| emmakiari1 a întrebat:

am luat corect anticonceptionalele daca am procedat astfel: am Inceput intr-o vineri, am luat 21 de pastile, așadar intr-o joi am terminat folia. Vineri (ziua 1-pauza ), sambata -ziua 2, pauza,duminica-ziua 3 pauza, luni -ziua 4 pauza, marti ziua 5 pauza, mieruri ziua 6 pauza, joi ziua 7 pauza, VINERI ziua 8- am luat pastila si am inceput o noua folie. E totul in regula? Tin sa precizez ca am avut contat sexual neorotejat iar ejacularea s-a produs in interior. De aceea este important sa stiu daca mi-am adunat vreun risc. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E corect cu doua menstiuni:
1. anticonceptionalele ti-au fost recomandate tie de catre ginecolog in urma unei consultatii.
2. vinerea in care ai inceput prima folie era prima zi a unei menstruatii.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, le-ai luat corect :)

Vezi alte detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/.......12.04.pdf

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicamentul tau nu a venit cu prospect? Cel mai bine te lamuresti citind acolo cum se ia.
Da, ti-ai asumat un risc. AC-urile nu au o rata de succes de 100%