fi nici ultima. Un curvar nu va renunta niciodata la meteahna lui si va continua sa te insele toata viata
Un copil crescut in acest mediu va avea numai de suferit, de aceea este bine sa opresti evolutia unei casnicii toxice, sa=i dai drumul sa zburde cu femeile lui si tu sa-ti cauti pe cineva serios, cu care ai putea avea o casnicie linistita si frumoasa.

21 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

El nu doar ca te inseala, dar are un amantlâc stabil cu alta, pentru ca aia a vrut sa marcheze teritoriul lasandu-si chilotii acolo ca sa-i gasesti tu. Nu pleci de undeva uitandu-ti chilotii acolo, ci ii lasi intentionat. Nu ai cum sa te imbraci, uitand sa-ti iei chilotii pe tine. Ce sa faci? Depinde doar de tine, de cat de toleranta esti si cat rahat esti dispusa sa accepti. Un lucru e cert...chiar daca nu te va parasi, el va continua sa te insele si sa-si bata joc de tine. "Once a cheater, always a cheater!"winking

| ania a răspuns:

Intreaba si vecinii. Daca te inseala ai dreptul si crestineste sa te desparti, te poti trezi si cu BTS.

| Drimmero a răspuns:

Aiurea, isi bate joc de tine in ultimul hal, mai intai ca te insala, apoi ca face pe prostul. E o lepra de om, da-i papucii, nici nu stiu de ce mai pui problema daca trebuie sa o faci sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns:

Urmareste/l.ce vezi cu ochii tai nu vede nimeni.

Răspuns utilizator avertizat
| gogugogugogu a răspuns:

Faci ce iti spune constiinta pentru ca, aparent, viitorul comun e compromis. Oricum, ar trebui sa te gandesti si daca motivele sunt la tine, de ce a facut asta, sexul este o nevoie, i-ai oferit cat a vrut? L-ai refuzat vreodata? El te-a refuzat vreodata? Discutia poate fi mult mai lunga.

| Deea2427 explică (pentru gogugogugogu):

Eu zic ca i-am oferit cam tot ce avrut el

| gogugogugogu a răspuns (pentru Deea2427):

Atunci ar trebui o discutie si drumuri separate in continuare. Tu decizi, ai intrebat "voi cum ati proceda?" si noi am raspuns.

| mi25 a răspuns (pentru Deea2427):

Asta consideri tu. Dar el ce zice: i-ai saisfacut asteptarile? Ca multe femei si chiar barbati cred ca partenerul(a) are nevoieie doar de ceea ce crede el (ea).

| anonim_4396 a răspuns (pentru mi25):

Si de cand "nesatisfacerea asteptarilor" e argument sa faci ce a facut el?

| mi25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma faci sa râd! In ce lume traiesti?

| mi25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai intrebat-o pe Deea2427 de ce a fost plecata la parinti?
Eu nu cred ca a fost plecata cu acordul sotului sau... poate ca a facut-o in urma unor certuri. Si atunci?

| mi25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este un argument plauzibil daca pe femeie "o doare capul" cand el are nevoie sa nu o doara.
Cand am folosit sintagma "nesatisfacerea asteptarilor" ma refeream si la faptul ca sexul se face in doi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mi25):

Te cred. E si o vorba, razi ca prostu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mi25):

Certurile si faptul ca din cine stie ce motive nu-ti mai place sexul nu sunt argument sa o inseli (in mod repetat) pe persoana care se intampla sa-ti fie sotie si cu care mai ai si un copil.

| mi25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce are Sula cu prefectura.

| mi25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis eu ca poate lui nu-i mai place sexul?
Cand am spus ca sexul se face in doi ma refeream la faptul ca pentru buna reusita, la o partida de sex trebuie sa contribuie ambii parteneri.
Partenerii care inseala au argumentul ca amanata, amantul ii ofera ceea ce nu-i ofera sotia, sotul. Inclusiv atentie fara a se recurge la sex.
Cred ca fenomenul trebuie cunoscut, nu combatut empiric. Nu vreau sa dezvolt deoarece sociologia familiei este vasta.

| gogugogugogu a răspuns:

Sigur(a) mai esti pe inteligenta ta... E un copil la mijloc, consider ca trebuie o discutie totusi.

| Anuskaa a răspuns:

Daca neaga ca ta inselat cum explica chilotii de sub pat? Sau nu i-ai zis? Daca nu atunci sa ii zici? Sa vezi ce rractie are? Atunci cum va nega!

| Deea2427 explică (pentru Anuskaa):

I-am zis de ei...se facea ca nu stie nimic