| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.Am avut prima zi de mentruatie pe29 sept, s-a terminat pe 2 actom 2009, iar de pe 7 octomb pana azi 23 octom am avut relati sexuale cu sotul meu aproape in fiecare zi neprotejat, am dureri de cap greata sanii unflati durerosi, iar azi pe 23 trebuia sa imi vina menstruatia dar nu a venit. care sunt sansele sa fiu insarcinata ca as fii cea mai fericita?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prea devreme sa ai semne de sarcina. Alea ori sunt semne premenstruale, ori sunt semne imaginate de tine din dorinta de a fi insarcinata. Asta nu inseamna ca nu ai putea fi insarcinata. Daca nu aveti probleme de fertilitate, nici tu nici sotul, sansele de sarcina sunt foarte mari. Le-ati micsorat un pic facand sex in fiecare zi, fiindca calitatea spermei scade foarte mult asa, ritmul normal si recomandat fiind de un contact sexual la doua zile in perioada fertila si la 3 zile in afara ei.

| gratzy56 a răspuns:

Gama de teste de sarcină Barza
Sunt singurele teste de pe piaţa românească fabricate în SUA şi aprobate F. D. A (Food and Drog Administration).
Folosite de peste 3 milioane de femei în România.
Teste rapide, performante şi de calitate la standarde europene.
Detectează sarcina uterină sau extra-uterină, cu 4 zile înainte de întârzierea ciclului menstrual, mai devreme decât orice alt test de sarcină.
Testele de sarcină BARZA conţin un reactiv pe bază de microsfere de AUR COLOIDAL pentru o acurateţe a determinării hCG- ului (hormon specific sarcinii) de 99, 99%.
Comparativ cu alte teste de sarcină, tehnologia Aurului Coloidal asigură o senzitivitate mai ridicată şi un timp de reacţie mai scurt.
Afişarea rezultatului se face între 20 de secunde pentru un rezultat pozitiv şi 3 minute pentru un rezultat negativ.
Sensibilitatea testelor BARZA este cu 20% mai mare decât a altor teste de sarcină.
Se pot face în orice moment al zilei!
Avantajele testelor de sarcină BARZA: relativ ieftine, tuşor de folosit oriunde.
Testele de sarcină îţi dau un răspuns pe baza unei probe de urină, prin detectarea prezenţei hormonului de sarcină, care apare în urină doar atunci când eşti gravidă.
Rezultatul testelor de sarcină poate fi influenţat de tratamentele hormonale.
Testele de sarcină Barza sunt disponibile în farmacii sub trei forme: BARZA STRIP (bandă), BARZA CARD (casetă) şi BARZA JET (stilou)
Dacă trăieşti cu incertitudinea că eşti sau nu însărcinată,
este momentul să fii sigură!

| deealove a răspuns:

Relatiile sexuale au fost brutale?