| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Acum 2 zile am facut dragoste cu prietenul meu si nu ne-am protejat. Trecuse o saptamana de cand s-a incheiat menstruatia. E posibil sa raman insarcinata?

17 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Da, deoarece erai in perioada fertila

| Adalutza a răspuns:

Daca nu va`ti protejat si el a ejaculat in interior, este foarte posibil. iti recomand sa iti faci un test de sarcina pentru a fi sigura, insa ai grica, testul nu detecteaza sarcina doar dupa o saptamanawinking sper ca te-am ajutat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu v-ati protejat este foarte posibil.

| Crisstttina a răspuns:

A ejaculat in tine?happy

| Madalina_Andreea_1994_a88N a răspuns (pentru Crisstttina):

Da :-s...

| Crisstttina a răspuns (pentru Madalina_Andreea_1994_a88N):

Atunci e cam posibil sa fi insarcinata sad trebuia sa iei si tu pastila de a 2a zi rolling eyes
Ia un test de sarcina si vezi ca sa fi mai sigura. astept raspunul sa vad ce ai rezolvat sad

| Madalina_Andreea_1994_a88N a răspuns (pentru Crisstttina):

Pff, multumesc >big grin

| Crisstttina a răspuns (pentru Madalina_Andreea_1994_a88N):

Eii. si eu era sa raman de 2 ori insarcinata laughing noroc cu pastila de a2a zi happy

| ananyyo a răspuns:

Da, e posibil, din cate stiu spermatozoizii pot trai cam 7 zile de la ejaculare, deci daca ai o ovulatie mai devreme poti ramane insarcinata.nu te baza pe metoda calendarului, este o metoda doar pentru femeile cu ciclu regulat si care au experienta, folositi prezervativul, e chiar asa complicat?

| Madalina_Andreea_1994_a88N a răspuns (pentru ananyyo):

Am menstruatie regulata. Nu inteleg ce ai vrut sa zici cu " deci daca ai o ovulatie mai devreme poti ramane insarcinata "?!?

| ananyyo a răspuns (pentru Madalina_Andreea_1994_a88N):

Cateodata poti avea ovulatie mai devreme decat era firesc, ex:in loc de ziua a14 a sa ai in ziua 9-10a etc, asa ca nu e o metoda foarte sigura calendarul. fa un test de sarcina, chiar doua(la diferenta de cateva zile) pentru a fi sigura daca esti sau nu

| ZambetulEiNuMinte a răspuns:

Da e posibil sa fii insarcinata.

| Sturlubel a răspuns:

Poti sa stai linistita!

| Bfocoasa_Aicilef_1987 a răspuns:

Depinde....ca sa fii mai sigura ia-ti un test de sarcina si data viitoare protejati-vahappy

| Madalina_Andreea_1994_a88N a răspuns:

Din cate am inteles eu de la pritenele mele, in primele zile dupa menstruatie, nu poti ramane insarcinata.

| Madalina_Andreea_1994_a88N a răspuns:

Din pacate el a ejaculat in interior...

| Sara2 a răspuns (pentru Madalina_Andreea_1994_a88N):

A mai si ejaculat in tine? doamne ce prieten dement poti sa ai