| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare.
Am avut contact sexual neprotejat cu sotul meu (aseară mai exact).
Mie menstruația trebuia să îmi vină ieri (mai îmi întârzie de obicei).
Pot rămâne însărcinată?

Dau funda kiss

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In situatia actuala, nu poti ramane insarcianata cu doar cateva zile inainte de ciclu.
Dar, daca ai avut sex neprotejat acum 2-3 saptamani, da, sunt sanse de sarcina.
Totusi, avand un cilu neregulat, nu se poate calcula ovulatia, perioada fertila si nici data urmatoareei menstruatii.
Un test de sarcina se poate face abia dupa 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Oke mulțumesc mult

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

OARE ESTE CHIAR IMPOSIBIL DE INTELES EXPLICATIA TRANSMISA DE ZECI DE ORI IN ACEASTA PRIVINTA?
A faptul ca in ultimele 9-10 zile din partea terminala a ciclului menstrual, adica zilele care sunt situate inaintea zilei in care urmeaza sa porneasca MENSTRUATIA reprezinta zilele PERIOADEI DE INFERTILITATE ABSOLUTA si din acest motiv chiar daca sperma este ejaculata in vagin in fiecare zi, ESTE 100% IMPOSIBIL sa se poata sa se formeze o sarcina. Fiindca in aceasta perioada este 100% IMPOSIBIL sa poata sa existe un OVUL VIABIL. @AnaMaria50 bate din nou campii laughing

| Ivanescucristina a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ce rău ești las-o în pace, @AnaMaria50 a dat un raspuns concret încât să o ajute le @Lexina odată ce si-a luat fundă;-)

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

S-a si terminat in tine sau doar ati facut-o fara? In principiu n-ar trebui sa fie riscuri din moment ce esti asa aproape sa-ti vina menstruatia, ar fi sanse extrem de mici, efectiv ghinion sa aveti. Dar in principiu ar trebui sa stai linistita.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.