| Andrei_Marius_1999 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Dupa primul act sexual, in cazul fetei, este normal sa fie prezenta durerea dupa o luna de la act? Adica cat ar mai trebui sa astept ca sa treaca de tot? Mentionez ca dimineața de abia ma ridic si de abia merg. dau funda

4 răspunsuri:
| Kira5854 a răspuns:

Nu prea este normal. S-ar putea ceva sa nu fi fost in regula, sau poate te simti vinovata si totul e la nivel de subconstient(in cazul asta sa stii ca sexul nu e cega gresit, ci o nevoie biologica care trebuie indeplinita).
Cati ani ai? Cum a fost actul sexual( pe o scara de la 1 la 10, cat de dureros a fost?) Cat de relaxata ai fost? Astea sunt cateva intrebari care te vor ajuta sa iti raspunzi la intrebare daca actul sexual este problema, sau doar subconstientul tau.

| Andrei_Marius_1999 explică (pentru Kira5854):

Nu a fost foarte dureros și am 16 ani.

| Kira5854 a răspuns (pentru Andrei_Marius_1999):

Orice consultatie ginecologica, poate fi facuta in lipsa unui insotitor adult dupa varsta de 16 ani deci, un medic poate stii mai bine.

| Dididiutza a răspuns:

Atunci nu cred ca aia e problema trebuie sa mergi la un doctor, multa sanatate!