| georgy1987 a întrebat:

Am si eu o intrebare, dar va rog sa fiti seriosi. Am facut sex cu prietenul meu acum 2 saptamani si i s-a rup prezervativul. Nu a apucat sa-si dea drumul de tot si a mai ramas si pe prezervativ...este posibil sa raman gravida?
Va rog sa imi raspundeti urgent.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, o picatura cat o gamalie de ac de sperma este absolut suficienta pentru sarcina. Depinde mai ales de cat de fertila erai tu.

| catthshshshs a răspuns:

Asta e problema cu prezervativele ieftine.
Pe viitor folositi doar Durex, mie mi se par cele mai bune si mai eficiente.
Daca spui ca a fost acum 2 saptamani, normal ar fi sa mai astepti o saptamana (minim 21 de zile de la contact) si sa faci un test de sarcina. Costa in jur de 10 lei.
Daca erai intr-o perioada nefertila, sunt sanse mici sa ramai.

| Altair22 a răspuns:

Uuh. nasoala treaba straight face

Nu te panica. Calm... pe bune, asta strica cel mai rau.

Trebuie sa mergi de graba la ginecolog. Fapta e consumata, 2 saptamana parerea mea e mult sad Aici deja iti trebuie parerea unui specialist in domeniu, care sa te indrume.

Lasa ca o sa fie bine happy

| llllllllllll a răspuns:

Da, sunt sanse destul de mari sa fi ramas insarcinata. Poti ramane insarcinata chiar daca nu si-a dat drumu. Deoarece toti baietii elimina un lichid preejaculator, care contine spermatozoizi.
Totusi, ca sa te convingi, fa-ti un test de sarcina la 14 zile cel putin de la contactul sexual, deoarece exista riscuri tot timpul sa ramai insarcinata, fie cu prezervativ fie fara. Sanse sunt, dar mici.

Bafta!

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Heiii.
Citeste asta : http://www.popcorn.ro/index.php?c=27&a=3764

Sper sa te ajute. Just do it!
Adda

| Goofy77 a răspuns:

Pai nu prea conteaza daca a dat drumul tot sau partial si doua picaturi sunt de ajuns pentru o surpriza dar mai sunt si altele
perioada ta de fertilitate
etc

| otherwise a răspuns:

Da, este probabil, depinde de perioada de fertilitate in care erai, fa-ti un test de sarcina pentru orice eventualitate si alta data luati un prezervativ de calitate, recomand Durez. Succes!

| maria_8727 a răspuns:

E posibil, depinde daca erai in perioada fertila. cel mai indicat e sa iti faci un test de sarcina.

| melynda a răspuns:

Hey catty... mi se pare mie sau cineva te'a platit sa faci reclama la durex? eu am folosit durex si tot s-a spart. in fine din cauza la acea gaurica in prezervativ am ramas insarcinata. acum sunt in 8 luni. in fine depinde de noroc si in ce perioada erai. NOROC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricite raspunsuri ai vedea pina nu consulti ginecologul tot degeaba asa ca; Vira la cabinet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu cred ca 90% ai ramas insarcinata, dar depinde de perioada ta de fertilitate, eu zic sa iti faci urgent un test de sarcina cumparat de la o farmacie.

| iulia276 a răspuns:

Eu zic ca cel mai simlu e sa iti cumperi un test de sarcina si sa il faci dimineata(are el instructiuni, si nici nu e f scump, vreo 10lei). testul de sarcina e recomandat sa il faci dupa vreo 11zile de la contact. ai grija de tine. pupic.:*:*